Skocz do zawartości
  • 0

identyfikacja dla Allegro.


kicereb

Pytanie

No właśnie mam pytanie w związku z tym.Wiele przedmiotów tu identyfikowanych trafia potem na Allegro.Niektórzy są tak dobrzy że wklejają nawet fotki z forum Odkrywcy zamieszczone przez Użytkowników podczas identyfikacji.Co o tym sądzicie?Czy nie prościej by było gdyby taki identyfikujący zaznaczył że identyfikuje z przeznaczeniem na aukcję?A może obawa ze wtedy nikt nie pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie mam nic przeciw temu, że ktoś chce zrobić rzetelny opis aukcji zbędnego mu przedmiotu i robi co może. Dla mnie taki gość udowadnia, że stara się być solidnym sprzedawcą i w miarę możliwości zawsze chętnie takiemu pomogę. Z poprawnej identyfikacji niech ma pożytek nie tylko aktualny właściciel, ale także i ten przyszły…
Co innego, jeśli identyfikacja zawiodła takiego „sprzedawcę” i z czystej chciwości postanawia w opisie natworzyć zyskownych mitów. Wtedy mam ochotę założyć sobie „klona” na Allegro, wygrać tą aukcję tylko po to, by takiego dupka zaznaczyć zasłużonym „negatywem”…


Pozdrawiam,
Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby bylo jasne moja zasada jest taka: identyfikuje BEZINTERESOWNIE co chce i komu chce.
Daje fant do id ktos mi go identyfikuje takze BEZINTERESOWNIE.
Robie z fantem co chce(pomijam fanty archeo z ktorymi wiadomo co sie robi) i nikt nikogo sie nie czepia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że problem jest szerszy i nie dotyczy tylko Allegro, ale także innych form sprzedaży (np. Ebay, DESA, komis, lombard). Co robić, gdy zidentyfikujemy fanta a on z naszym opisem zostanie tam sprzedany dopiero za lat kilka ?
Jak podejść do rozpoznania przedmiotu, który ma trafić w ręce Sądowego Komornika i od kogo wtedy domagać się prowizji ?
;-)
Pozdrawiam,
Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do niechęci w identyfikacji przedmiotów, które mają trafić na aukcję co u niektórych kolegów. Raz się tylko z czymś takim spotkałem osobiście i ekspert mi to jasno i dobitnie wytłumaczył...
Pewien znajomy poprosił mnie o pomoc w identyfikacji kilku dziwnych, bo chyba nieregulaminowych bagnetów. Nie moja działka, więc poprosiłem o pomoc eksperta. Ekspert odpisał mi coś w tym stylu: „poznaję tło pod bagnetami- trafią one na aukcję. Nie będę identyfikował przedmiotów, które potem będę musiał kupić za wyżyłowaną cenę”…
Coś mi się wydaje, że w niektórych przynajmniej przypadkach o to właśnie chodzi …

Pozdrawiam,
Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam pytanie w związku z tym.Wiele przedmiotów tu identyfikowanych trafia potem na Allegro.Niektórzy są tak dobrzy że wklejają nawet fotki z forum Odkrywcy zamieszczone przez Użytkowników podczas identyfikacji.Co o tym sądzicie?Czy nie prościej by było gdyby taki identyfikujący zaznaczył że identyfikuje z przeznaczeniem na aukcję?A może obawa ze wtedy nikt nie pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to w kontekście zegarka...
Starszy Żyd jedzie pociągiem do Łodzi. W przedziale siedzi też młody Żyd. W pewnej chwili młody Żyd pyta:
- Przepraszam uprzejmie, czy mógłby pan powiedzieć mi, która godzina?
- A idź do diabła - odpowiada starszy.
- Ależ dlaczego pan jest taki nieuprzejmy? Ja tylko zapytałem o godzinę.
- Młody człowieku, nie pouczaj mnie. Przecież oboje jesteśmy Żydami, oboje jedziemy do Łodzi, jakbym panu odpowiedział, która godzina, zaczęlibyśmy ze sobą rozmawiać. A potem, nie ma rady, musiałbym pana zaprosić na obiad do domu. W moim domu poznałby pan moją córkę - ona jest młoda i piękna, pan jest młody i przystojny. Zakochalibyście się w sobie, a potem zaraz ślub. To ja od razu pana wolę wysłać do diabła, bo na co mi taki zięć co nawet nie ma zegarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze i Voraxie - nieco innymi obiektami się zajmujemy, to może tłumaczyć różnicę podejścia do tematu...

W kontekście lokalności - wystąpienie delbany lub chińskiego" mausera na danym terenie - ot - ciekawostka lub fakt nieistotny...

Kopijnik zerknij dokladnie nie tylko delbany czy chinskie badziewia indetyfikuje,czasem znajduja sie naprawde fajne i ciekawe zegarki.Mnie nie robi roznicy co identfikuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Panowie myślę że sprawa jest prosta,kto nie chce żeby jego wiedza była gdzieś”szargana”to proszę nie brać udziału w id,natomiast jeżeli ktoś chce procent aj,aj,aj jaj :),to proszę napisać do pytającego za ile możesz mu to zidentyfikować,i sprawa załatwiona.
Ja osobiście jeżeli będę miał wiedz to chętnie zidentyfikuję za darmo.
Myślę że jeżeli sprawa identyfikacji i wyceny będzie załatwiona normalni to na forum wypłyną ciekawe i rzadkie przedmioty,które leżą i czekają na”lepsze czasy”,żeby nie były widziane najpierw na forum a potem na aukcjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swój punkt widzenia odnośnie ID i Allegro już wielokrotnie przedstawiałem - tylko dla przypomnienia powiem : chcę o tym wiedzieć

jeżeli chodzi o wyceny ... też pisałem - jest tak wiele różnych serwisów, że to żaden problem, aby ktoś sam sobie poszukał i zobaczył ile coś jest warte.
A jak ktoś leniwy...trudno, pozostanie w nieświadomości - ODK to nie przedszkole, żeby ciągle leniom podawać coś na tacy.

Poza tym, raczej nikt z nas nie ma patentu rzeczoznawcy, a każda wycena niesie za sobą ryzyko - popyt i podaż - w przypadku błednej, do kogo będzie żal ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyfus:Zastanow sie co piszesz...osoby ktore nie potrafia korzystac z wyszukiwarki to czesto dzieci ktore zaczynaja przygode."

tak myślisz ?

wiesz...zanim coś napiszę, najczęściej jest to przemyślane.
co do drugiej części - tylko częściowo masz rację. z obserwacji wynika niestety coś innego - nawet niedawno na forum piękny kwiatuszek wyskoczył...nawet wisi jeszcze :)

ciekawe co z tym dalej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze jakies chore przymiarki do wprowadzenia zamordyzmu "

ie chcem (już), ale muszem" - jako wywołany ....

Vorax - sznuję ciebie i twoją wiedzę, jesteś osobą jak najbardziej potrzebną w ID i nie mam powodu żeby ci nie wierzyć.

wracając to zacytowanego twojego zdania - sorry, ale kto ci takich rzeczy nagadał ?

czy to jest ankieta na temat gnębienia lub nie za sprzedaż z wykorzystaniem ID ? czy ktoś jasno, wyraźnie i dobitnie postawił tezę, że taka opcja na ODK będzie teraz preferowana ?

oj, chyba się pomyliłeś .... mnie i innym nic o tym nie wiadomo, więc ....jest to wolna dyskusja o :

identyfikacja dla Allegro"

jeszcze raz

-pozdro-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz:)
ja po prostu jestem za tym by dzielić sie widxzą.
bezintersownie.
Co do specjalengo działu,by przepchac jakis projekt trzeba heroicznego wysiłku,przykład:odznaka która umarła smiercia cichutka i spokojna,cud że w ogóle powstał dział lotniczy..
cienko to widze widząc niechęc władzy do wycen i spraw allezło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

1. Forum jest ogólnodostępne dla wszystkich i wymagamy na nim szacunku do innych, formą szacunku jest również uszanowanie czyjejś wiedzy i pracy. Ludzie dzielą się na forum swoją wiedzą niekomercyjnie więc nie jest w porządku gdy ktoś robi sobie z ich wiedzy i z tego forum źródło zarobku.

2. Pamiętajmy o kodeksie poszukiwaczy - kopanie, szybka identyfikacja i sprzedaż nijak nie wpisuje się w to co wszyscy próbujemy tutaj zrobić czyli pokazać że nie jesteśmy w tym kraju wrogami historii i polskiej archeologii, hienami i grabieżcami, nie handlujemy wykopaną bronią i nie wysadzamy mostów ale wszyscy jesteśmy odpowiednimi partnerami do rozmów na każdym poziomie. Że przede wszystkim łączy nas wspólna pasja i historia.

3. Od dzisiaj każdy post mający na celu identyfikację pod kątem odsprzedaży musi zostać oznaczony tagiem [id do odsprzedazy]. W ten sposób osoby które poświęcają czas na identyfikację będą mogły same podjąć decyzję czy chcą pomóc czy nie. Jeżeli znajdzie się osoba która ten nakaz będzie łamała zostanie usunięta z forum.
Jeżeli komuś przyjdzie do głowy pomysł wykorzystania tagu o sprzedaży do odpowiedniego preparowania id i kamuflowania ogłoszenia na forum również zostanie zbanowany.

4. Punktu cztery nie będzie, apeluje o rozsądek i jeszcze raz rozsądek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FDJ ma swoje utrapienia. Ty byłeś głównym orędownikiem wprowadzenia tutaj punktu 6. Jak się coś popiera, to powinno się to rozumieć i potrafić wytłumaczyć innym. Ja naprawdę nie mogę uchwycić sensu sformułowania identyfikacja pod kątem odsprzedaży". A że nieprzestrzeganie go rodzi poważne konsekwencje tym bardziej chciałbym wiedzieć, co DOKŁADNIE się pod nim kryje i w jakich okolicznościach będzie się ponosić owe konsekwencje.
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie