Skocz do zawartości

kbks dla każdego


zancus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zaraz zacznie się straszenie rozlewem krwi bo Polacy nie dorośli do posiadania broni i tym podobne brednie . Jak chodziłem w poczatkach lat osiemdziesiątych do podstawówki to przynajmniej kilku kolegów robiło sobie broń na naboje Cal.22 i nie znam przypadku aby kogoś zabili czy inaczej skrzywdzili tą bronią . Przynosili za to broń do szkoły gdzie na długiej przerwie szliśmy do pobliskiego parku aby sobie postrzelać . Zwłaszcza efektowne było strzelanie w staw . Wspaniały był efekt uderzenia pocisku w wodę . Znam też przypadek z tamtych lat myśliwego , który posiadał własnej roboty karabinek na naboje Cal.22 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja raczej jestem przeciwny...
Niestety, większość ludzi (ogólnie i w naszym kraju również) rozumem nie grzeszy. Fakt, dla niektórych byłoby to zdrowe i wygodne i nawet niegroźne, ale jak sobie pomyśle kto mógłby mieć wtedy legalny dostęp do broni to jednak jestem na NIE :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

araz zacznie się straszenie rozlewem krwi bo Polacy nie dorośli do posiadania broni i tym podobne brednie . Jak chodziłem w poczatkach lat osiemdziesiątych do podstawówki to przynajmniej kilku kolegów robiło sobie broń na naboje Cal.22 i nie znam przypadku aby kogoś zabili czy inaczej skrzywdzili tą bronią . Przynosili za to broń do szkoły gdzie na długiej przerwie szliśmy do pobliskiego parku aby sobie postrzelać . Zwłaszcza efektowne było strzelanie w staw . Wspaniały był efekt uderzenia pocisku w wodę . Znam też przypadek z tamtych lat myśliwego , który posiadał własnej roboty karabinek na naboje Cal.22 ."


Jak się czyta podobne posty w wykonaniu dzieci neostrady to faktycznie można mieć wątpliwości choć osobiście za pewnymi zmianami jestem.


właszcza efektowne było strzelanie w staw . Wspaniały był efekt uderzenia pocisku w wodę"


A czy dzieci zdawały sobie sprawę z efektu zwanego rykoszetem. Z pewnościa nie! Mam nadzieję, że jesteście teraz odrobinę rozsądniejsi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie słychać, żeby rodacy masowo mordowali się z dostępnej już broni czarnoprochowej albo używali w porachunkach wiatrówek, z których też można poważnie zranić a nawet zabić.
Do 1939 r. powszechny dostęp do broni palnej był rzeczą normalną i czas do tego powrócić. Zakaz posiadania broni narzucali Polakom zaborcy i okupanci - po Powstaniu Listopadowym, w czasie okupacji hitlerowskiej i w okresie PRL - czasie okupacji sowieckiej.
Jeśli władza boi się obywateli - nie chce, żeby posiadali broń. Dlatego różni agitatorzy wmawiają Polakom, że nie dorośli do posiadania broni.
Przestępcy pozwoleń na broń nie potrzebują, a i tak ją mają.
Pozdrawiam
SZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak.. ale przecież do potencjalnych wyborców strzelać im nie kazano i pewnie chęci takoż nie mają coby ze stołków spaść... Jednak SZZ nie porównuj ludzi trzy pokolenia temu z dzisiejszymi... Internet, TV, filmy, socjotechnika... Wyobraź sobie te demonstracje, które zamiast wibratorów lub pochodni mają kbks-y;) Masakra.... Kilku już odbiło... a odbijać będzie bardziej i bardziej.
Takie małe, ale gdzieś pod opieką dać się każdemu wypstrykać z zakupionej amunicji to jak narazie jak dla mnie rozwiązanie... Nie ta kultura, nie te czasy... Wystarczy popatrzeć na małe gówniaterstwo co czerpie z japońskich kreskówek i tego typu wzorców a później przenosi je w real...........
Widzę wielkie zagrożenia... Może i jestem Kubuś Fatalista ale nic optymistycznego w nagłej rewolucji nie widzę...
Kibole polityczni, sportowi, osiedlowi a nawet w podstawówkach.
Trza po całości i szerzej trochę spojrzeć...
Powoli nie od razu Kraków zbudowano..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, to w porzadku :)
Ciebie nie interesuje Ustawa tylko wymuszenie jej przestrzegania i wogole przestrzegania prawa w Polsce. To chyba z reklamacja do policji a nie Ustawy. Bo jakby nie wiatrowkami to rownie dobrze moga nawalac z procy czy po prostu kamieniami, jak orly ktorzy z mostkow zrzucali rozne przedmioty na jadace dolem autka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nemo masz jakiś pomysł żeby ci o których piszesz przestrzegali prawa, obyczaju i rozumu... Czy na każdego prewencyjnie jednego policjanta jako cienia postawisz... jak dodasz kbks to trzeba będzie nowych zatrudnić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no koledzy koło się zamyka za bezprawne użycie broni odstrzał kawałka dupska a nie sądy i procesy które ciągną się latami i powoływaniem biegłych którzy gdybają czy normalny i posadzić czy fiś i pozwolić mu biegać ja zielonemu szynszylowi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórych tu ponosi fantazja. Czytajcie ze zrozumieniem. Chodzi o broń sportową bocznego zapłonu o kalibrze do 6mm, która to ma być dostępna tylko dla osób związanych z ww. organizacjami. Nikt nie będzie sobie z kbks-em za paskiem robił zakupów w hipermarkecie. Prawdopodobnie będzie jej można używać tylko i wyłącznie na odpowiednich strzelnicach, a nie na działce. Poza tym, związki sportowe już zacierają ręce i wymyślają jakie by tu opłaty członkowskie wprowadzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci zdawały sobie sprawę z efektu zwanym rykoszetem . Po prostu nie napisałem o tym ale faktycznie pocisk trafiając w taflę stawu wzbijał fontannę z taką fajną mgiełką rozpylonej wody a potem wpadał kilka czy kilkanaście metrów dalej w staw . Jako ponad czterdziestoletni facet nie znam się na młodzieżowym slangu i nie wiem co to są dzieci neostrady .

Kolego stangret bez obaw to o czym piszę działo się prawie trzydzieści lat temu . Koledzy bawili się tak kilka lat a milicja nigdy ich nie złapała .Cieszę , że miałem takich kolegów bo dzięki temu też mogłem sobie parę razy postrzelać . Dlatego moje poglądy na tą akurat sprawę są takie jakie są .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajczęściej trafia się coś o większym kalibrze,to co nadal w glebę,raczej mało ciekawa propozycja,"

Jak nie masz pojęcia co piszesz to nie pisz nic.

 resztą co tam by kłusownicy nie mieli to oni i tak nie przejmują się pozwoleniami oraz ustawą o broni i amunicji"

Teraz za to będą mieli jeszcze łatwiej i będą mieli możliwość legalizacji" swojego hobby".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie