Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich poszukiwaczy mam pytanie czy ktos z was badał potok Złotucha koło Jeleniej Góry? jeśli tak to jak tam sytuacja wygląda bo wybieram sie tam dokonać parę zdjęć szlichowych i może jakieś wskazówki albo rady z góry dziękuję za jakiekolwiek zdanie na ten temat pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silko, stół wykonałem sam w sumie to nic trudnego wystarczy poczytać o tym w sieci a co do samorodków to masz rację choć ja jeszcze takiego kilkanaście gramowego nie trafiłem ale widziałem ostatnio kolekcje jednego gościa i były tam na prawdę ładne okazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek9559 w jakim sensie chcesz się przyłączyć? i skąd jesteś? owszem zebrać ekipę ludzi którzy maja jakieś konkretne doświadczenie w poszukiwaniu złota to było by nie głupie ale pod warunkiem że każdy z nich będzie wnosił jakaś konkretną wiedzę np geologiczna lub znajomości terenu albo nabytą w drodze praktyki trzeba by skompletować sprzęt i na wiosnę działać a na pewno dało by to wyniki w ilości pozyskanego kruszcu gdyż złoto jest i to fakt kwestia namierzenia miejsc i wydobycia a to jest do zrobienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadek płuczę już złoto trochę czasu i uwierz miska jest najdokładniejsza. Wrzuć mi 10 okruszków o średnicy 0,1mm do wiadra piachu a wypłuczę je wszystkie w 20 min. Płucznia jest ok pod warunkiem, że się ją dobrze ustawi. Stół jest super ale ustawienie jego tak żeby dobrze odzyskiwał to mistrzostwo świata. Chodzi o powierzchnię po której ślizga się szlich, kąt, ciśnienie wody... Przepłukanie szlichu to najmniejszy problem. Najważniejsze to wyseparować ten szlich z dobrego stanowiska. Jeśli ktoś jest chętny to z przyjemnością umówię się na płukanie na wiosnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silko ok zgadzam się że jak będziesz znał ilość drobin w wiadrze to je wypłuczesz bo będziesz płukał do skutku aż odzyskasz wszystkie ale gdybym wrzucił do wiadra nieznaną tobie ilość tych drobin to na pewno jakąś pominiesz z resztą nie ma co się spierać.Co do stołu to najważniejsze jest uzyskać ruch posuwisto zwrotny o zmiennej amplitudzie a wtedy bezwładność i tarcie zrobi swoje kąt też jest ważny jak i ciśnienie wody ale to kwestia ustawienia Pozyskanie szlichu czyli koncentratu to fakt niełatwe zadanie trochę czasu zajęło mi zrobienie gumowej maty o takim kształcie rowków za którymi materiał skalny będzie pracował tak aby odseparować owy szlich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwanie i płukanie złota to fascynujące i dość rzadkie hobby w Polsce część ludzi którzy zajmują się ta dziedziną niechętnie dzielą się wiedzą na ten temat co uważam za błąd ponieważ każdy z nas na pewno ma coś ciekawego do powiedzenia na ten temat wiec jeżeli byśmy sobie wzajemnie pomagali to każdemu wyjdzie to na dobre a złota wystarczy dla każdego uwierzcie mi jest go dużo więc proponuję na wiosnę umówić się np nad Skorą gdyż to doskonale znana rzeka każdemu poszukiwaczowi będzie można się podzielić wiedzą na temat sprzętu sposobów i metod poszukiwania wszystkich chętnych zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu to jetem ciekawy jakiego kto używa ja osobiście używam pogłębiarki ssącej jak już wcześniej w poprzednich postach pisałem. Mam doświadczenie w budowie takiego sprzętu gdyż wykonuje go na zamówienie więc mogę doradzić jeżeli ktoś chciałby zbudować sobie takie cudo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie