Skocz do zawartości

Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej


11021979

Rekomendowane odpowiedzi

Na zakończenie - co zostało odnowione / przez firmę /, prezentuje się wspaniale, to oryginalna budowla niemiecka - wieża startów i lądowań samolotów na legnickim lotnisku, widok z niej był na cały obszar lotniska, miałem przyjemność być w środku i widziałem starty i lądowania samolotów z czerwoną gwiazdą, dzięki znajomym oficerom, szczególnie mojemu serdecznemu przyjacielowi mjr.Ch. mieszkającemu teraz pod Moskwą,był w 2010 r. na moje zaproszenie w Legnicy.
DODGE52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Na zakończenie - co zostało odnowione / przez firmę /, prezentuje się wspaniale, to oryginalna budowla niemiecka - wieża startów i lądowań samolotów na legnickim lotnisku, widok z niej był na cały obszar lotniska, miałem przyjemność być w środku i widziałem starty i lądowania samolotów z czerwoną gwiazdą, dzięki znajomym oficerom, szczególnie mojemu serdecznemu przyjacielowi mjr.Ch. mieszkającemu teraz pod Moskwą,był w 2010 r. na moje zaproszenie w Legnicy.
DODGE52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pozostało jeszcze obiektów po PGWAR w Polsce, które nie zostały zagospodarowane i popadają w ruinę. Podejrzewam, że w tym aspekcie już nic się nie zmieni ponieważ stan dewastacji osiągnął taki poziom, że wszelkiego rodzaju remonty są po prostu nieopłacalne. Dom Oficera w Bornym Sulinowie stoi jeszcze i to jest sukces. Podejrzewam, że za kilka lat zostanie zmielony na gruz budowlany. Właściciel uciekł z odszkodowaniem za pożar a budynek jest ogólnie dostępny i popada w coraz gorszą ruinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Wojska PGWAR opuściły Legnicę w 1993r.
Otrzymałem od znajomych oficerów bardzo dużo różnego rodzaju dokumentacji: Instrukcje obsługi prawie wszystkich pojazdów używanych w PGWAR, katalogi części, instrukcje agregatów i innych. Pozwolę sobie w dzisiejszym wpisie przybliżyć 2 pozycje - agregat i opis ,,Techniczeskoje opisanie masterskich PARM-2M,, - Pogotowia technicznego składającego się z dwóch pojazdów Ził-157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna instrukcja obsługi agregatów prądotwórczych.
Wydanie drugie z 1966r.
W górnym prawym rogu adnotacja: Do użytku służbowego -Ekz nr.546
Nie będę opisywał zawartości, przedstawię tylko 2 skany, jak przewożono koleją agregaty /porządek u nich był /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parm-2M - Pojazdy techniczne / pogotowie techniczne / składa się z dwóch samochodów ciężarowych marki Ził-157. Jeden z pojazdów był wyposażony w wyciągarkę, między nimi był rozstawiony namiot w którym były prowadzone prace naprawcze nie wymagające korzystania z wnętrza pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie