Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) ktos sie orientuje na ktorym odcinku Skory jest 100% szans na wyplukanie kilku drobinek ? Nigdy nie plukalem ale duzo o tym czytalem wrecz opanowala mnie goraczka zlota. Chce wybrac sie w cieple dni nad Skore bo z tego co czytalem to jest to idealne miejsce. Mieszkam w centralnej Polsce wiec kawalek drogi mam a nie chcialbym wracac z pustymi rekami. Nawet gdy wyplukam jedna malutka drobinke to juz bede mial fantastyczna pamiatke. Podpowie mi ktos gdzie na Skorze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Wiosna za pasem więc chciałem zapytać jak tam przygotowania do sezonu? Widzę że jest parę chętnych osób do stworzenia ekipy wiec może coś zmontujemy pisać jak coś jestem otwarty na propozycje Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie plukalem, zero doswiadczenia, wiedza jedynie z filmow, forum, netu. . Duzo o tym myslalem, kilka ciekawych pomyslow mam jak recznie przeplukac wiele wiecej niz sama miska, rozne proby z olowiem za mna ktore wypadly bardzo ciekawie no moglbym wiele pisac. Mape okolic Skory mam juz praktycznie w glowie, sprzet jest tzn miska plus moje wynalazki. Brakuje mi jednej informacji. Na ktorym odcinku Skory ? Powie ktos ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak : platikowa skrzynka w rozmiarze 40 cm x 70 cm i glebokosc 25 cm. Na dnie mata i zaglebieniami w ksztalcie szescianow o krawedzi 1 cm. Zrobilem test z olowiem. Pelne wiadro piasku zmieszanego z drobinkami olowiu (wiadro o poj. 10 l) wsypalem do tej skrzynki i zalalem woda. Potrzasalem okolo moze jednej minuty i zawartosc maty ( ok. 0.5 litra szlichu ) dalem na miche i efekt taki ze wydobylem wszystkie 20 drobin olowiu.Moze to glupie ale dziala :) co do skory to mam mozliwosc wybrac sie tam w polowie marca. Pytanie - czy mozna tam w marcu szukac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze myslalem by zaczac poszukiwania od zrodla rzeczki tj ok. Proboszczowa i przemieszczac sie w dol rzeki. Tak na moj rozum to to zlotko musi z jakis miejsc wychodzic i nurt je porywa. I gbyby sie wkoncu trafilo pierwsze ladne okazy to moze warto byloby w niewielkim promieniu kopnac glebiej lub na brzegu zrobic kilka odwiertow swidrem recznym. Jak myslicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tak zawalam forum no ale to chyba od tego jest :) jak wyglada sprawa mineralow w okolicy Skory ? W przerwie na rozprostowanie plecow chetnie bym rozlupal jakis kamien z nadzieja znalezienia np. Ametystu. Cos ktos sie orientuje ? Gdzies tez czytalem jakis czas temu zeby dobrze patrzec w miche nie tylko na zloto bo moze sie trafic rubin itp a niewykluczone ze diament, anonimowo kilka osob twierdzi ze w tych okolicach trafili na pojedyncze malutkie diamenty. KTO PYTA NIE BLADZI :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)
Sadek717 - fajnie było poznać Waszą ekipę w niedzielę :)
Wasz Suction Dredge robi wrażenie a efekty pracy są miłe dla oka :) gratuluję.

znajde1napewno - podczas płukania można w misce znaleźć ładne ale nie za wielki granaty, spinele, rubiny, wiele ciekawych minerałów takich jak ilmenit, magnety i różne dziwne drobiny.
Osobiście zalecam dokładne przepłukanie i sprawdzenie szlichu w domowych warunkach przy dobrym oświetleniu :) Ja zabieram cały szlich i oprócz drobinek złota wybieram do fiolek wszytko co mi wpadnie w oko :) Co do diamentów to oficjalnie w Polsce nie występują ale w okolicach Złotoryi być może...?
Życzę powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie