Skocz do zawartości

Dynamit paraliżował ruch w Sopocie


Rekomendowane odpowiedzi

30 kilogramów dynamitu z okresu II wojny światowej znaleźli w środę popołudniu robotnicy podczas prac remontowych przy ul. Kościuszki w Sopocie. Na miejsce ściągnięto policyjnych saperów, którzy zabezpieczyli a następnie wywieźli znalezisko na poligon. Na blisko godzinę ulica została całkowicie wyłączona z ruchu. Zdjęcie materiałów wybuchowych zamieścił w serwisie Kontaktu 24 Reporter 24 Papug.

http://kontakt24.tvn.pl/temat,dynamit-sparalizowal-ruch-w-sopocie,159115.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacy wszyscy mądrzy:) ciekawe jak by pod twoim domem ktoś wykopał takie cuda, a policjant po przyjeździe powiedział by np: e tam po co wzywać służby i ewakuację robić, podpalę to i za 15 min będzie po problemie" pewnie byś mu ogień zapodawał jeden z drugim co? policja nie jest od myślenia tylko od egzekwowania prawa i działania zgodnie z procedurami i tak właśnie zrobili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcd - zerknij na fotkę i będziesz wiedział, że to trotyl. Gdyby tam była nitrogliceryna to oglądałbyś dziurę po wybuchu. Spostrzegawczość się kłania :)
Siwy_x - jak zgłosiłem niewypał to koleś ze straży miejskiej wrzucił go do samochodu i pojechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Karabin skłoniłes mnie do rozszerzenia swojej wypowiedzi.Trotyl jako materiał wybuchowy jest trwały,malo wrażliwy na uderzenia m u s i byc odpalany za pomocą detonatorów, jest stosunkowo bezpieczny w przechowywaniu.Tyle mądrzejsi np.wikipedia. Jeżeli zwracasz komus uwagę że błądzi to najpierw przeczytaj ze zrozumieniem moja wypowiedz.Chodziło mi o to że sam materiał bez splonek lontów itp jest naprawde dość bezpieczny i jego usuwanie nie wymaga takiego cyrku jaki miał miejsce w Sopocie.Nie wiem czy wiesz ale był to materiał składowy budowanych mostów.Umieszczano go w newralgicznych punktach konstrukcji /na wypadek wojny,lata 50-te/aby mozna było w dogodnym momencie taki most wysadzić.Czy dalej będziesz twierdził ze jest to materiał w każdej sytuacji bezpieczny?Niebezpieczny robi się wtedy gdy dorwie sie do niego osoba wiedząca jak go wykorzystać np w niecnym celu.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz że wiki wie lepiej od producenta i jest mądrzejsze od kart charakterystyki tegoż materiału to trwaj nadal w błędzie,jest mi to zupełnie obojętne:) Co do przedstawienia związanego z podjęciem materiałów to faktycznie przesadzają .
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie