Skocz do zawartości

Wszystko o Hs-3-Smętek"


pawel888

Rekomendowane odpowiedzi

@ matt15:

to, czy sprzęt jest na kolor, militarkę czy mix to głównie zależy od tego, w jakim celu wykrywacz został skonstruowany, zaś cel ten determinuje następnie konstrukcje całości wykrywacza.

W tym przypadku wszystkie cewki są tej samej konstrukcji, a różnią się tylko średnicą, smętek pracuje przy obu na tej samej częstotliwości, więc sprzęt cały czas jest tak jak go skonstruowano - głownie na żelastwo" - niezależnie czy z cewką 20 czy 30.

Z tym, że czym mniejsza średnica cewki, tym:

• lepsze rozróżnianie blisko leżących celów, więc tym większa jest szansa na wskazanie koloru przy dyskryminacji na zaśmieconym terenie;

• węższy pas przemiatanego terenu, więc trzeba się o wiele więcej namachać przy przemiataniu;

• mniejsza głębokość namierzania celów. Cewka 20 w stosunku do 30 będzie płytsza (teoretycznie) o jakieś 20%, co już jest dość poważną wielkością.

W sumie sondę 20 to warto stosować pomocniczo, jako uzupełnienie do podstawowych 25 czy 30, w miejscach trudno dostępnych, w bardzo zaśmieconym terenie czy do precyzyjnej lokalizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W końcu dopadłem na aukcji Smętka tylko przelew i czekać aż przyjdzie paczka. Z nim 2 sondy 25cm i 40cm.
Wątpię bym chodził na sondzie 25cm. Ponieważ moje miejsca z drobnicy są już ogolone przez Proximę. Ani na statyku ani na jednoczesnym już nie daje rady. Kobie tylko drobne żelastwa i blaszki, Mam nadzieję że Smętek na sondzie 40 da rade, Jak myślicie? Może ktoś kto chodzi na takiej sondzie coś doradzi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dzień ze HS-3 Trochę fantów jest. 2 bagnety medal i kilka większych monet. Pierwsze 30 min były trudne. Chodzę tylko z cewką 40' I powiem , że drobnicę też dobrze zbiera. Mimo 2 dnie w terenie pozwolę sobie na krytykę twierdząc , że HS-3 nie jest znów takim rewelacyjnym sprzętem jak piszą. Owszem jest dobry ale brak mi zasięgu na trybie DISC jak podkręcam powyżej 5/ Gdy wiele śmieci. Na statyku łapie każde drobne śmieci myślałem , że na sondzie 40pominie. Pewnie zmienię zdanie jak spędzę więcej z nim czasu w lesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...
Jak najbardziej,osobiście sam pociągnąłem manierkę z 60-70 cm.Również mam drugi sprzęt na monety,bo tu raczej Smętek może pomijać co ciekawsze egzemplarze.Najlepiej się sprawuje w mało zaśmieconym terenie,a na okopki jak znalazł(głównie do takich celów go używam).
Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam pytanie,jak można podregulować potencjometry,bo raczej z czasem się rozregulowują i znów mam taką sytuację,że hełm na cewce 37 cm wykrywa na początku na 100 cm,a po czasie sygnał spada do 80 kilku cm?Może to być wina pogody,która teraz panuje?I mam jeszcze pytanie dotyczące strojenia,bo jedna rzecz nie jest dla mnie jasna.Jeśli podnosimy wykrywacz równolegle do ziemi i kręcimy tunem z wciśniętym przyciskiem w rękojeści,to gdy zniżamy wykrywacz na taką wysokość na jakieś będziemy dalej chodzić,dalej trzymamy ten przycisk,czy puszczamy go po ustawieniu tunem minimalnego progu i dopiero włączamy go ponownie po zniżeniu na daną wysokość.Czy to ma jakieś znaczenie?Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewke śmiało możesz zanurzac w wodzie.Jest wodoszczelna.
W czasie deszczu,sniegu dobrze owinąć pudło folią itp.
Jak kopiesz o świcie lub na podmokłym terenem uważaj gdzie kładziesz sprzęt,szczególnie na otwory głośnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie na podwórku sprawdzałem smętka na małych przedmiotach i mam pytanie.Otóż moneta Zwey Groschel(cienka),gdy ją położyłem na ziemi,wykrywacz jej nie wykrywał,sprawdzałem na dysk.3 na cewce 37 cm.Dopiero gdy dałem na all metal to wszystko było ok.Ponadto gdy chodzę na dysk.3 to daje mi sygnały tylko mocne,a nie takie narastające,dlatego trzeba wolno machać.Czy takie są uroki cewki 37 cm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam 37.Jak każda,ma swoje wady.

Z racji duzej srednicy czasem ciezko machac jak teren mocno zarosniety.

Małe przedmioty złapie,ale trzeba machać powoli a nie zamiatać jak szczotką do liści.Można się przyzwyczaić.Najmniejsze co trafiłem to 1/2kopiejki.

Kiedys także zauważyłem że bardzo małe kolorki nie łapie na dyskryminacji miedzy 2/3 a na " sygnał jest.
Ale muszą być małe kolorki,wielkosci mniejszego paznkocia.
Np gdy moniak zakopany jest na sztorc nie złapie go w porównaniu do rutusa czykanarka.
Z drugiej strony to sprzęt typowo na militarke,drobnica przy okazji"Tym bardziej na patelni 37cm

37ka swoje wazy,w starych smetkach moze to powodowac rozklekotanie sie stelaza.Mam hs'a 13letniego już.Stelaż wymieniłem w zeszłym roku bo już nie dało rady.
Ale dalej smiga jak nówka:)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 23:19 07-03-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wygląda to następująco,może to być dla mnie uciążliwe dlatego pytam się was o zdanie,zakopałem łuske od ppsh na 20 cm i ją wykrywało na all metal i na 1,lecz na 2,3 nie była wykrywana,dopiero gdy leżała na ok 10 cm.Na all metal sygnał narastał ,a na pozostałych ustawieniach dawał mocny stały sygnał.Nie wiem czy tak ma być.Na słuchawkach też różnicy nie widzę bo sygnał też jest mocny.I moje pytanie jest takie czy muszę chodzić na all metal żeby mieć takie osiągi(20 cm),bo 10 cm to trochę mało,czy da się coś zrobić żeby kopanie każdego żelastwa nie było takie uciążliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej mniej więcej wys. ustawić próg zadziałania alarmu?20-30 cm?Często dzieje mi się tak że ten sygnał wiodący albo jest mocny,albo po paru minutach dopiero staje się mocny i jest bliżej ziemi.I czy lepiej resetować wykrywacz tak co kilka minut(3-4)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie