Skocz do zawartości

Towar reglamentowany - kto to jeszcze pamięta?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Oskar Pischinger to wiedeński cukiernik, który w 1881 roku wypuścił na rynek Original Pischinger Torte" czyli torcik andrutowy przekładany słodką masą. Znany na obszarze byłej monarchii austro-węgierskiej. Jadłem go w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Chorwacji i w Austrii. Na piszingerze sie znam", ale takiego piszingera, jaki robiła moja ciotka Klimka, nikt nie pobił, tak że i ten oryginalny wydawał mi się podróbą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grba,święta racja.Pischinger ze swoją fabryczką zameldował się w Krakowie w 1922 roku.Razem z firmą Piaseckiego ,a później Sucharda stanowili monopol na słodycze w Krakowie.Kilka lat po wojnie majątek tych trzech firm znacjonalizowano.Z przejętego dobra utworzono jedną fabrykę pod nazwą Wawel bardzo znaną w okresie PRL-u i istniejącą do dzisiaj jako Wawel SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melajda95,ciekawa pasja,miały iść na makulaturę przy przenosinach ale uratowałem a że nie zbieram poszły w Twoje(dobre)ręce.Swiat jest jednak mały:)
Podpisu rodzicielki(Yeti,nie siostry ale rodzicielki) nawet nie zauważyłem,tym bardziej karteczki w opakowaniu(Z miasta wtedy zamieszkania)

Pozdro wielkie:)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 23:54 30-11-2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie