Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przejrzałem sporo informacji o płukaniu złota, i na różnych forach czytałem gdzie może być takie złoto w rzekach. Na jednym z forów natknąłem się na wypowiedź że na Śląsku i w Bieszczadach można znaleźć. Przyznam, że te Bieszczady mnie zaskoczyły.. Co Wy o tym myślicie? Czy według Was bieszczadzkie potoki również mają jakiś potencjał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Pięknie, wszyscy na rzece, dla mnie znów nic nie zostanie :-).
Spinel80 – bardzo ładne znaleziska – zdjęcia pierwsza klasa jak zwykle.
Szafiry ciemne, faktycznie łatwo takie przeoczyć na misce – pod światło na pewno pięknie święcą swoim błękitem.
TorboPan dotarł, ale wstyd się przyznać – świeci nowością, jak na razie ani jednej ryski :-(.
Na pierwszy rzut oka miska mniejsza (płytsza) od typowej, ale na pewno szybsza jak ją się opanuje. Będzie przydatna podczas szybkiego sprawdzania nowych miejscówek – taki mam plan tego roku, co z tego wyjdzie czas pokaże.
Jest ktoś jeszcze z jakimiś sukcesami w tym sezonie ?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40cm – szkoda, że większych nie ma :-). Tak na poważnie średnica ok., ale typowa 40 jest głębsza i więcej żwiru pomieści. Tu jednak budowa odgrywa znaczenie. Tak jak pisałem nie używałem jeszcze ale w mojej ocenie pierwsze odpowiednie ruchy płukania powodują szybkie osadzenie się cięższej frakcji na dnie miski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Jak udały się Wam majówkowe płukania?
Ja spędziłem jeden słoneczny dzień nad rzekami i strumieniami w Pogórzu Kaczawskim z efektem jak na zdjęciach :) Trafiła się jedna mała złocinka z kwarcem oraz kilka z widoczną większą domieszką Ag.
Przesyłam zdjęcie z fajniejszymi okazami :)

MarekAu - gratuluję zakupu :) na pewno coś dla Ciebie zostawię w rzekach i strumieniach :) Powodzenia i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcję powiększyło kilka szafirów :) niewielkie kilka mm ale zawsze cieszą oko :)

gość4444 - Au występuje w niewielkich ilościach na górnym śląsku, Pieninach i Karpatach - możesz spróbować pogrzebać w strumykach w okolicach Baligrodu, prędzej trafisz na diament marmaroski - herkimer, odmiana kryształu górskiego niż Au, warto sprawdzić co tam można poza tym znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie zabrakło granatów :)

mycha - mój koncentrat po przeglądzie nie zawiera już Au ani żadnych ciekawych minerałów, przywożę go ok 1~3kg z wyjazdu i niestety jak bym Ci go dał to raczej nic w nim ciekawego, co by Cie interesowało nie znajdziesz :) I tak to co zostaje czeka na dalszą analizę :) Lepiej przyjechać nad dolnośląskie rzeki i spróbować sił w terenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryształy, topazy itp. :)

Nie do końca określone i zbadane minerały ale warto je wyodrębnić ze szlichu :)

Sprostowanie :
Wcześniejsza odpowiedź była do krzysieka" a nie mycha" - przepraszam :)

mycha - skale umieszczałem na wcześniejszych zdjęciach, te są podobne :) Wielkość minerałów jest przeważnie w zakresie 12~2mm (średnica oczek sit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko pogratulować znalezisk, szafirki ładne i sporo ich, a to rzadkość. Im więcej takich zdjęć widzę tym większa „gorączka płukania” narasta :-). Ma ktoś jeszcze jakieś nowe znaleziska ?
Na ostatnim zdjęciu dolny okaz to hematyt zdaje się … w większym kawałku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się z dzieciakami na jutrzejsze finały, obejrzymy w akcji szanowne grono profesjonalnych płukaczy.
Na szybko - TorboPan przetestowany, miska mieści faktycznie mniej o 1/3, jest też nieco słabsza, 2 szpadle żwiru powodują już wyginanie się miski. Co do efektywności sprawdzi się na rzece ale czyści się szybko.
Jutro zerknę jak stany wody na rzece i może niebawem poświecę jakiś dzionek na płukanie. Jeśli ktoś mieszka blisko Skory dajcie znać jak u Was ze stanami ?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich poszukiwaczy wybieram się tatry na wakacie jak myślicie znajdę tam drobinki złota na przykład Biały Dunajec,Białka czy ktoś szukał złota w tych terenach bardzo dziękuje za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

japus - gratuluję złocinek i fajnych granatów.
Początek i tak dobry bo znalazłeś złoto i z każdym wyjazdem powinno Ci go przybywać. Szukaj nowych miejsc, rzek i strumieni a efekt może Cie miło zaskoczyć :)

Moją kolekcję powiększyło kilka złocinek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deusxp - ja niestety nie dotarłem tam z miską :) Teoretycznie w Tatrach Zachodnich i Pieninach ponoć występuje ale raczej samorodków bym się nie spodziewał. Życzę miłego płukania i udanego wypoczynku. Oczywiście odradzam grzebania w parkach narodowych i rezerwatach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie