Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

sza.man ma o tyle rację, że faktycznie strumienie są usiane drobnym metalowym śmieciem i faktycznie jest w nich niesamowicie ciężko szukać wykrywaczem. Nie ma jednak racji pisząc, że w Polsce samorodki nie występują (kłania się znajomość definicji piasku i samorodka), choć oczywiście są to rzeczy naprawdę malutkie. Nie ma też racji pisząc o tym, że strumienie są wyeksplotawane, bo to są rzeczy odnawialne - każda większa ulewa, powódź itd., powoduje znaczne zmiany ilości kruszcu. W Szkocji i Walii np., panuje takie samo zaśmiecenie i również wykrywacze nie są z tego powodu popularne, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że samorodki w Europejskich potokach są czasami znajdowane. Jak w każdym rodzaju poszukiwań bardzo pomocna jest wiedza - gdzie złoto lubi się gromadzić, jak rozpoznać dobry teren itd. Warto też pamiętać, że mało który wykrywacz jest w stanie sobie poradzić z tak drobnym złotem. Dlatego faktycznie najpierw w teren należy wyruszyć z miską i zidentyfikować potencjalnie najlepsze miejsca.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam kolegów czytam ten wątek z zainteresowaniem , są legendy na ten temat dosyc ciekawe prawie jak z bajki . Ale przeciez są informacje na temat znalezionych w przeszłości samorodków i to dosyć sporych , a tu koledzy piszą ze zdziwieniem samorodki w polsce nie możliwe" to jest trochę zniechęcanie poszukiwacza do dalszych działań . I tutaj nasuwa sie myśl być może o naszej niewiedzy . Teoretycznie znajduje taki samorodek przypadkowo i nie jestem świadomy lecz mam podejzenie że jest to jakiś szlachetny metal , a potem złotnik stwierdza że faktycznie jest to wyrób ze złota i proponuje kupno po obecnym kursie ja złużmy sie zgadzam ilegenda o samorodku gaśnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wielu ciekawych ludzi z ciekawymi opowieściami, z racji tego że kiedyś racowałem w górnictwie jako osoba dozoru górniczego nie tylko węglowym ale też rud cynku i ołowiu jak i rud miedzi w KGHM stwierdzam że Polska to cała tablica Mendelejewa oprócz diamentów, tak więc złoto i srebro jest w dużych ilościach. Jesteśmy największym producentem srebra w europie. Wracając do tematu stworzyć taką ekipę to nie głupi pomysł, zwłaszcza że ma się zawsze wolny czas jak się jest emerytem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

historia....ech...mógł monete doić na miejscu, odkrył żyłę złota i wyjechał do francji...cos mi sie nie chce wierzyc w te bajki.Nagłasnia, podaje baszty, nie baszty zamiast kilka lat codziennie po trochu zbierac dla siebie towar. Pachnie naciagarstwem:)Niech pokaze ten swój szlam:)
Prosze o fotkę chocby jednego samorodka z Polski widocznego gołym okiem:) o ile jest tu u Nas jedna osoba która sie tym zajmuje.Ciekawe ile drobin zlota da sie pozyskac w Polsce jednym czlowiekiem szukajacym sezon lub tymbardziej w wolnym czasie...
Poszukiwania złota u nas to wg mnie utopia wieksza niż poszukiwanie skarbów" bo w przeciwieństwie do złota skarby sie trafiaja nam co jakis czas:)Moze sie myle, nie mam monopolu na wiedze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alex.... nie jest to utopia, ale weź pod uwagę to że Polska jest na 4 tym miejscu w europie gdzie występuje złoto w takich ilościach, wiem że to nie jest prosta sprawa w jego pozyskiwaniu z nanosów rzek, trzeba mieć odpowiedni sprzęt, ubiór, cierpliwość, mapy i niesamowitą ilość wolnego czasu, to nie jest wypad jednodniowy z wykrywką na namierzone cele, do tego trzeba się przygotowywać tygodniami, samo rozpoznanie terenu i miejsc gdzie można się skupić na poszukiwaniach od razu odstrasza taka procedura przygodnego poszukiwacza,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
witam wszystkich od jakiegoś czasu bawię się w poszukiwacza złota i muszę powiedzieć wszystkim niedowiarkom że ta zabawa ma naprawdę sens bowiem mam naprawdę obiecujące wyniki. Aczkolwiek nie trace czasu na mieszanie miską godzinami z bólem pleców tylko używam Suction Dredge" to taka mała pogłębiarka ssąca która połączona z korytem na którym przepłukuje się osad z rzeki. Uzyskany poprzez te płukanie szlich wiozę do domu a tam segreguję ten szlich na stole koncentracyjnym. Metoda ta pozwala dość szybko i bez wysiłku wydrzeć trochę złota matce naturze, jesli chodzi o to ile tego złota jest to powiem że nawet 3 gramy dziennie jeśli trafię dobre miejsce koncentracji owego minerału w rzece. Więc gorąco polecam zabawę w górnika złota na terenie dolnego śląska bo radocha niesamowita a przy okazji można zarobić ładny grosz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tu nie chodzi o zdradzenie czegokolwiek bo wszyscy, którzy zajmują/interesują się tym tematem wiedzą dokładnie o co chodzi, ale zawsze jest ciekawie zobaczyć czyjś zestaw i porównać ze swoim itd. Pompy ssące są wszelakich rodzajów i rozmiarów, podobnie jak stół koncentracyjny", więc sam opis nie do końca wystarczy.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam VanWorden to prawda tu nie ma czego zdradzać to żadna tajemnica małą pogłębiarkę ssącą bez problemu można wykonać samemu wedle zachcianki co do rozmiaru i mocy kwestia tylko tego jakie ma sie mozliwosci transportu tego ustrojstwa nad rzekę Mój zestaw to pompa 2calowa o wydajności 36tyś litrów na godz wąż ssący 2 cale koryto wyłożone gumowa matą z odpowiedniego kształtu rowkami po miedzy którymi bardzo ładnie pracuje materiał przyznaje ze taka mate nie łatwo wykonać samemu trochę gumy poszło do kosza zanim udało sie uzyskać odpowiedniego kształtu rowki A jak tam z waszymi maszynami może ktoś coś napisze bo z tego co widze to te środowisko poszukiwaczy złota w Polsce trochę hermetyczne jest jestem ciekawy jak inni sobie radzą jakie maja wyniki itd. Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie