Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

deusxp - Gold is where you find it!" - Złoto jest tam gdzie je znajdujesz mówi stare powiedzenie poszukiwaczy :) Miska dużo nie waży, a dla jakiejś sprytnej saperki miejsce w plecaku powinno się znaleźć :) Jak nie złoto to może jakieś kamyki się trafią?
A dla przykładu historia dwóch Szwedek :)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szukaly-borowek-znalazly-zloto,wid,9824151,wiadomosc.html

woytas - wyobraźnia ma szaleć i zachęcać do wyjścia w teren i poszukiwań - jak gorączka złota to gorączka :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinel80 - dzięki za wsparcie! a Twoje złocinki piękne -zwalają z nóg!

ponieważ pola zarośnięte a w lasach kleszcze etc ;D
to nie ma jak w upalny dzień moczyć nogi w rzece z miską w ręku...więc w sobotę planuję kolejny wypad nad Skorę...mam nadzieję, że będę miał co pokazać na forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy poszukiwacze znalazłem taki fajny kamyk tego co się orientuje jest to kwarc i środku jest pełno takich drobinek złotych i srebrnych i mam pytanie do fachowców czy to na pewno kwarc i co to mogą być te drobinki złote i srebrne.Bardzo dziękuję kolegom za odpowiedz.Na dole jeszcze jedno zdjęcie uchwycając te drobinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy poszukiwacze znalazłem taki fajny kamyk tego co się orientuje jest to kwarc i środku jest pełno takich drobinek złotych i srebrnych i mam pytanie do fachowców czy to na pewno kwarc i co to mogą być te drobinki złote i srebrne.Bardzo dziękuję kolegom za odpowiedz.Na dole jeszcze jedno zdjęcie uchwycając te drobinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deusxp - taka fotka nic nie mówi... ale mika o której pisałem łatwo się łuszczy na świecące płatki i w misce do płukania czasami wygląda jak złocina... Ale blasku złota nie da się pomylić...eeech się rozmarzyłem ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

deusxp - podzielam opinie japus, wygląda to na zwietrzały granit.
Niestety na zdjęciu nie widać za dużo. Złoto jest ciężkie i kowalne, jak zakręcisz na misce zostaje na końcu, jeżeli tą drobinkę mocno naciśniesz i się rozkruszy to na pewno nie jest złoto.
Na zdjęciu miska z ostatniego wyjazdu, kilka dołków, ładny meander i cały dzień nad rzeką... kolekcję powiększyło 0,78g Au :)

Jak Wasze poszukiwania?

Pozdrawiam

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hee heee niezłe :)))
sza.man zrób fotkę to może dowiemy się czegoś więcej.
Samuraje nie mają dużego bagażnika ale płuczni na dachu to jeszcze nie widziałem :) pozdrawiamy kierowcę samuraja, może coś na forum napisze o swoim projekcie :)
sadek717 - coś tam dla Ciebie zawsze zostawie :) nie jestem taki pazerny :)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
japus...fajnie że dodałeś skale to widac z czym mamy do czynienia :) podpowiedz czym robiłeś zdjecia bo ja kombinuje telefonem przystawionym do lupy :D no i oczywiście napisz gdzie wydobyłeś swoje złocinki? ja cholera nie mam kiedy sie wybrac, ostatnio byłem na mistrzostwach w złotoryji bo mnie obaj Wasyle zapraszali to pojechałem ale nie brałem udziału ani też nigdzie nie płukałem bo za bardzo nie było czasu ale może jeszcze uda mi sie w tym roku cos wygrzebać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotka zrobiona tel.Lumia635 przez lupę binokularą ;)
a złociny wyciągnięte ze Skory.
Byłem ostatnio na Złoym Potoku w G.Opawskich...efekty na foto :( ... ony" magnetytu i praktycznie zero Au - miałem pecha, czy tam rzeczywiście jest kiepsko? podobnie w Oleśnicy...
trochę drobin w Białej. Jak ktoś zna te tereny to chętnie wymienię się doświadczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już dawno wnioskowałem o podzielenie tego forum na kilka stron bo ciągłe przewijanie kilometrów w dół jest co najmniej irytujące, dobrze że chociaż jedem mój postulat został spełniony mianowicie ze od razu to co sie napisze wyswietla sie na forum, wczesniej było tak ze napisało sie cos np w poniedziałek rano a wyswietlało sie we wtorek lub nawet w srode, czasem tego samego dnia ale i tak było kieepsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie