Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część VI)


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
@Mietek – jak dla mnie to jedne z najładniejszych zdjęć RSO jakie dotychczas wklejono. Wcześniej było jeszcze takie : http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/cd_0002_imm_batch_2bc_1456_1491_1468.jpg
Szlak bojowy 10 PSK w 1939 wiódł przez Myślenice, zresztą mam wielki sentyment dla „czarnej brygady”. Szkoda że „zdobyte przez Polaków” nie oznacza „ używane przez Polaków” bo w takim przypadku Twoje zdjęcia zmieniłyby znacząco przyszłość naszego RSO.
@Woodhaven – cena skrzyni powala, kosmicznie droga jak na taki element. Na zdjęciu przyczynek do tańszego rozwiązania tego zagadnienia. Tak czy inaczej dziękuję za informację.
@Zardoz – ciekawa fotka, jedna z niewielu w trójbarwnym kamuflażu. Nasz będzie podobny :).
A co z RSO? Wanna już po piaskowaniu ,ostatnich poprawkach i malowaniu – zdjęcia będą jutro.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Lemeryt napisał
Szkoda że „zdobyte przez Polaków” nie oznacza „ używane przez Polaków” bo w takim przypadku Twoje zdjęcia zmieniłyby znacząco przyszłość naszego RSO."

Dwa lata temu podesłałem tu zdjęcia naszych RSO:
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum21/rso1.jpg
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum21/rso2_copy1.jpg
Nie podobają Ci się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chris Fly – takich zdjęć się nie zapomina dzięki że je wyszukałeś są świetne, ale …. nie byłbym sobą gdybym nie pomarudził. Z tych zdjęć nie wynika jednoznacznie że RSO były używane przez Polaków. Mogą to być pamiątkowe fotki przy porzuconym sprzęcie. RSO na pierwszym zdjęciu wygląda jak gdyby dostał serie w żaluzję silnika. RSO z flagami wyglądają jak wybebeszone, wokół leży sporo przedmiotów w tym prawdopodobnie fotel z kabiny. Zwróć uwagę na to że te RSO nie jadą tylko stoją, żołnierz z erkaemem nie leżałby sobie tak bezstresowo. Flagi mogą być znakiem dla lotnictwa, lub też dodają klimatu fotce. To wszystko to oczywiście Lemerytowe lunatyczne bajania i oczywiście mogę nie mieć racji.
Ps. Nie mogę znaleźć opisu do tych zdjęć, masz je może ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby dobrze gdyby nie użyte przez autora stwierdzenie „… co sugeruje, że …”. Tak więc ciągle mamy tylko domniemanie że RSO były używane przez Polaków. Ale to już dzielenie włosa na czworo :), może kiedyś jeszcze wypłyną jakieś dane albo zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice będą założone jeszcze w tym roku są już rozdzielone. Tak to rury wydechowe, nad drugim kołem w górnej części wanny widać owalny otwór przez który rura będzie przechodziła przez bok wanny do kolektora wydechowego. RSO ma dwa kolektory wydechowe, każdy z nich zbiera spaliny z 4 cylindrów dlatego rury biegną po obydwu stronach wanny i łączą się w tłumiku umieszczonym z tyłu pojazdu. Na archiwalnych zdjęciach widać że tłumik nie zawsze był zakładany wtedy RSO dymił na dwie rury. Cieszę się że się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie