Skocz do zawartości

Tropimy faszystów-Postscriptum


Martian

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że z powodu upodobań muzycznych poniektórych iorących udział w dyskusji" zakłódkowano wątek a ja nie jestem na tyle sadystyczny, by zadając zagadkę pozostawić odgadujących w nieświadomości...;)))
Informuję, że zdjęcie przedstawia młodzieżówkę syjonistycznej organizacji Bejtar, gdzieś w Niemczech w połowie lat 30-tych...
Więc! Idąc dalej, można by dojść do równie kuriozalnego wniosku, że syjoniści to naziści bo w Niemczech...;) Wniosku jak ten, że patriota=faszysta
A mundurki wypisz wymaluj mocno podejrzane;) Ukłony w stronę Balansa... Fakt pochodni nie mają, łapy nie wyciągają a jednak...;)
Pozdrawiam samodzielnie myślących...




(Bo za długi był..
http://www.odkrywca.pl/tropimy-faszystow-,696470.html#696470
H.)



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 14:01 04-12-2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W związku z kłódką tutaj odpiszę balansowi:
Nie bronię i nigdy nie broniłem żadnego towarzystwa w brunatnych mundurkach z koalicyjką, a to że dopisujesz sobie scenariusze do moich postów i własną wersję historii do tej, którą zapisano w źródłach to tylko twój prywatny problem.

Potrafię odróżnić patriotyzm od narodowego radykalizmu, a Tobie polecam lekturę na początek np. Orwella to może nieco spadną klapki z oczu.

Więcej wpisów w tym temacie nie popełnię, bo myślałem że mam do czynienia z rozmówcami, którzy sięgają do źródła a nie do przetworzonej papki.
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cieszę, ze mogę odpisać, więc:
shadownie- dyplom z historii uzyskałem (5), więc pisanie abym pouczył się historii,bo ręce opadają-jest żartem?
To, że masz inne poglądy niż ja, nie twierdzę, że są spowodowane brakiem wiedzy.
Nazizm jest skrajną odmianą faszyzmu, sprawdź w encyklopedii.
Martianie- twoim zdaniem źle uczę. Na szczęście ocenia mnie Dyrektor placówki.
Ilu widziałem faszystów? Pewnie tylu, co ty komunistów:)

Co do bicia ludzi z flagami, to nie komentuję,wstawiam zdjęcie.
Martianie, Ci po drugiej stronie też uważają się za patriotów, tylko inaczej ten patriotyzm postrzegają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodziu! Ja na fotce widzę jedynie jakichś zamaskowanych tęczowych z bębenkami. Symboli narodowych brak. Może te bębenki to jakiś nasz nowy symbol narodowy? Jak żyje nie słyszałem o takim symbolu... Może bębnienie??? Ale też o takim symbolu nie słyszałem...
Ja komunistów nie widziałem ni jednego...
No widzisz i po co to było blokować, po co ta policja, jak ty, w takim razie, nie widziałeś faszystów?
Ale widać ktoś widział! Czujność czekistowska w Polszy nie ginie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was żal, bo chciałem się definitywnie pożegnać z tym forum mając taki fajny licznik [3333]. A Wy mi go zepsuliście prowokując mnie do wypowiedzi, a to że jestem ORMO-wcem, a to zarzucając mi, że nie znam historii - ale bez podania konkretów.
A ja jedynie chciałem powiedzieć, że takie formy pojmowania patriotyzmu jak na tym rysunku, uważam za karykaturę patriotyzmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa - to że przed wojną w kręgach skrajnej prawicy, ale nie tylko, bo też w kręgach związanych z sanacją [po śmierci Marszałka] była silna fascynacja III Rzeszą [jej osiągnięciami, chociażby ekonomicznymi] to dość znany fakt.

Ale ci, którzy dzisiaj wracają do korzeni" jakoś dziwnie zapominają, że później przyszedł wrzesień 1939 i już kto inny hajlował" w Polsce [na zdjęciu Adolfek, a jakże w Warszawie].

Tak się złożyło, że wychowałem się w kręgi osób, które jeszcze długo po wojnie żyły czasami hitlerowskiej okupacji, no i wspominały:
1. Głód.
2. Terror.
3. Pogardę adludzi" w stosunku do nas Polaków.

Dlatego jestem głęboko przeciwny jakiemukolwiek nawiązywaniu do tamtych obyczajów", bo uważam to za policzek wymierzony tym, którzy zostali zamordowani przez brunatną zarazę.

I tyle w tym temacie.
Bez odbioru
balans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o teraz moda na znikanie przy odpowiednim liczniku?"

To trochę taki żart, bo ja się z tym forum rozstałem jeszcze na początku roku. Ale od tego czasu parę razy nie wytrzymałem i mnie poniosło. No i zrobiłem z gęby dupę. Ale już więcej nie będę, bo to forum też nie jest już takie, jak było kiedyś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Balans! Forum już nie takie... Gdzie te czasy kiedy za inne poglądy niż miał jeden z byłych modów, można było zostać zbanowanym? Gdzież, znikające posty i linki nie pasujące do jego światopoglądu? Gdzie te czasy kiedy od tego moderatora i jego znajomków dostawało się obraźliwe maile i niewybredne określenia w dyskusji"?
To se ne wrati;) Czego tobie i innym forumowiczom życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martianie, jeżeli nie zauważasz własnego symbolu narodowego, to nie mamy o czym rozmawiać.
Ciekawe co widzisz na tym zdjęciu? Pewnie patriotów.
Nie widziałeś komunisty? To kogo chcieliście wieszać:)?
Bardzo mi się podobało określenie ,,pogrobowcy stalina.
Fajnie, że ktoś komu nie podobają się okrzyki ,,Komorowski hańbą Polski", automatycznie staje się stalinowcem.
Mogło być gorzej bo organizatorzy określili kim jest przeciętny „antyfaszysta”- obecnie może oznaczać wszystko od zoofila po dziennikarza pewnej gazety- to cyt.ze strony
organizatora marszu.
Moim zdaniem autor ma chore fantazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wino, granie Ramzes & the Hooligans to była czysta prowokacja i uderzenie w narzucone poprawności.

Punk77 nosił swastyki by pokazać sobą że nazizm jest zły, by pokazać że poprawność jest zła, by pokazać że dany czy ogólny system jest zły..
W tym samym celu użyto wielu innych symboli typu irokezy, ćwieki, martensy i przysłowiowe rzy akordy - darcie mordy".


W dzisiejszych czasach 3/4 punków to anarchiści, którzy myślą że walcząc z jedną stroną nie pchają propagandy drugiej strony.
Lewica to kupiła i tak nurty muzyczne stały się marionetkami.
Miałem okazję otrzeć się o federacje i antify i wiem jacy ludzie to tworzą..
Dla nich patriotyzm kończy się na wypiciu jabola pod sklepem..
Bardzo często jednak są dużo mocniej radykalni od wszystkich w których upatrują faszystów".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie