Jump to content
Sign in to follow this  
zonkil32

Historia pewnego domu - Gostynin

Recommended Posts

A niemiaszki i ruski to nie łaska do kompletu? Czy słowo żydek lub polaczek ubliża komuś??? Jeśli tak uważasz to gość nazwiskiem Polaczek natychmiast musi je zmienić o Żydku nie wspomnę.
Zdrów.

Nie każdy odbiera to tak samo. Ktoś równie dobrze może mnie posądzić o sympatyzowanie z nazizmem bo zbieram niemieckie fanty,niektórym w głowie się níe mieści że coś niemieckiego można lubieć i uważają to jako zło. Moim zdaniem polaczek czy żydek to raczej określeníe żartobliwe.Takie moje zdanie (i Sądu)

Może tak- wg SJP 1. pogardliwe określenie wyznawcy judaizmu; 2. potocznie: sknera, kutwa".

Wg Regulaminu Forum amieszczania wypowiedzi/materiałów powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe, antysemickich, rasistowsich i jednoznacznie obrażających uczucia religijne."

Twój światopogląd i poczucie humoru jest Twoim problemem.

Pozdrawiam

Tyle razy widziałem na forum słowo ,,niemiaszek,,itp. i nikt się nie bulwersował z tego powodu. Osobiście do żadnej nacji ani wyznania nic nie mam. Dla mnie liczy się jakim się jest człowiekiem i narodowość jak i wyznanie nie ma tu nic do żeczy.Jeśli ktoś poczuł się urażony to chylę czoła i przepraszam.Moja wypowiedź nie miała na celu obrażenia kogokolwiek.
Pozdrawiam.

Przepraszam za słownictwo, jeżeli kogoś obraziłem. A ten dom w Gostyni ukrywa historię pewnie nic więcej. Pozdrawiam

witam a nie jest to ten dom?stare zdjęcie z gostynina (ulica,budynki mogły sie zmienić) podczas egzekucji polaków za rzekome zamordowanie niemieckiego żandarma.

Jeżeli nawet , to jaki związek z tym domem miała by egzekucja ludności . To by mogło dotyczyć całego miasteczka .

Ja, osobiście, nie widzę podobieństw domu ze zdjęcia i przedmiotowego domu. Druga sprawa- większość tego typu budynków ( bez względu na umiejscowienie ) jest baaardzo do siebie podobnych.

Dom na zdjęciu zonkial32 jest dwukominowy a ten z egzekucji jest jedno kominowy wiec to dwa zupełnie inne miejsa. Ostatnio bylem w gostyninie i przejezdzałem obok tego domu, nietsty nikt z moich znajomych nic nie wiedział na ten temat.

Zdjęcie zamieszczone przez ten1973 przedstawia egzekucję 10 Polaków w Gąbinie (ok. 20 km od Gostynina) w dniu 15 czerwca 1941r pod murem gąbińskiego kościoła. Obecie w tym miejscu jest pomnik i park, w tle ul. Browarna w Gąbinie.
pozdrawiam

przesłałem znajomym z Gostynina - nic nie wie o tym aby ten dom był szczególny. Również, nie posiadają takiej informacji jego starsi sąsiedzi.