Skocz do zawartości

Guzik pułkowy 8. z 1 W.Św.


Tomax

Rekomendowane odpowiedzi

Zadając pytanie, liczę (i wiele osób, które zakłada posty na forum o tematach zbliżonych do istniejących) na odpowiedź kogoś, dla kogo temat jest bardzo dobrze znany i precyzyjna odpowiedź zajmie chwilę.
Dużo krócej niż przeglądanie wielu wątków, postów, stron itp.
Podając linki do wyszukiwarki trochę mi pomogłeś, dzięki
Tylko mam jedną wątpliwość, guzik z XIX wieku, a ja go znalazłem blisko miejsca bitwy z 1915r. Jest w bardzo dobrym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja, 1829-62.
Nr 8. nosiły pułki grenadierskie i kirasjerów..

1829–1833 – księcia Pawła meklemburskiego grenadierski pułk (ros. Принца Павла
Мекленбургского гренадерский полк)
1833–1856 – hrabiego Rumiańcewa – Zadunajskiego grenadierski pułk (ros. графа Румянцева
– Задунайского гренадерский полк)
1856–1862 – wielkiego księcia Fryderyka meklemburskiego grenadierski pułk (ros. кроссгерцога
Фридриха Мекленбургского гренадерский полк)


1829–1860 – nowogrodzki pułk kirasjerów (ros. Новгородский кирасирский полк)

Kilka jednostek mogło nosić guzik z jednym numerem jednocześnie.
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Ale jest jedno ale. Sprawdziłem tu: http://www.pugoviza.ru/files/class_butt_cat.shtml?d=6&n=gren&nreg=&gr=8&fn=gren i nie ma tam takiego jak mój, są bardzo podobne, ale różnice są niewątpliwe. Różnice są we wzorku, oraz cyfra 8 ma zakręcenie w odwrotną stronę. Również na odkrywcy podobna ósemka" - jest inna - zakręcenie i wzór. Pozdrawiam
ps. nie działa mi powiadomienie GG (WIN7, Kaspersky), może ktoś zna rozwiązanie problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie