Skocz do zawartości

Mój pierwszy czołg lub to co z niego pozostało


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 268
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...

Witam po czasie, z uwagi że udało mi się zobaczyć na żywo" jak są zbudowane koła w Renault R35 oraz ich budowa w detalach to skutkiem czego wreszcie mogę zidentyfikować budowę kół czołgu AMC 35 które są bardzo podobne w budowie i rozwiązaniu. Na zdjęciu widać wałki 2 pierwsze" na których są montowane 2 łożyska na których kręcą się koła nośne czołgu AMC 35 . zresztą widać że dolne części łożysk nadal tkwią na wałkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

tym razem wyszedł kawałek pancerza z czołgu renault D1 który ochrania zawieszenie . blachy są cieniutkie 5 mm ale jak widać kompletnie nieodpowiednie do ochrony zawieszenia skoro na 19 kul wystrzelonych w ten kawałek kilka kompletnie go przebiło a reszta spowodowała kompletne spękanie blachy i rozsypywanie się jej pod wpływem ostrzału. Widać że Renault D1 stał na dobrej linii ognia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

widok na szczeliny obserwacyjne z przodu i coś co jest pod szczelinami , nie za bardzo wiem co było montowane w tej ramce??. jak ktoś ma zdjęcia wnętrza kopułki z tą ramką to niech zamieści zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

widoczny element kopułki kierowcy z 3 szparami obserwacyjnymi i jakimś detalem jaki był mocowany w ramce pod szparą , niestety nigdzie nie znalazłem zdjęcia co tam było zamontowane , na pewno żadne szkło pancerne, więc do czego to służyło ? , ramka była mocowana za pomocą śrubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie