Jump to content

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część VII)


Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=aV25t1eXB_E - DZIĘKUJĘ
VI część miała być ostatnią ale przespałem się dwa dni i jedziemy dalej. Projekt RSO żyje dalej a wskrzeszony pojazd będzie cieszył oczy miłośników sprzętu - powiedzmy - pancernego. Startuję z drugim RSO. Poprzednia cześć była w pełni transparentna, ta będzie taka sama. Zasady:
Cel – odbudowa jeżdżącego RSO wersja prawdopodobnie 03
Termin – brak 2 - 5 - 10 - 15 lat a może moje wnuki będą go kończyć.
Odbudowany pojazd stanie się własnością Skarbu Państwa.
Nie mam warsztatu, nie mam narzędzi, nie mam środków i nie prowadzę ich zbiórki … mam kolegów z „odkrywcy” :). Dla jasności nie jestem już od dawna pracownikiem muzeum w Myślenicach. Zapraszam do kolejnej opowieści z mchu i paproci. Na początek zbieram (kupuję w miarę moich możliwości) części. Kontakt do mnie: [email protected]
Pozdrawiam
Paweł Lemaniak
Link to post
Share on other sites
Myślałem że dasz sobie odpocząć choć kilka dni ....
Ale nie !!!
Jasteś Wielki Lemeryt i budujesz armię RSO :)
Dobrze że RSO nie było produkowane w tylu wersjach co 251 bo by pewnie padł serwer odkrywcy od iliści fotek .
Jak możesz to zapodaj kilka fotek tego co już masz aby można było się zorientować czego ci brakuje .
Ja już zaczynam szukać dla ciebie blaszek z dziurką :)
Jesteś WIELKI !!!!
Pozdrawiam i życzę takiego powodzenia jak z 01
Link to post
Share on other sites
Nie no Lemeryt teraz mnie załamałeś.Znowu RSO? Ano moja propozycja dla Ciebie :http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum25/1_copy823_copy.jpg
Weż to od Hebdy , daj sobie 2 , 5 , 10 lat a my się postaramy pomóc.
Link to post
Share on other sites

W sumie miałem cichą nadzieję, ze Lemeryt zdecyduje się wziąć na warsztat tą ramę od Mercedesa, ale części od RSO jest więcej (że o doświadczeniu nie wspomnę) więc to najbardziej logiczny wybór.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Link to post
Share on other sites
Nie udało mi się pogratulować w poprzednim wątku- więc może w VII się uda.

To, czego dokonał Pan Paweł Lemaniak (koniecznie trzeba dodać ze „swoją” EKIPĄ, jest niesamowite). Czytałem cały wątek dotyczący projektu odbudowy RSO (zapoznawałem się z nim od podstaw) i jest to wręcz niewiarygodne z jak przychylnym stanowiskiem społecznym spotkał się ów koncept. Kilka osób pisało o tym wcześniej, ale najbardziej obrazowe jest stwierdzenie macvsog-a, który napisał „…Śledzę ten wątek od początku- przez te ponad 4 (!) lata z prawdziwą przyjemnościom mogłem oglądać jak z benedyktyńską cierpliwością odbudowujesz ten pojazd. Ale na największy podziw zasługuje (o czym wspomniał kolega Stangret) spokój jaki towarzyszył temu projektowi. Brak jakichkolwiek złych emocji, zawiści rozliczania się nawzajem, czy wypominania sobie czegokolwiek przez zespól ludzi, który wraz z Tobą realizował odbudowę to coś co ZASŁÓGUJE NA NJAWYŻSZE UZNANIE!”. Odpowiedź jest bardzo złożona, ale najważniejszą częścią, która stanowi jej kwintesencję jest cecha jakiej dopatrzyłem się u Lemeryta – SKROMNOŚĆ !!! (w naszym społeczeństwie jak i społeczności „odkrywców” często jej brakuje). Lemeryt nie jest też nieomylny – zawsze wdzięczny za okazaną pomoc, choćby najmniejszą, a czasami bezcelową – to niesamowite (dobrze, że taki człowiek znalazł się w składzie obsługi muzeum. Pan Paweł pokazał, ze jak się chce to można nawet góry przenosić). Przepraszam, że pisze tu tylko o Panu Lemaniaku, a wiem przecież z bardzo szczegółowej dyskusji i sprawozdawczości na forum, że finałowy efekt zawdzięczamy całej grupie, ba armii ludzi, ale zawsze ojcem sukcesu (synonimem) zostaje przeważnie jeden człowiek – tak się trochę dzieje w tym przypadku (zgodzimy się chyba raczej wszyscy, że raczej jest godny tego miana).
Panie Pawle równie wielki podziw budzi pana życzliwość, naprawdę chapeau bas za całokształt. Chciałoby się rzec WODZU prowadź do następnego projektu.
To, czego Panowie dokonali przy realizacji tego projektu, legitymuje Was do dalszej pracy i burzy każdą ewentualną trwogę w udzielaniu pomocy. Od teraz wiadomo już, że każdą włozona złotówka lub pomoc w działaniach Panów przyniesie coś bezcennego – WIARĘ ŻE JAK SIĘ CHCE TO MOŻNA !!! O tym 4-letnim epizodzie ktoś powinien nakręcić, budujący film – z gatunku ku pokrzepieniu serc.

Jeszcze raz chapeau bas

Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz dziękuję za słowa uznania - nie ukrywam że jest to dla mnie ważna motywacja - ale jeśli mowa o wodzach to zacytuję słowa jednego z nich o przeszłości, którą odkreślamy grubą linią". Cytat może niezbyt trafiony ale bardzo bym prosił żebyśmy w części VII wspólnie gdybali sobie nad kolejnym rosomakiem z myślenickich mchów i paproci. Boję się że jeszcze kilka wpisów i odbije mi jak Kim Ir Sen – owi. Pierwszy RSO będzie się tu przewijał ale w kontekście tego gdzie się pojawi lub tego co zostało w nim poprawione … a obrasta w piórka. Wiem że wydoiliśmy temat do sucha ale nikt nie mówił ze będzie łatwo :).

Link to post
Share on other sites

… a jeśli o obrastaniu w piórka mowa to przypominam prezent od kolegi Kitolifa:
https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum22/kanister_lem.jpg
teraz Kitolif przysłał mi kolejny kanister tym razem na wodę, na zdjęciu wygląda marnie ale to wina malowania, po konserwacji obydwa trafią na pakę RSO. Wielkie dzięki. Tych piórek uzbierało się w ostatnim tygodniu sporo do tego dochodzą zaległości w pisaniu z ostatnich miesięcy … po kolei nadrobię wszystko.

Link to post
Share on other sites
Lemeryt pisałeś:

RSO bez działa to jak matka bez wózka – z tym bez większych problemów da się coś zrobić :)"

Czy coś się dzieje w tej kwestii czy coś planujesz ?:)
Link to post
Share on other sites

Z kanistrami ostatnio urodzaj uzbierało sie pięć sztuk.
@Wykop39 - wrzucę w najbliższym czasie zestawienie tego co mam i tego czego mi brakuje.
@kicereb znacznie mnie przeceniasz o jakieś kilkadziesiąt ton :)
@Sil3nt - dzięki za pomoc w rozsyłaniu wici przed promocją RSO.
@macvsog – mercedes jest przyjemny ale żeby go zrobić trzeba byłoby znaleźć jakiegoś cywila tego typu na przeszczepy. Zbieranie pojedynczych części to koszmar.

Link to post
Share on other sites
Dzięki Lemeryt za odp.
Może warto by w międzyczasie zmieścić listę części potrzebnych do tego Merca (nie wiem jak z dostępem do dokumentacji). Może, gdy będą trwały prace przy RSO 03 w międzyczasie wyjdą jakieś podzespoły do tego samochodu.
Link to post
Share on other sites

… a że piórek miało być więcej, tu prezent od kolegi z Myślenic …
Teraz kwestia tego gdzie będzie można zobaczyć w najbliższym czasie RSO – będzie on jedną z atrakcji tegorocznych Dni Myślenic. Przygotowujemy zlot pojazdów militarnych, w tym roku nie będzie on duży weźmie w nim udział do 10 pojazdów. Jest to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście przy czym jeśli się uda w przyszłych latach mam nadzieje kontynuować ją jako osobną znacznie większą imprezę. Jeśli ktoś z Was dysponuje pojazdem militarnym i miałby ochotę wziąć udział w tym przedsięwzięciu to zapraszam – kontakt do mnie [email protected]
Niestety z kasą krucho warunki spartańskie, zakwaterowanie - namiot własny,impreza zorganizowana na doklejkę Dni Myślenic. Na dzień dzisiejszy są cztery pojazdy ... udział wezmą najtwardsi ...

Link to post
Share on other sites

Drugą do pary mam obiecana u Kitolifa ale wybieram sie po nią już któryś rok, ciągły kłopot z transportem ...
@Elcamino - na Pak-a niestety trzeba będzie poczekać …
@Paweł888 - melduję się w sierpniu, będziemy w kontakcie.
@Jotes dzięki za cynk tych kółek nie zdobędę ale z kołami jest dobrze przywiozłem ich ostatnio trochę powoli sie kompletują no i starzy dobrzy znajomi działający na Kielecczyźnie obiecali pomoc więc jest dobrze :).
@Junak31 - dzięki za dobre słowo, cieszę się że widzicie nie tylko pojazd.
@Sten -spokojnie to kwestia czasu ...

Link to post
Share on other sites

Przejdźmy do tematu. To podstawa następnej odbudowy, rama którą wydobyliśmy rok temu z dna rzeczki. Tkwiła w mule wiec zachowała się nieźle … jest widok na kolejną wannę i sporo części wiec to jeszcze nie koniec.
@ Wiluś – miło było poznać na Operacji Południe, wielkie dzięki za przekazanie obiecanej gaśnicy. W sprawie zlotu zadzwonię do Ciebie jutro

Link to post
Share on other sites

„Przejdźmy do tematu.” Jak powiedział ojciec dyrektor ....

no dobra jedno pytanie silnik F4L514 czy V8 nie wspominając o skrzyni biegów, mechanizmie różnicowym Cletrac itd...


Dawno nie podawaliśmy informacji co w trawie piszczy przepraszam w RSO piszczy, wiec pozwolę sobie załączyć parę zdjęć z mojego podwórka. Bob „krazykat” dopieścił swoje maleństwo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information