Skocz do zawartości
  • 0

identyfikacja dla Allegro.


kicereb

Pytanie

No właśnie mam pytanie w związku z tym.Wiele przedmiotów tu identyfikowanych trafia potem na Allegro.Niektórzy są tak dobrzy że wklejają nawet fotki z forum Odkrywcy zamieszczone przez Użytkowników podczas identyfikacji.Co o tym sądzicie?Czy nie prościej by było gdyby taki identyfikujący zaznaczył że identyfikuje z przeznaczeniem na aukcję?A może obawa ze wtedy nikt nie pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bynajmniej chodzi o ilosc postow, a podejscie do sprawy. Chodzi o osoby ktore wrzucaja cos na forum, niechlujne zdjecia, brak opisu, wymiarow, brak jakiegokolwiek wysilku w celu wczesniejszego samodzielnego zidentyfikowania. Czyli przerzucenie calej pracy na forum, a pozniej tylko kopiuj-wklej" forum-aukcja.

Jest google, jest zbior linkow do identyfikacji.

Co innego gdy sie ktos pyta o szczegoly, roznice w stosunku do typowych, sygnatury, chce potwierdzenia ze identyfikacja jest poprawna, czy tez dowiedziec czegos nowego, a co innego pytanie o rzeczy podstawowe, ktorych identyfikacja zajmuje 1 czy 2 minuty za pomoca jakiejkolwiek wyszukiwarki.

Sam bym wielu rzeczy nie byl w stanie zidentyfikowac bez pomocy forum, czy osob piszacych w tym watku.

Ale jesli ktos chce sie czegos nauczyc, to musi wlozyc w poszukiwania tez i wlasny wysilek (niezaleznie od celu identyfikacji).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięćset pięćdziesiąty piąty raz...
-----------------
do zagubionych czytelników...

jeżeli wystawiający obiekt do Identyfikacji potrzebuje opisu do sprzedaży" - niech to po prostu napisze...

jeżeli do swojej kolekcji" - niech nie pisze...

-------------------------
i bynajmniej, nie nie ma mowy, o opłatach za id...

niech ten kto chce komercyjnie - skorzystać - po prostu, to wypowie...

nawet nie musi pisać ma gotowca https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum23/aukcja_z.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myslalem i pisalem chociaz inni mi nie wierzyli.

Ja koncze w takim wypadku
swoja wspolprace na tym forum-mimo wszystko bylo milo i bede ta wspolprace pamietal pozytywnie.

Najprawdopodobniej i tak zostane zbanowany jesli np za rok od identyfikacji bede chcial cos sprzedac i to wyjdzie"

Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia.

Ewentualna identyfikacje obojetnie czy do sprzedazy czy tez nie prosze kierowac do mnie na email
Pozdrawiam
Vorax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur - byłeś w sklepie?
więc - sprzedaży tłumaczyć nie muszę
jeżeli istnieje związek bezpośredni między ID - a sprzedażą
wnioskować - że ID - służy do sprzedaży
____________________________________
jeżeli nie istnieje - to spoko

interpretację związku bezpośredniego przeliczanego na minuty, godziny, dni miesiące - zostawiam Tobie, ostatnio są to godziny...
zwracam uwagę na zagadnienie krotnego niestosowania się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz iektórych", bardzo się chwali...
być może masz rację...

A o co chodzi - pisałem wcześniej - wystarczy przeczytać...
czyli - nie należę - do owych iektórych"...

Z detectoringu - upowszechniania - badania historii
tworzy się iznes" lub iznesik"
Id Odkrywcy - ma być oddziałem Cafe Allegro?

detektorysta - ma być wyjmowaczem fantów", upłynniaczem fantów" ?

A może tylko źródłem" - dla rynku kolekcjonerskiego?

______________
Podniesienie z ziemi obiektu:
- następuje powiązanie - cech obiektu (ogólnie tego co podlega Identyfikacji) oraz miejsca znalezienia.
W określonych przypadkach (obiektach), powiązanie tych informacji jest cenne.
Niszczenie takich powiązań jest szkodliwe.
np. guzik pułkowy z nr 13 - może być tylko elementem kolekcji między nr 12 a 14 (równie sławetnym)...

ale w powiązaniu z informacją znaleziony pod Chodowem po lewej (prawej)stronie Liwca" lub znaleziony pod Mokobodami po lewej (prawej)stronie Liwca" - ważnym śladem historii obrazującym przebieg wydarzeń...

________________
Dlatego w innych krajach" powstają centralne rejestry znalezisk - utrwalające obiekt i miejsce znalezienia...

U nas, jedynie lokalne kolekcje są w stanie zachować te informacje...
----------------
Więc - id - nie zawsze przyczynia się do ozwoju"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o chińskim Mauserze, to w przeciągu dwóch ostatnich lat widziałem w sumie 3 szt. 2 x w Wa-wie na Kole i raz we Wrocku na giełdzie. Stany magazynowe, ale popsute". O papiery się nie pytałem.
Chińczyki na chodzie" w Polsce to może być ewenementem, ale jako deko ? Pfff.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no - krew mnie zalewa
nic tylko jeden lubi banany a drugi winogrona
vorax masz umnie pełen szacun / tak trzymaj - zamordyzmu nikt nie zniesie no chyba że lubi być ....
panowie po co sie doszukiwac drugiego dna ?
co , kto , jak i dlaczego ?
mamy wolny kraj, mamy wolność wypowiedzi, mamy niezależność ? - no to tego sie trzymajmy
i tak jak napisałem wcześniej - Ty Decydujesz co robisz
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@: :Identyfikacja - Arturze nie jest darowizną...
Dokonanie identyfikacji - odpłatnie jest usługą
Nieodpłatnie - czym?

Jeżeli to zdanie jest fałszywe - to po co osoby zwracają się po identyfikację?
obiekt X < obiekt X + Identyfikacja

I teraz w zależności od celu UŻYCIA, słownictwa, wrażliwości - można to odczytywać w kategoriach:
"lepszy, gorszy,"cenniejszy/mniej cenny, "droższy/tańszy, itp...

Nie licz na długą polemikę..."


Nie liczę na długą polemikę, bo mimo, iż Cię szanuję, przyznam, iż często mam problemy z odczytaniem Twoich wypowiedzi i nie zawsze wiem, o co Ci chodzi - masz specyficzny sposób budowania szarad słownych równoważnikami zdań i przeróżnymi symbolami, a ja wolę tradycyjne odpowiednie dać rzeczy słowo". Teraz też za cholerę nie wiem o Ci chodzi. Chyba o to, że dokonując identyfikacji zwiększasz rynkową wartość materialną danego przedmiotu? Vorax kilkukrotnie zwracał uwagę, że to pogląd co najmniej trochę zarozumiały, nie raczyłeś konstruktywnie odnieść się do żadnego argumentu i teraz pewnie tez nie raczysz.

Cytowany post bordzana - słowotok bez ładu i składu. Jakaś tam niby szlachetna" intencja się tli, ale zdmuchuje ją co chwila brak przerost formy nad treścią - za bardzo nie wiadomo o co mu chodzi. Osobiście robię się najeżony, gdy czytam patetyczne słowa o służbie, moralności, odpowiedzialności wobec historii, przyszłych pokoleń itd. w kontekście zwykłego hobby, jakim w końcu jest detectoring.
Równie dobrze plażowym zbieraczom bursztynu można robić wodę z mózgu gadaniną o ich odpowiedzialności wobec geologii.

Punkt 6 regulaminu jest moim zdaniem bezsensowny i niestosowalny. Do tego niechlujnie i nieprecyzyjnie napisany, co świadczy o tym, że Gospodarz, który próbuje ustawiać życie innym jest niezbyt do tego predystynowany. Swoje wątpliwości zawarłem tutaj:

http://odkrywca.pl/krzyz,675934.html#675934

Oczywiście wiem, że prawo nie działa wstecz - ale wszystkie tam zawarte pytania podtrzymuję.
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś prosi o identyfikacje. Odpowiadam mu, dając jednocześnie przyzwolenie na dowolne wykorzystanie mojej wypowiedzi. Gdyby miał podstawy sądzić, że tekst, który napisałem jest bezcenny i może być wykorzystany sprzecznie z moją intencją – napisałbym go sympatycznym atramentem w kajeciku i ukryłbym go w podłodze pod parkietem (jak już wspomniałem) .
Wydaje mi się, że nie ma przymusu odpowiadania w wątkach utworzonych w dziale „Identyfikacja”, jak się ktoś czegoś boi, to chyba nie ma przymusu …

Pozdr,
Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorax zobacz ile czasami trwa ID jakiegoś przedmiotu.A potem na Alegro cena milion pięcset sto dziewięcset bo juz wiadomo ze to jest to.Tak jak Bocian napisał.Jeżeli będą ID z oznaczeniem Alegro(czy inna aukcja) To gwarantuję Ci że ID będzie trwało i trwało.Mnie najbardziej wkurza jak jeden z drugim mało ze wkleja opis z ID z Forum to nawet jako zdjęcia poglądowe do aukcji wali zdjęcia z napisem www.odkrywca.pl.Nawet nie zada sobie trudu aby to zdjęcie odnaleźc w sieci.I uważaz ze to jest w porządku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicereb ja pisalem na ten temat dlugo i duzo wyzej.
Pisanie oswiadczen jest dla mnie dziecinne niepowazne i ponizajace.
Nie po to tutaj poswiecilem calkowicie bezinteresowanie tyle czasu zebym teraz w nagrode byl straszony banami czy zmuszany do wypisysywania jakis zalosnych oswiadczen.
Jak dla mnie to forum zeszlo w tym momencie na psy i tyle.
Koncze ze swojej strony ta dyskusje i bez odbioru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@: Artur - byłeś w sklepie?
więc - sprzedaży tłumaczyć nie muszę"

Raz kiedyś byłem w jakimś sklepie. Ale w pkt 6 jest mowa o odsprzedaży a nie sprzedaży. Definicję odsprzedaży ze słownika PWN przytaczałem już tu:
http://odkrywca.pl/krzyz,675934.html#675934
Polecam

@: jeżeli istnieje związek bezpośredni między ID - a sprzedażą"

Na czym ma polegać ten związek i jego bezpośredniość?

@: interpretację związku bezpośredniego przeliczanego na minuty, godziny, dni miesiące - zostawiam Tobie, ostatnio są to godziny...
zwracam uwagę na zagadnienie krotnego niestosowania się... "

Wolałbym żebyś najpierw wyjaśnił, czym jest ten związek i na czym polega jego bezpośredniość. A następnie aby tu nie było miejsca na interpretację, bo punkt regulaminu to nie wiersz. Tak więc nie pozostawiaj niczego mi - ja się zastosuję. Lub nie. Trudno mi jednak podjąć decyzję, bo tak sformułowany regulamin to jest bełkot i potwierdza tylko to co napisał Vorax, że to forum schodzi na psy.
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli napisal ze nie do sprzedazy a jednak wystawil ...kiedy winny ...kiedy nie 3 dni,5 miesiac 3 miesiace rok? Kiedy wpis do akt ma anulowany?....robi sie 200 stron zeznania ...
blagam zakonczmy ta glupote... a na ewidentnych przeginaczy przeciez moderzy maja swoje sposoby...zamiast represje moze skupmy sie na edukacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie