Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono Płukaczy!! :)
Jak tam Panowie i Panie mijający sezon ? coś krucho tu ostatnio z wypowiedziami .... cisza jakaś chyba wszyscy płuczą i nie mają czasu tu zaglądać..
Dodałem ostatnio kilka filmów w aszym " temacie i zapraszam do oglądania
Jest o sprzęcie jakim pracuje, miejscach i ogólnie o płukaniu.
Tym którzy dopiero zaczynają może kilka informacji się przydać.
Polecam i zapraszam

link do kanału
http://www.youtube.com/channel/UCtewEcmeuI9keFJcHg2NBuw

link do ostatniego filmu odc.4 Sprzęt"
http://www.youtube.com/watch?v=sRIOPcQEL7E

Link do odc.3 dredge"
http://www.youtube.com/watch?v=x29UMvwr2n0

link do odc. 2 Polskie Złoto, złoto rodzime"
http://www.youtube.com/watch?v=X_C9gf1AV2o

link do odc.1 Polskie złoto"
http://www.youtube.com/watch?v=NfTeN99qkQE

Zapraszam Serdecznie i do zobaczenia w terenie ;)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 17:18 09-10-2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam ponownie :)
Co tu nikt nic nie pisze??
Zapraszam na dwa kolejne filmy z serii Polskie Złoto
Tym razem łopata i kopane w polu..
Zapraszam do oglądania!! :)
Jeżeli się podoba to łapka w górę ;)
http://www.youtube.com/watch?v=9yTgW-1F07k
http://www.youtube.com/watch?v=-Mg39vETpe4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich!
Jestem tu nowy, mam na imię Piotr.

Plan jest taki.
Jadę płukać (pierwszy raz) w lipcu 2018.
Prawdopodobnie na cały miesiąc.

Biorę ze sobą:
- samochód
- pompę do płukania 1 lub 2 cale
- paliwo do pompy
- płucznię mobilną
- świder, średnica 200 mm
- szpadel i małą szufelkę
- miskę 30
- dwa wiadra
- narzędzia
- wodery z neoprenem
- duży namiot z wyposażeniem do przeżycia
- plastikową buteleczkę na drobiny złota
- duży wór na samorodki :D

Jako, że jestem kompletnym leszczem, chciałbym aby bardziej doświadczeni koledzy (koleżanki?) doradzili mi, co jeszcze ze sobą wziąć.

Nie jestem zdecydowany co do wielkości pompy - może jakieś podpowiedzi?

Czasu mam jeszcze sporo więc pracowicie uzupełniam swoją wiedzę teoretyczną, na ten temat.

Ukłony - Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam wszystkich po przerwie, urwałem się na ponad rok z tego forum ponieważ złożyło się to z otwarciem przeze mnie firmy, i ogromem prac remontowych ktore musialem wykonac sam po godzinach, ale oto jetem jeszcze bardziej głodny błysku w misce i skłonny do współpracy :)

micekm przede wszystkim gratuluje kanalu na YT bardzo udane filmy, widać bardzo konkretne treści i ogrom Twojej wiedzy odnośnie sprzetu i miejsc gdzie znajduje sie złoto. Swoja droga dzieki nim dostrzeglem skutecznosc i latwosc w eksploatacji i plukaniu mat gumowych, rok temu zaopatrzylem sie w mech gorniczy i blache cieto ciagniona, zrobilem pare zestawol skorzanych tlokow do pompy hendersona, do tego posiadam jeszcze nie kompletna plucznie mobilna na wzor tej Pana Janusza(moja jest troche wieksza) ale Twoje filmy chyba przekonaly mnie do przerobienia tej pluczni na zwykla ustawiana w nurcie rzeki i plukania materialu wydobytego i przesianego wczesniej lopatka ze starorzeczy lub dna rzek. Chce tez w swojej pluczni zastosowac mate gumowa GoldHog lub jakas inna produkcji Twojego kolegi z OLX, dzis widzialem film z Twoja wlasnorecznie wykonana mata i tez wydaje sie spoko, tu tez pytanie Czy masz moze jakies maty do sprzedania i czy jesli skompletuje juz jakis sprzet to czy moge liczyc ze wybierzemy sie razem nad wode? moze to byc jakis nowy teren nie licze na to ze zabierzesz mnie w Swoje sprawdzone miejsca, zreszta jak czytasz forum to wiesz ze nie slawa mi w glowie tylko pierscionek. poprostu szukam punktu zaczepienia bo mieszkam ok 600km od terenow zlotonoisnych i wolalbym taka wycieczke zrobic z kims kto ma o wydobywaniu wieksze pojecie niz ja:) pozdrawiam i zapraszam do wspolpracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Piotrze! Widze ze masz konkretny plan na wyjazd i poczyniles juz pierwsze przygotowania, takich ludzi tu potrzeba. Ja choc jestem troche dluzej na forum to tak jak Ty jeszcze w strumyku zlotonosnym nie stalem ale licze na to ze jak pogoda i czas pozwoli to do maja bede chcial zwodowac swoj sprzet. Jesli mi sie uda zrobic to z jakimkolwiek sukcesem z oparciem o wiedze z tego forum lub pomoc kogokolwiek to postaram sie potowarzyszyc Ci bo planujesz dluzszy wypad ktory i mi by odpowiadal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mi zawiesilo i koncze w drugim poscie. Reasumujac mysle zecjezeli bede w stanie pomoc zdobywajac wczesniej doswiadczenie to przez tydzien moglbym Ci potowarzyszyc lecz z miesiacem tak jak planujesz to juz bym sie zastanowil :) pamietaj ze to wyjazd hobbystyczny a nie zarobkowy oboz pracy :] ilosc urobku bylaby spora nawet przez tydzien pracy mysle ze fajnie byloby skorzystac ze stolu koncentracyjnego a o ile wiem z filmow to micekm wraz z kolega taki konstruuja mysle zecwszystko jest kwestia dogadania ale poki co tak daleko nie wybiegam w planach. Skupiam sie na dokonczeniu sprzetu i pierwszym wyjezdzie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Przypominam sobie że lokalna gazeta (Słowo Polskie,Wieczór Wrocławia,Gazeta Robotnicza)w latach siedemdziesiątych XXw. opisała sprawę kierownika żwirowni w okolicach Legnicy który przy wydobyciu kruszywa nielegalnie pozyskiwał złoto.Za tą inicjatywę otrzymał wyrok z miejscowego sądu.Może poprzez archiwa sądowe lokalizację się uda ustalić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znana sprawa żwirowni Rakowice:
„Nowiny Jeleniogórskie” z 18 czerwca 2002 roku w artykule pt. „Rynna złota” autorstwa Daniela Antosika doniosły o „dorabianiu” sobie przez pewne osoby z kierownictwa zakładu w Rakowicach nad Bobrem, które przerabiały złotonośne odpady w gigantycznej jak na tamtejsze warunki skali. Jeden z byłych pracowników zdradza tajemnice procederu, sam przyznaje się do podbierania złota bonzom. Płukanie złota w misce to dobre na piknik z rodziną, a nie na zarabianie – mówi pracownik. Rakowiccy „zawodowcy” wpięli się sprytnie do linii wydobywczej, tak że całą najcięższą robotę wykonywały za nich maszyny. Bo aby uzyskać wartościową porcję złota, trzeba przepłukać setki ton żwiru. Żwir wydobywany ze zbiorników transportowany jest na hałdy systemem taśmociągów. Na jednym z pierwszych odcinków, między odwadniaczem a przesiewaczami, fachowcy zamontowali specjalną przykrytą i zamykaną na kłódkę rynnę z przegródkami do wypłukiwania złota. Wirująca woda wypłukiwała ze żwiru najcięższy szlich. Dalej szlich ze złotem przepłukiwany był w słoikach z rtęcią, w rtęci zostawało to co najcenniejsze. Po odparowaniu rtęci zostawało czyste złoto. Największe kawałki miały rozmiar łepka zapałki, czasami złoto było w postaci cienkich drucików. Zdaniem pracownika urobek tylko jednej z tamtejszych pięciu koparek przynosił tygodniowo do 300 – 400 gram złota, a koparki pracowały niemal przez cały rok. Wtajemniczeni zarabiali krocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. :-)
Jestem tutaj nowy ale zacząłem płukanie w sierpniu 2017 na Kaczawie spędziłem 3 dni w tym rejonie z samą miską udało mi się zdobyć kilka drobin, ale strasznie to mozolne jest, więc zaprojektowałem sobie 2m koryto do rzeki i może pójdzie mi lepiej. Z racji tej, że mam na Dolny Śląsk 500km i będę tam tydzień tylko to sezon nie będzie za długi jak dla mnie. Więc w styczniu wybrałem się do rzeki w moim rejonie bo pogoda dopisywała, nie było mrozów zabrałem miską szpadel, sitko i okazało się, że złoto też jest i w tej rzece z samą miską zdobyłem 3 drobiny w 3h, no i nastała zima niestety. Więc koryto musi poczekać. Mam nadzieje, że dopisze mi szczęście u siebie.

Pozdrowienia dla wszystkich i miłego płukania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.:-)
Jestem tu nowy mam na imię Mateusz i poszukiwanie i płukanie zacząłem w sierpniu 2017. 3 dni na Kaczawie dały mi kilka drobin więc postanowiłem zrobić koryto o dł. 2m i szerokości 30cm. Projekt sam wykonałem, ale ale nie wiem pod jakim kątem dać ryfle na listwie pomożecie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Masakrarz moge spytac skad pochodzisz i czy zdradzisz w jakiej rzece w Twojej okolicy udalo Ci sie odnalesc drobiny?? Zaciekawilo mnie to co piszesz bo ja tez tak jak Ty mam podobnie daleko do dolnego slaska, zastanawiam sie tylko czy w podobnym kierunku? Ja osobiscie mieszkam w okolicach Lublina i tez kompletuje sprzet, fajnie byloby moc go wyprobowac w terenie zanim sie wybiore na dolny slask. Bylbym bardzo wdzieczny za informacje, sam zastanawialem sie czy warto wybierac sie w bieszczady albo gory swietokrzyskie z miska ale uznalem to za zly pomysl' i chyba sie mylilem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan takiego monstrum już jest, podzielony na 3 elementy by było można go łatwo przenosić i przewozić. Nie wiem tylko jaki kąt ryfli ustawić ale jak narzazie 120 st. jest. Pochodzę z okolicy Zakopanego więc w drugą stronę od ciebie kolego BartSMD, a dokładniej Podwilk na Orawie i rzeka nazywa się Czarna Orawa. Jak zima się skończy będę miał koryto skończone i postaram się sprawdzić jak wygląda tutaj złoże. może nie będzie trzeba było jeździć po 500km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem zainteresowany wyprawa poszukiwawcza do Laponii. Okolice czerwiec lipiec. chcialbym jechac na tydzien badz dwa. Chetnie poznam kogos kto rowniez bylby zainteresowany , samemu troche niebezpiecznie i nudno. Kogos kto juz ogarnia temat konkretnie. Ja takze od kilku lat bawie sie w temacie. Jesli jestes chetny / chetna, napisz pilsniu@gmail.com. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

zapraszamy wszystkich zainteresowanych poszukiwaniem Au w Polsce do nowej grupy na FB: https://www.facebook.com/groups/polskiezlotoo/

Grupa zrzesza ludzi z pasją, zarówno znawców tematu jak i amatorów, samouków oraz wszystkich zainteresowanych tematyką Au. Mile widziana jest wymiana informacji, lokalizacji, wszelkiego rodzaju sprzętu, nowatorskie rozwiązania, wynalazki, cuda konstrukcyjne itp związane z lokalizacją, poszukiwaniem i wydobyciem złota. Możliwy jest handel sprzętem - nowym, używanym, każdym do płukania i poszukiwania ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
witam ponownie Szanowne Grono :)
założyłem na FB grupę Polscy Poszukiwacze Złota i zapraszam Was serdecznie. W odpowiedzi na pytania piszcie odkrywca, złoto rodzime" i dodamy Was od ręki ;)
Grupa zamknięta ale to pozwala na weryfikacje kto, co itd.
Dużo się dzieje i grupa sie rozrasta.Fajna ekipa, dużo fotek, miejsc itd.
Zapraszam na ostatni film z serii Polskie Złoto

https://youtu.be/PUEL4yuxkYI

Tu cicho bo pewnie wszyscy tłuką kamole w rzekach ;)
Pozdrawiam
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie