Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

silko- piękny okaz często trafiasz na takie? a co do chwalenia się to nie tak wstawiłem zdj w celu zachęcenia poszukiwaczy którym nie udało się do tej pory znaleźć złota w mojej krótkiej przygodzie ze złotem nie było mi jeszcze dane trafić takiego okazu ale wiem że to kwestia czasu. Wiosną mam zamiar pełna parą szukać i pozyskiwać złoto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich nareszcie coś drgneło w złotym interesie, moim skromnym nic nie liczącym się zdaniem warto zainwestować w dobry sprzęt do płukania bo raczej się to zwróci. Ale dobra miejscówa i ekipa to podstawa. Ja osobiście bardzo chętnie piszę się na taki eksperyment.Do sprzętu też chętnie dołożę tylko do wiosny daleko. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,

Panowie jakie sito najlepiej założyć: 0-2 mm czy 2-8 mm? Mi sie wydaje ze 0-2 ale prosiłbym o porade. A jeszcze mam pytanie odnosnie mat. Z tego co widziłem to czescto sa uzywane gumowe-korytkowe. I teraz rodzi sie pytanie z czego to zrobić? Może dywaniki samochodowe odpowiednio docięte do rynny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za info. W takim razie zaloze to 2-8 mm czyli drobiny do 8 mm beda spadać. A maty to z taśm przenośnikowych porobie. Tak się sklada ze pracuje na żwirowni gdzie sit i taśm pod dostatkiem:)
A jeszcze czy mate z korytami zastosować na calej dlugosci rynny? Czy może od pewnego momentu zalozyc dywan żeby wychwytywał lzejsze drobiny Au? No i zostaje jeszcze sprawa pompy. Najlepsza wydaje mi sie mała pompa żwirowa ale pewnie jej koszt jest nie mały. Co sądzisz o takim sposobie zasysania:

http://www.ebay.com/itm/Gold-Mining-Highbanker-Dredge-Electric-Portable-2-inch-with-60W-solar-panel-/271080716524

Z góry dzieki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa szlamowa raczej, tylko pompa nie może pompować wody ze żwirem bo wirnik tego długo nie wytrzyma żeby zrobić pogłębiarkę ssącą to trzeba zrobić power jet albo sukction nozzle to systemy ssące które pozwalają zasysać żwir wężem ssącym omijającym wirnik pompy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W temacie polecam Gold Rush na Discovery o grupie amatorów, którzy zaczynają poszukiwać złota. Wiadomo - jak to w takich programach - dużo naciąganych historii i dramatów, niemniej jednak ciekawe i wyjaśnia w jaki sposób można wydobywać złoto.

Jak się poszuka, to można znaleźć odcinki do ściągnięcia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszukiwaczy , ogladam wszystkie te programy o zlocie sposobach wydobycia itd. chcialbym zaproponowac -Morze złota pod lodem- akcja poszukiwawcza na morzu Beringa ,Alaska chlopaki daja rade!!! nieukrywam ze sam przylaczylbym sie do jakiejs ciekawej ekipy - pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właściwie przez przypadek znalazłem ten temat. Gratuluję pasji i zaparcia. Przeczytałem cały wątek i nasuwa mi się pytanie, które już padło w pewnym sensie i nie doczekało się odpowiedzi.
Pytam jako absolutny laik, jak to jest z tym złotem w Polsce. Pomorze, Warmia, Mazury? czy Polska Północna to też tereny zasobne w złoto? Czy obecność złota rodzimego na powierzchni wiąże się wyłącznie z górami i górskimi rzekami czy też potokami? Czy na terenach nizinnych też można trafić mikro drobinki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie