Skocz do zawartości

Który z 2 używanych wykrywaczy kupić?


nox1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Chce kupić używany wykrywacz który wybrać?
Mam do wyboru:
1. Fisher F2 (Mój lider) cena 600zł
- Jest to 3 latek
- 3 cewki(11cm podobno nie używana, 20cm i 25cm)
Stan cewek jak i całego wykrywacza jest ok drobne rysy na cewkach żadnych odprysków itp.
-Elektronika sprawna.
Stan ogólny podobno dobry.
2. Garret ACE 250 550zł
- Po gwarancji
- Uszkodzony podłokietnik (nawet ładnie naprawiony;)
- Cewka posiada 1 nie duży odprysk i ryski
- Obudowa elektroniki upaćkana jakimś klejem z taśmy, pewnie da się zmyć
- Elektronika sprawna
O tych wykrywaczach czytałem wiele, jednak nie wiem który kupić.
Na pewno F2 wydaje mi się lepszy, do tego są 3 cewki, jednak ace jest trochę młodszy.
Czy brać Fishera F2 w końcu 600zł to nie wiele, jak na ten wykrywacz do tego 3 cewki.
Praktycznie dokonałem już wyboru (F2) czy robię dobrze kupując tego 3 latka?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nox1 jest jeszcze inna opcja ...poczekaj trochę i dozbieraj 200-250 zł(w końcu jest zima), i warto rozważyć ukrytą sugestię macbatona i za 800-850 zł kupisz używaną deltę , może nawet z cewką DD ... a jeżeli chcesz jeszcze zdążyć na końcówkę sezonu to f2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wybrałeś F2 to pamiętaj jeszcze o tym że zasilany on jest 2x9V i to koniecznie alkaliczne, które tanie nie są. Koszt kompletu to ok. 30-40zł za firmowe baterie podczas gdy ACE 250 zadowoli się 4xAA nawet lichej jakości za kilka złotych (do kupienia nawet w każdej Biedronce.
A baterie wymieniać trzeba, tym częściej im więcej u zywasz wykrywacza. tak że również weź to pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt kompletu to ok. 30-40zł za firmowe baterie" KrissK chyba sobie żartujesz? Za 40zł to jest cały blister bardzo dobrych baterii alkalicznych, które starczją naprawdę na bardzo długo. Dokonałeś bardzo dobrego wyboru. Napewno będziesz zadowolony i na dodatek masz dodatkowe cewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, niestety ostatnio miałem niezaplanowany wydatek i teraz muszę jeszcze dozbierać, nawet do tego za 550;/
Jednak myślę, że jeśli się sprężę to zdążę jeszcze na końcówkę sezonu;)
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre i tamie 9V maja w sklepie Li...(maja wszystkie tylko nie 9) niestety tylko w niemczech w polsce ich nie widziałem, a sa tanie i bija na twarz duracele i energaizery(testy przeprowadzone przez niezalezne instytucje) 2 szt kosztuja 1,69 euro i starczaja naprawdeee dlugooo(tesoro)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można zapakować byle chłam za kilka złotych. Tylko po co potem płaczecie na forach:
Kupiłem nowe baterie a wykrywacz pozwala tylko na 3godziny pracy".
albo
Nie używałem wykrywacza przez miesiąc i wylały mi się baterie. Co robić, znacie jakiś dobry i tani serwis"?
:)

Nie wiem czy jest głupsze zasilanie detektora niż 2x9V z baterii 6F22. Nie dość że drogie to jeszcze małe pojemności tych baterii/akumulatorów i do tego nie wszędzie do kupienia.

Baterie AA Alkaliczne natomiast można kupić wszędzie nawet w Biedronce za 6zł/4szt, nie mówiąc już o wszystkich wiejskich kioskach Ruchu.

A większe i bardziej niezgrabne pudełko na elektronikę jakie jest w F2/F4/F5 to też już ciężko wymyślić.

No lae jak kto woli - o gustach sie nie dyskutuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupsze - jak dla kogo :)
Na pewno nie dla producenta. Zasilanie nie więcej niż 4 paluszkami AA powoduje konieczność zastosowania stosunkowo drogich układów przetwornic. A po co ma płacić producent, skoro może zapłacić klient ;)
Jedna bateria 9V już milej (Tesoro), bo tylko jeden układ przetwornicy jest potrzebny. A przy 2 bateryjkach 9V ani jeden - cały koszt upierdliwej eksploatacji po stronie klienta. Na dodatek, żeby było weselej, te baterie nie wyczerpują się równomiernie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pisząc głupsze, mam na myśli głupsze dla użytkownika.
Ale faktem jest że i dla producenta to zasilanie wydało się idiotyczne bo jak wytłumaczyć fakt, że nowsze modele Fisherów F70, F75 mają już pakiet 4xAA?
Każdy kiedyś mądrzeje ale niektórym potrzeba na to dłuższego czasu i osobistych doświadczeń żeby się o tym przekonać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie