Skocz do zawartości

Mój pierwszy czołg lub to co z niego pozostało


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 268
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Siatka chroniąca otwór peryskopu z zewnątrz już po częściowej rekonstrukcji, jak ktoś posiada w zbędnych ilościach z 2 metry drutu mosiężnego o grubości 1 mm chętnie przytulę taki drucik bo skończył bym renowacje tej siatki, okienko wewnętrzne mosiężne w którym była szybka chroniąca oczy dowódcy już też widać po względnym prostowaniu, zostanie tylko lutowanie ramek ,zawiasów i gotowe do pudełka poczeka aż cały peryskop będzie gotów do ostatecznego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu już kilka razy pokazywane w tym temacie różne element z peryskopu typ Balland" . W sumie odnaleziono 1 cały peryskop z elementami wieży czołgu AMC 35 , jeden kompletny wkład walec z elementami " oraz jedna klapka z zasuwą na zdjęciu" wykopana ostatnio i jedna połamana klapka z zasuwą czyli 4 peryskopy jakie były montowane w wieży czołgu Renault AMC 35.
Niestety nie mam nic informacji jak wyglądał w budowie optyki ten typ peryskopu i dlatego wszystkie czekają z renowacją aż wyjdzie jakaś dokumentacja lub przynajmniej rys techniczne, poglądowe jego budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zabawa dla spostrzegawczych. Jak widać są to zamknięcia z otworami na smarowniczki łożysk w kółkach podtrzymujących pewnego francuskiego czołgu. Pytanie jakiego ?? zaznaczę że tylko jeden typ czołgu stosował takie zamknięcie łożysk kółek podtrzymujących. Ciekawym czy ktoś zgadnie typ czołgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekDys - pudło to nie AMC 35 , wystarczy popatrzeć na kółka podtrzymujące z AMC 35 jaki się częściowo zachował, ale niestety tam jest sporo dodatków nieoryginalnych jak kółka podtrzymujące gdzie są oryginalne i z innych pojazdów , tak samo koło naciągowe które się ani jedno nie zachowało, nie mówiąc o reszcie. W każdym razie zalecam szukać dalej. Tu pokazuję części cięgieł z AMC 35 i D1 . AMC miał sztywne cięgła , a D1 częściowo na linkach stalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu udało się zidentyfikować element z pojazdu pancernego. Jest to łapka trzymania osi na której zamontowane są 2 wajchy do kierowania czołgiem . Element z czołgu Hotchkiss H-39. tak samo z zagadką zdjęcia wcześniej dekielki są z kół podtrzymujących także z czołgu Hotchkiss H39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

widok z drugiej strony . Przeglądając zdjęcia dokumentalne był prawdopodobnie zamykany od wewnątrz i służyła ta klapka do ?? czego , wydawało by się do chorągiewki sygnalizacyjnej jak nawaliła radiostacja bo do wentylacji po co otwór o średnicy 6-8 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a tu ciekawa następna PANCERNA" znajdka. Jak odnalazłem wiedziałem że kiedyś gdzieś mi mignęła na fotkach, tylko za chiny nie pamiętałem czy Radziecki czy Amerykański a może Brytyjczyk. No i po pól roku wyskoczyła lampka tylna z... a może ktoś powie w jakich pojazdach było to stosowane ?? Za 5 dni dam odpowiedź ale może jakiegoś uważnego czytelnika znajdę który napisze w jakich on znalazł pojazdach zastosowanie takiej lampki tylnej. Ja na razie znalazłem jeden czołg z taką chromowaną tylną lampką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam . Tym razem kolejny tydzień spędzony w lasach Szczecina to kąpiele rzeczne z wykrywarkami wodnymi. Początek września na tyle był ciepły że można było siedzieć w wodzie 8 godzin i chłód wody nie dawał wycisku. Niestety rzewka oddaje zdecydowanie trudniej fanty choć kilka udało się wyrwać z rzecznych odmętów. Pierwszy feler to namuliska podwodne które czasami zasysały delikwenta , dwa nurt rzeki gdzie kopanie lub wyławianie fantu na głębokości 1,5 do 2 metrów to ista ekwilibrystyka. Każde danie nura w wodę powodowało że rzeka aqua-eksploratora nosiła gdzie chciała a nie w miejscu gdzie sygnał wył. Tak że na następny sezon wiemy czego brakło w trakcie eksploracji i co trzeba jeszcze załatwić. Oraz doskonały test różnych wykrywarek od Minelabów począwszy po C-Scopach i Fischerach a skończywszy na tanim Chińczyku". O zgrozo tani Chińczyk spisywał się nader fenomenalnie, i bezsprzecznie znalazł sporo fantów pod wodą co okazuje się że nie zawsze co tanie to denne. Rzeka też pokazała że czasami znaleziony fant nie zawsze jest do wydobycia przez jedną osobę. oczywiście 2 skrzynki przytargałem do domu teraz rozpoznanie a potem czyszczenie i konserwacja. A teraz parę rozpoznanych fantów . Pierwszy widoczny na zdjęciu to element pancernego łączenia zewnętrznego blach pancerza w czołgu Renault D1, licząc od tyłu jest to łączenie zewnętrzne 2 i 3 blachy pancerza czołgu od góry
ps zagadką ze zdjęcia powyżej to znalazłem ramkę takich tylnych lamp chromowanych w tankietkach radzieckich T 27 , ale nie za bardzo wierzę że taki pojazd znalazł się pod Szczecinem, no chyba że też był w zbiorach niemieckiego muzeum i też służył gdzieś jako punkt ogniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie