Skocz do zawartości

Hełm a ACID do toalet


RADNORI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z kolegów testował ten środek nie wiem pod jaką postacią występuje w Polsce ale w UK jest jako Acid Toilet. Dostałem właśnie prezent Gwiazdkowy cóż nie w czasie jeszcze ..... ale w czym rzecz. Oto chodziło mi po głowie gdyby to zastosować do oczyszczenia hełmu z nalotu rdzy i przy tym nie uszkodzić kalki jednocześnie ją wyczyścić. Dlaczego taki pomysł czyściłem już hełmiki szczawiem i innymi no i wychodziło czasem różnie, coś zawsze dostało po tyłku. Zaczne pomału i zobaczy się efekt, dam fotki przed i po jeśli będzie jakiś rezultat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze boli że brak glapy że tak ktoś ją usunął albo coś. Mam jeszcze pytanie do kolegów czy ktoś próbował naprawiać obręcz. Chciałbym ją zachować. Chodzi o pęknięcie obręczy, naprostować się da pomału ale łączyć na bardzo małe nity zrobione samemu. Ktoś już podjął się takiej naprawy. Każde wskazówki mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,ja uwazam natomist ze czyszcenie helmow nie jest dobre popatrzmy na pierwsza fotografie przed czyszceniem,sa resztki koloru orginalnej zielonej farby, a po czyszceniu zrobil sie inny kolor.Lepiej zostawic helm taki jaki sie znalazlo,sam zbieram helmy i nigdy ich nie czyszcze.Kazdy helm ma swoj urok,kazdy chce opowiedziec nam pewna historie wiec decyzje oczywiscie pozostawiam wam.
Zycze wszystkim milego dnia.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem usunąć nalot rdzy na skarbonce (fosolem) . Jednak efekt był nie zadowalający pomimo różnych kombinacji . Może coś źle zrobiłem ale jak na razie to fosolu i szczawiu sceptycznie podchodzę trenując na różnych szrotach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym ludzka rzecz że ciekawość prowadzi to eksperymentowania. Wielu na pewno z nas testuje różne rzeczy przeznaczone do innych celów by znaleźść ten właściwy który nas zadowoli.
Ja również nie byłem zadowolony do końca z fosolu ... co nie oznacza że nie będę go używał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' corporal '' nie wiem trzy dobrze się przyjrzałeś ale to hełm luftwafe gdzie kolor zielony nie występował w tym przypadku. Tak że od samego początku nie było zielonej farby, może sztuczne światło daje takie złudzenie. Teraz po oczyszczeniu widać jaki kolor mieć powinien czyli antracytowa szarość. Pozdr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie