Skocz do zawartości

Śląski Opolski 1945


acer

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś na znanym portalu aukcyjnym była fajna pozycja dotykająca walk na opolszczyźnie z mnóstwem interesujących fotek 100 dywizji strzelców z okresu tamtych walk i przełamywania linii Odry.
Niestety pamięć bywa zawodna .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nic nowego nie wyszło zależy co dla ciebie jest nowe ostatnie co wyszło to wspomniane dzieła Tomczyka do których mam pewien sentyment, były to w sumie prace pionierskie ale obecnie mocno już nieaktualne. A jeśli się tyczy 100 Jager Division to wyszły tylko 3 książki o tej jednostce I chyba wiem o co ci chodzi z ta książka z fotkami ale niestety z roku 1945 czyli gdy jednostka walczyła na Śląsku są tam zaledwie około 10-15 fotek i żadna nie przedstawia walk tylko przewożenie koleją przemarsze czy stacjonowanie w koszarach jednakże te wszystkie książki wyszły co najmniej 30 lat temu wiec to żadna nowość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :)

Usiłuje sobie przypomnieć tytuł tej książki, kiedyś było jej trochę na all....

Pamiętam zdjęcia z przemarszu Stugów i takie fajną kozacką fotę jegra" z setki" w feldmutze i motocyklowym kradmantlu.

Możesz podpowiedzieć mi tytuł tej książeczki - ja niestety mam chyba już skleroze :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allezło była jakaś książka o 100 JD? Jak wyglądała okładka oraz fotki?Może to pamiętasz? W sumie mam 3 książki o 100 ale w każdej są fotki w jednej więcej w innej mniej ale są w tym że jedna to prawie same fotki ale słabej jakości. 2 są zielone okładki a jedna była czerwona tytuły to
Infanterie Regiment 54, Panzerjager Abteilung 100 w pokoju i na wojnie( tu tłumaczenie bo nie pamiętam jak brzmiał dokładnie tytuł musiał bym zerknąć ale coś w tym stylu.)
Bo nie kojarzę aby coś jeszcze wyszło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabij a nie pamiętam tytułu - uleciało

Pewien jestem zdjęć stugów, i klarownej fory jegra, z eichenbruch" na feldmuce i w kradmantlu. Chciałem się przyjrzeć tematowi i zbudować manekina strzelca z setki"

Zielona książka to chyba Hanns Neidhardt: Mit Tanne und Eichenlaub. Kriegschronik der 100. Jäger-Division

Ona była wydana w zielonej obwolucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie