Skocz do zawartości
  • 0

Orzeł z 1 W.Św., tylko fragment - głowa


Tomax

Pytanie

Witam. Czy ktoś coś więcej powie o tym znalezisku?
Na zdjęciu obok 5zł PRL, widoczne odłamania, jest więc fragmentem dość sporej całości. Znaleziony blisko łusek do mosina, ok. 8 sztuk, ale porozrzucane na sporym areale.
Wydawało by się, że jest od sztandaru, ale nie znam się, może ktoś widział podobny w jakimś muzeum i więcej powie. Najbardziej ciekawi mnie z czy na pewno jest carski, bo tak się domyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś coś więcej powie o tym znalezisku?
Na zdjęciu obok 5zł PRL, widoczne odłamania, jest więc fragmentem dość sporej całości. Znaleziony blisko łusek do mosina, ok. 8 sztuk, ale porozrzucane na sporym areale.
Wydawało by się, że jest od sztandaru, ale nie znam się, może ktoś widział podobny w jakimś muzeum i więcej powie. Najbardziej ciekawi mnie z czy na pewno jest carski, bo tak się domyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zbliżenie. Chyba to będzie tak jak i Twoja, Cuma popielniczka. Wypustek na rewersie to pewnie nóżka. Co prawda moje fragmenty są drobniej i ładniej zdobione i materiałem nie jest brąz tylko cynk, ale chyba zagadka częściowo rozwiązana. Ciekawi mnie kraj produkcji i kto jej używał. Jest to miejsce okolicy bitwy z 1915, w pobliżu wychodziły łuski od mosina, więc najprawdopodobniej carscy wojacy. Element od lampy naftowej jest jakąś wskazówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi zależy na identyfikacji od czego to orzeł. Po dokładniejszym przeszukaniu okolic głowy orła, z dużo lepszym wykrywaczem niż poprzednio- wyszły jeszcze 4 fragmenty. Porozrzucane na przestrzeni kilku metrów kwadratowych. Ładne puzzle. Może teraz ktoś zidentyfikuje? Widać jakby pruską koronę, pod nią herb. Na zdjęciach poniżej herb z bliska, oraz 3 elementy nie pasujące do układanki, były w tym samym miejscu, dołki pół metra od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie