Skocz do zawartości

Deutsche Luftfahrt Sammlung


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nasz P.11c. Ciekawe kiedy to zniknęły oryginalne koła, które tu jeszcze są, a pojawiły się obecne zamienniki.
Na krawędzi natarcia nie widać też otworów po skrzydłwoych kaemach. Wyglada na to, że oryginalnie ich nie było. Bo raczej wątpię, że po usunięciu uzbrojenia Niemcy fatygowaliby się żeby te otwory zaślepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kół to jest taka historia. Opowiedział mi ją wiele lat temu senior lotnictwa, który po wojnie mieszkał w Poznaniu. Podczas przeciągania samolotu w ciągnącym go samochodzie zabrakło benzyny. Niestety późna pora zmusiła jadących autkiem do pozostawienia zespołu samochód-samolot. Kiedy wrócili rano z paliwem, na kołach nie było już opon. Jak się dowiedzieli przechodzący żołnierze sojuszniczej armii zrobili sobie z nich podeszwy do butów. Można wierzyć tej opowieści lub nie, ale na zdjęciach inwenaryzacyjnych z Wrocławia widać jedenastkę" stojącą na felach, z numerem 98 napisanym na śmigle. I to jedyny znany mi powód dla którego koła są teraz takie, a nie oryginalne. Co wy na to? Chyba jeszcze tego nie pisali w żadnej historii P11c.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w tamtej relacji, nie było dokładnie określone miejsce, ale mogło to mieć jakiś związek właśnie z Czarnkowem. Pamiętam, że padło stwierdzenie, że było to podczas holowania do Poznania". Wiadomo, że z Czarnkowa samoloty przetransportowano do Gądek pod Poznaniem. Tak więc można wysnuć przypuszczenie, że zdarzenie z żołnierzami miało miejsce w tym czasie. Nie dysponuje innymi relacjami. Nie upieram się też, że ta opowieść jest na 100% prawdziwa, ale osoba, od której ją słyszałem była dla mnie wiarygodna. Niestety już nie żyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rwd ja kiedyś dawno temu spotkałem pewnego człowieka który podobno" był jednym z pierwszych w tej szopie pod Czarnkowem.
Szop było chyba dwie ale tylko jedna się nie spaliła.I On twierdził że zastali jedenastkę na akich jakiś małych kółkach ni jak nie pasujących".Więc o ile Twoja wersja jest prawdziwa to morze
sojusznicy" obrobili już nieoryginalne koła?
Swojej wersji już niestety nie potwierdzę bo Człowiek zmarł pod koniec 90 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje,że jeszcze troche i wpadnę w samozachwyt. Nie czuje sie skarbnicą wiedzy, ale dziękuję za słowa uznania. Ty też jesteś dobrym specjalistą. Czytałem wiele twoich wątków. No, ale dosyć tego bla, bla i do rzeczy.
Na początek mała korekta na dwóch ostatnich fotkach, na pierwszym planie jest ogólnie dostępna ekspozycja, a nie to co było za legendarnym" płotem. Ta część była tam, gdzie pokazuje strzałka, a w kółeczku widać ogon kukuruźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie