Jump to content
Sign in to follow this  
zonkil32

Historia pewnego domu - Gostynin

Recommended Posts

Witam
Chciałabym uzyskać informację na temat domu który widać na zdjęciu , dom znajduje się w Gostyninie na ul.Zamkowej, nie dawno dowiedziałam się że w tym domu wiele lat temu zdarzyła się jakaś straszna tragedia,próbowałam się czegoś dowiedzieć od ludzi mieszkających w owej miejscowości ale wszyscy nabrali w usta wody, wszyscy mówią że wiedzą co się w nim stało ale nie chcą na ten temat rozmawiać.Może od was się czego dowiem?
Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też pogadam ze szwagrem jest z Gostynina a jego ojciec mieszka tam do dziś więc może coś będą wiedzieć o tym drewnianym domu. Pozdro.J"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam
I jak dowiedzieliście się już czegoś?...bo ja niestety ....wręcz ludzie reagują na ten temat bardzo agresywnie...zostałam nawet posądzona że szukam tanich sensacji..ale ja tylko chciałabym uzyskać informację na temat tego domu i tyle...nie rozumiem takiego zachowania , no ale cóż , takie życie.
Pozdrawiam i czekam na wiadomości:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wszyscy czekamy. Temat mnie zaintrygowal wlasnie z powodu utrudnionych poszukiwan
(prawdy) no ale wierzyc mi sie nie chce ze tak jak tu kolega jacko33 majac tam swoja rodzine nie da sie nic uzyskac. Czekam z niecierpliwoscia
ps. Wybaczcie interpunkcje itp. Pisze telefonem
ps2. Pozdrawiam tradycyjnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mieszkam w Gostyninie od dwóch lat, nie znam tutaj zbyt wielu osób, ale osoby które znam nic nie słyszały na ten temat...całkiem nie dawno miałam zamiar kupić ten dom ze względu na działkę ponieważ jest wystawiony na sprzedaż i właśnie całkiem przypadkiem dowiedziałam się że coś się tam stało i od nikogo nie mogę uzyskać żadnych informacji.
Może właśnie nawet ze względu na jego historię warto go kupić ...no ale tą historię trzeba znać...
Pozdrawiam.
P.S. Jak tylko się czegoś dowiem to na pewno napiszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.
Ja na Twoim miejscu,wybrałbym się do parafii pod którą podlega ten dom. W księgach na pewno jest napisane kto tam mieszkał,kiedy zmarł a nie rzadko o przyczynie zgonu oraz okolicznościach poprzedzających. Ja tym sposobem odnalazłem żołnierzy WH zgładzonych w 1945r,na parafii było nawet napisane pod którym dąbkiem leżą. W zależności od proboszcza ,może być to koszt ok. 0-50 PLN. Warto spróbować.Namawiam.
Pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam nadzieje ze tam nie zdarzylo sie cos powazniejszego niz to co w niemczech fritzl zrobil.ciekawe jednakże dlaczego ludzie na ten temat milcza.nie sadze ze z powodu tego ze zgladzono paru niemcow w czasie wojny...trzeba to wyjasnic i usunac tajemnice milczenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi sie ze przejezdzalem obok tego domu pare razy. Uruchomie znajomosci z Gostynina i moze sie czegos dowiem o tym domu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może rodziny po sąsiedzku (ich przodkowie) przyczynili się do owej tragedi pośrednio bądź bezpośrednio.Może ubili jakiegoś żydka jak nie chciał powiedzieć gdzie złoto zamelinował.Równie dobrze mogło być coś innego.
Pozdrawiam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. W tym miejscu w czasie 2WŚ stał dom żydowski z piwnicą, a w zasadzie był tu sklep pewnego Żyda. stał on w tym miejscu od 18..roku do 1983r a funkcjonował do 1946r Teściu kupił tą posiadłość rozebrał dom a piwnice zasypał razem z pozostałymi kamieniami. Na podwórku teścia często znajduję fanty, takie jak srebrną obrączkę, monety kopiejki z 18..r 5kopiejek z 1911r a nawet takie monetki jak 1gr polski z 1739r w stanie db. Nie miałem wtedy wykrywacza poprostu fuks. Teraz zakupiłem sobie wykrywacz i nie mogę się doczekac kiedy pojadę do teścia i rozkopię podwórko.
ps. Słyszałem nie jedną opowieśc o żydzie ze złotem ale w to akurat nie wierzę ponieważ90% skarbów państwa zostało zabrane przez wojska obce (ukradli dla siebie), choć pewnie w Gostyni w tym domu nie jedno się działo i pewnie żydzi zakopali w piwnicy 100kg złota. HAHA żydki nie są głupcami po wojnie wracali po swoje skarby. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie obrażaj innych narodowości mają swoje nazwy z których są dumni, jak słyszę słowo polaczek to krew mnie zalewa, żyd jak słyszy żydek to też musi się czuć podobnie wiec szanuj innych aby sam być szanowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information