Skocz do zawartości

Wszystko o Garrett Ace 150 i 250.


michal1514

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące ACE 250, a właściwie problem. W instrukcji, jak i w tym wątku, jest napisane, że po przytrzymaniu przez 10 sekund przycisku Power wykrywacz powróci do ustawień fabrycznych. Próbowałem zresetować w ten sposób kanarka i nic z tego... Po ok. 5 s pojawia się dźwięk tak jakby podwójnego gongu i nic się nie dzieje. Nie pomaga zmiana trybu pracy, czułości itp. Miał może ktoś taki problem? Może ktoś z Forumowiczów mógłby coś podpowiedzieć...? :)
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te podwójny sygnał to właśnie znak , że wykrywacz wrócił do ustawień fabrycznych. Ustaw czułość na max,i tryb all metal i zresetuj. Po zresetowaniu, nie pamietam dokładnie, ale chyba przejdzie w inny tryb i zmniejszy czułość o dwie kreski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem pierwszy raz na forum, mój post pasuje chyba tutaj:
Mam zamiar zakupić swój pierwszy sprzęt do poszukiwań. Niestety powyższy opis wskazuje na to, że Garretty nie są wykrywaczami, którymi można znaleźć coś większego i położonego głębiej niż 20-30cm.
Moje pytanie - jaki inny wykrywacz można kupić, aby nadawał się i do takich większych poszukiwań, a kosztuje do 1000zł?
Bardzo proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam,
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumujesz...
Ta serie Garrettów (Ace) jest przeznaczona do drobnicy.
Zasięg na monety wynosi 20 no w porywach 20 pare cm.
Co do większych przedmiotów to bywa tu róźnie ale na poszukiwanie militariów to on się nie nadaje.
Jeśli chcesz kopać głęboko polecam smętka :) ale nie nastawiaj się zbytnio na drobne rzeczy :). Co do smętka to masz o nim osobny wątek, poniżej tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czy ACE 150 nadawalby sie do odnalezienia takich mniej wiecej przedmiotow jak ponizej?

- Bagnet z II wojny, zakopany na glebokosci okolo 50-60cm.
- Luski armatnie (150-200mm i wiecej) ze stanowiska artyleryjskiego, glebokosc polozenia mam nadzieje, ze jak powyzej.
- Bron poniemiecka wyrzucana przez mieszkancow do plytkiego stawu ktory obecnie zamienil sie w geste bloto, glebokosc na ktorej moga teraz byc pamiatki moze wyniesc wedlug mnie nawet metr. Jesli cokolwiek w ogole tam przetrwalo ;-)


Jest sie co ludzic, ze da rade to wykryc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!

Otóż przyczyny mogą być różne. Zacznijmy od najprostszych ;)
Jak wiadomo skala głębokości w kanarku jest tylko do 8. Fant może zostać wykryty z większej głębokości, ale i tak zostanie pokazana maksymalna głębokość, czyli 8". No i teraz jeśli fant znajdywał się na 12, to odkrycie trochę ziem ii zniżenie cewki nie spowoduje zmniejszenie zasięgi tak, aby był spadek z 8" na 6, tylko po prostu zasięg spadnie z tych 12" na 8, i dlatego wciąż będzie 8".

Przyczyna nr 2. - mało prawdopodobna - kopiesz bardzo głębokie doły a fant tam wpada i coraz to głębiej się znajduje ;)

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Witajcie Koledzy, nabyłem własnie EuroACE (czyli ACE350) i przeprowadziłem pierwsze testy w powietrzu:


tryb pracy zero" czułość ustawiona na 6 kresek

moneta 5zł - 31cm
moneta 2 zł - 31cm
moneta 1 grosz - 29cm
moneta 1zł (z 1929r) 30cm
łańcuszek złoty - 29cm
srebrna łyżeczka (mała do herbaty) 40cm
srebrna łyżka (duża do zupy) 48cm
hełm wojskowy 76cm
karnister 20l 97cm


Zapewne gdyby przedmioty były w ziemi to zasięg by troszkę spadł - ile? tego nie wiem, może ktoś doświadczony mi powie o ile procent spada zasięg w ziemi :) bo w polu jeszcze nie byłem, czekam na lepszą pogodę :)

Po tych testach doszedłem do wniosku, że na militarkę i głębokie doły muszę kupić coś innego bo EuroACE jest za słaby

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkakrotnie pisałem już w tym wątku, ale mam kolejną zagadkę.
Czy ktoś miał kiedyś taki przypadek, że wykrywacz po włączeniu chodził przez jakiś czas normalnie, a potem przestawał reagować na jakikolwiek metal? Baterie - 3 kreski, czułość na max, tryb - all metal, więc powinno być w porządku, ale wykrywacz nie reaguje. Zmiana trybu pracy nie pomaga. Jaka może być przyczyna? Czy niska temperatura (kilka stopni) może mieć wpływ?
Pozdrawiam i proszę o rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że miałeś słabe (stare) baterie, podobny przypadek miałem z akumulatorkami w aparacie przy niskich temperaturach na wyświetlaczu stan baterii pokazywało aładowane" ale w rzeczywistości były do wywalenia :) po włączeniu pochodził chwilkę i rach ciach i się wyłączał, tak że kup nowe baterie dobrej jakości, jeśli to nie pomoże to daj sprzęt do serwisu

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Witam! posiada ACE 150 i chce dokupić do niego cewkę którą byście polecili w tej chwili chodzę ze standardowa:)

Pozdrawiam
jan-80



Ps.kolego Tauder jeśli masz wystarczająca ilość pieniędzy może warto przesiąść się na coś lepszego a jeśli nie to to trzeba zainwestować w nowa cewkę może warto pomyśleć o większej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko-podejrzewam,że w Moim ace cos klękło we wtyczce na końcu kabla.Przy włączonym sprzęcie poruszenie kablem przy gniazdku powoduje wzbudzanie i serie dżwieków(cewka w powietrzu, nakrętka mocno dokręcona do gniazda).Być może któryś z przewodów nie łączy,czy Ktoś już może rozbierał wtyczkę (jest rozbieralna-są srubki)i czy da sie polutować ewentualnie na nowo przewody wewnątrz? Ewentualnie inne sugestie takich objawów mile widziane.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebu72.witam.wtyczka da się rozebrać,lutować też można.jedną z możliwych przyczyn bezładnego ćwierkania kanarka może być zawilgocone wnętrze wtyczki.następne to wada lutowania,przerwany przewód a także rozstrojenie cewki[ja tak miałem ostatnio].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem całość i okazało się,że mimo w miarę dobrego zabezpieczenia przed wilgocią luty całe pokryte były białą śniedzią.Przeczyszczenie mosiężną szczoteczką i lewe sygnały ustąpiły jak ręką odjął,nawet przy poruszaniu kablem żadnych zakłóceń:)pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Czytam od około dwóch tygodni na temat wykrywaczy, gdyż chcę wreszcie zakupić mój pierwszy wykrywacz... Mam nie lada kłopot i bardzo proszę o pomoc. Szukam wykrywacza do 1.000- 1.100 zł i nastawiam się na monety i drobne rzeczy, na pewno nie na militaria i duże fanty. Wiele forum przejrzałem i po prostu nie wiem co kupić. Raz ktoś poleca Garreta Ace 250, inni go krytykują polecając coś innego. Te znowu ktoś krytykuje i tak w kółko. Czy jest ktoś kto posiada Garreta Ace250 (poza dystrybutorem na Polskę) kto szczerze powiedzieć może czy to jest dla mnie najlepszy sprzęt za takie pieniądze, czy jest lepszy za te pieniądze ?? Proszę o pomoc , bo już mi się nogi rwą do szukania !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie