Skocz do zawartości

środek krzyża żelaznego


maciu4

Rekomendowane odpowiedzi

witam
Czy orientuje sie ktoś gdzie moge kupić środek do takiego krzyża? chodzi mi o środek z 1914 r. Mój sie rozsypał na kilka kawałków taki był zjedzony lecz ten kawałek z data przetrwał i można odczytac date dlatego chodzi mi o taki środek.
Za wszelkie odpowiedzi dzięki.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl gosc na alledrogo ktory sprzedawal kopie srodkow krzyza zelaznego z tego co pamietam to II klasy ale EK z 2 WŚ. Nie wiem czy do tej pory istnieje. Na poczatku w moje 2 wykopki tez zamierzalem wsadzic srodek nawet kopie ale stwierdzilem ze lepiej bedzie gdy zostanie oczyszczony i zakonserwowany w stanie takim jakim jest niz upychanie oryginalnej ramki tanim falsem. Zawsze mimo nienajlepszej kondycji przedstawiaja wieksza wartosc historyczna. Radze przemyslec ta westie zanim zobi sie krok do przodu. Jak nowy albo oryginal po takim zabiegu nie bedzie nigdy. Rzecz gustu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem gdy by ten srodek został to zostawił bym go tak jak go wykopałem także jestem zwolennikiem oryginałów nawet tych najgorzej zachowanych lecz po wykopaniu krzyż doslownie rozleciał się na dwie części ramke i ten tył a srodek rozpadl jak piasek;/ i tylko została właśnie ta częsć z datą i teraz mam ten krzyż tak złożony i stoi sobie bez środka:)
Pomyśle jeszcze nad tym i dzięki za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie