Skocz do zawartości

Wszystko o Garrett Ace 150 i 250.


michal1514

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Ostatnio wiele osób na forum zadaje pytania na temat Garrettów serii Ace 150 i 250 popularnie zwanych kanarkami". Jako, że to już staje się męczące a wszystkie informacje na temat tych dwóch wykrywaczy są na forum to postanowiłem je zebrać i umieścić w jednym wątku. Postaram się wykorzystać wypowiedzi kolegów z forum oraz wspomoge się informacjami z internetu. No więc zaczynam ...
--------------------------------------------------
Garrett Ace 150.
Jak wiadomo, jest to pierwszy wykrywacz z serii Ace, który cieszy się dość dużą popularnością. Posiada 3 opcje poszukiwawcze : Wszystkie metale (All-metal), Biżuteria (Jewelery) oraz Monety (Coins). Na trybie All-metal, nasz kanarek będzie reagował na każdy metal, od żelaza po srebro co może denerwować bo jak wiadomo w Ziemi pełno gwoździ i inncyh żelaznych śmieci, w takim razie przechodzimy na tryb Jewelery, chyba najlepszy tryb do poszukiwań, eliminuje nam żelazne śmieci co umila nam pracę. Jak wiadomo, Polak lubi wypić od pamiętnych czasów, otwiera flaszkę odkręcając aluminiową zakrętke i wyrzuca ją na pole, a my idąc sobie w poszukiwaniu monetek natrafiamy na tzw. polmosa" i denerwujemy się. Tutaj z pomocą przychodzi nam tryb Coins, który eliminuje aluminium co może spowodować trochę strat bo jak wiadomo w zcasach PRL dużo monet było produkowanych z aluminium ale nawet na trybie Coins od czasu do czasu trafi się Polmosek.

Następną sprawą, o którą jest dużo pytan to - osiągi. W prawdzie mówiąc nie wiem jakie są dokładne zasięgi dla poszczególnych rzeczy no ale postaram się co nieco o tych zasięgach powiedzieć. W co niektórych wątkach na tym forum można zobaczyć kanarkowe trafienia z pokazaną głębokością na jakiej leżał dany fant. Jeśli chodzi o żelazne rzeczy większych rozmiarów, które Ace sygnalizuje jako kolor migając bardziej z prawej strony na skali to z metra powinien je wyczuć". Wspomagam się tutaj wypowiedzią kolegi tyfusa, który trafił miskę na głębokości 65 cm, dlatego myślę, że do metra kanarek nam znajdzie co nie co. Może metr to nie dużo ale jest to wykrywacz do drobnicy a nie do militarki. Co do zasięgów na drobnicę. Pamiętam jak ktoś nie dawno pokazywał monetkę trafioną na 20 paru cm. Z włąsnego doświadczenia wiem, że Ace 150 dobrze widzi drobnicę, np. 2 Pfennigi na ok. 20 cm, kula z muszkietu na ok. 20 paru cm. itp. itd. Znajdą się tacy, którzy powiedzą, że ich wykrywacz znajdzie takie rzeczy na 30-40 cm, ok zgodze się, ale pamiętajmy, że Ace 150 jest jednym z tańszych markowych wykrywaczy i nie możemy od niego żądać cudów.

Teraz troszkę o wadach 150-tki. Niewątpliwie denerwująca jest głośność wykrywacza, której nie można zmienić chyba, że ktoś pobawi się w elektryka i zamocuje regulator głośności. Drugą lecz nie tak bardzo denerwującą wadą jest brak Pin-Pointa czyli systemu, który pozwala nam precyzyjnie namierzyć fant w Ziemi. Do braku PP można się przyzwyczaić i nauczyć namierzania znaleziska bez niego. Dużo użytkowników przyczepia się do barwy osłony elektroniki wykrywacza, dzięki której dostał miano kanarka". Żółta obudowa rzuca się w oczy lecz można łatwo ją zamaskować po przez pokrowce. Ogólnie Garrett Ace 150 jest polecanym wykrywaczem za nie dużą cenę i ja jako użytkownik również mogę go polecić.

---------------------------------------------
Garrett Ace 250.
Teraz postaram się Wam bardziej przybliżyć sylwetkę Garretta Ace 250, który jest następcą 150. Dużo osób pyta się, jaka jest różnica między tymi dwoma wykrywaczami ? A o taka, że producent wyposażył 250 w dużo nowych opcji, których brakuje w 150. W Ace 250 jest 5 trybów pracy a więc więcej niż w Ace 150.

Te 2 nowe tryby to Custom oraz Relics.
Tryb Custom pozwala nam na ustawienie własnej dyskryminacji. Fabrycznie ten tryb jest ustawiony tak samo jak Coins. Poprzez klawisze DISCRIM oraz ELIM możemy usunąć z dyskryminacji metal, którego nie chcemy wynaleźć bądź dodać nowy. Przykładowo jeżeli szukamy np. złotego pierścionka możemy ustawić dyskryminację tak, że wykrywacz będzie reagował tylko na złoto. Tryb Custom jest zapamiętywany przez wykrywacz więc nie będziemy musieli ustawiać go ponownie po włączeniu wykrywacza. Następnym nowym trybem jest tryb - Relics. Tryb Relics jest zaprogramowany tak aby wykrywacz ignorował przedmioty znajdowane często podczas poszukiwań przedmiotów, a jednocześnie reagował na metale o słabszej przewodności np. brąz lub ołów.

Co do zasięgów Ace 250 to są takie same jak w 150, przy czym w 250 mamy na wyposażeniu Pin-Point, którego brak w Ace 150.

----------------------------------------
Teraz troszkę o skalach poszukiwań dwóch wykrywaczy.
W Ace 150 mamy 5 poziomów czułości a w Ace 250 mamy już tych poziomów 8. Poziom czułości ustala nam głębokość detekcji, w Ace 250 możemy ten poziom ustalić precyzyjniej niż w Ace 150. Kanarki na max. poziomach czułości mogą wzbudzać się i dawać fałszywe sygnał przez co zaleca się o zmniejszenie czułości o jedną kreskę.

Tutaj zamieszcżę tabelkę, którą na forum umieścił kolega Cpt.Nemo.

Ace_____Poziomy czulosci_____Punkty dyskryminacji___Tony dzwieku___Wbudowane programy______Skala glebokosci_____Pinpointer

150__________4____________________5_______________2__________3 /brak custom /____________3____________0
250__________8___________________12_______________3________________5___________________4____________jest

Tabelka ta pokazuje dobrze różnice między tymi dwoma wykrywaczami.

Mam nadzieję, że moje wypracowanie" zobrazuje Wam mniej więcej różnice między Garrettami Ace 150 i 250 i pokaże jakie są ich opcje, wady, osiągi itp. itd. Przez co na forum będzie pojawiało się mniej pytań na temat tych wykrywaczy co spowoduje mniejszy śmietnik w podforum Sprzęt Poszukiwaczy".
Dziękuje i Pozdrawiam.
michal1514
;-))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Akcesoria.
Postanowiłem dopisać jeszczę coś o akcesoriach do w/w wykrywaczy.
Na początek cewki.

No więc najpopularniejszą cewką z tych dodatkowych jest cewka PROformance ACE 9x12(23 x 30.5 cm).Cewka wygląda identycznie jak nasza standardowa cewka z kanarka, po za tym, że jest trochę większa.Większość użytkowników mówi, że kupowanie innych cewek do Ace to strata pieniędzy bo dają tylko nie wielkie rezultaty w zasięgu-zyskujemy kilka cm.

Następną cewką jest snajperka czyli ACE Sniper 4.5" (11.5 cm). Służy ona do namierzania najmniejszych skarbów" jakie zalegają w Ziemi. Wiadomo, że taką cewką troszkę się namachamy ale wiemy, że nie przegapimy jakiejś małej monetki i namierzymy ją dość dokładnie.

W dodatkowych cewkach znajdziemy również cewkę Cewka 10x14''
(25 x 35 cm). Cewka dość duża a efekty nie zabardzo. Ostatnią cewką jest Cewka 12x15''(30 x 37.5 cm). Duża, śmiesznie wyglądająca cewka. Praca z nią jest pokazana na filmie z serwisu YouTube. Efekty oceńcie sami ...

http://www.youtube.com/watch?v=qsNrUmTB7wI



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 20:02 05-08-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam!
Mam pewne pytanie dotyczące wykrywacza ACE 250.
Czy niski stan baterii może powodować wzbudzanie się wykrywacza?
Być może na forum jest gdzieś takie zagadnienie, ale skoro jest temat dotyczący tych wykrywaczy, to chyba można zadawać pytania...
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad sonda na rus/ua filmie youtube - to http://nel-coils.com/contacts.html (Charków, Ukraina)
produkują wersje również pod inne detektory, innych producentów ;)

Ace150/250 nie posiadają regulacji głośności ( tym michal1514 wspomniał li tylko przy okazji Ace150) rozwiązaniem są słuchawki z regulacją.

Nad Graficzną Interpretacją Wyników dla Ace250 pracuje Mr. opi (szacunek!)
ver 4 z 07'2010 dostępna http://rs125.rapidshare.com/files/408865830/GIW_dla_Garrett_Ace_250__0.4_.pdf

Ad PINPOINT warto pamiętać że wciśnięcie przycisku nad sygnałem" może nie pomóc. Słowem jak przy przemiataniu dostaniesz" sygnał - sondę oddal i dopiero potem wciśnij PINPOINT i powrót nad sygnał"

P.S po dłuższej nieobecności na tym forum nie chce być od razu agresywny ale w 2 poscie michal1514 sformułowanie cyt:
Prócz cewek w ofercie mamy pokrowce do elektroniki, osłony na cewki, słuchawki oraz torby. Zdjęcia oraz przykładowe ceny tych akcesoriów można znaleźć na (...)"
to wprost ad http://www.odkrywca.pl/uwaga-zanim-dodasz-post-na-forum-przeczytaj-to-,227091.html#227091
zaprzeczenie:
abrania się umieszczania reklam na forum w jakiejkolwiek postaci.
Jeżeli link do strony komercyjnej jest bezpośrednią odpowiedzią na zadane na forum pytanie jest to dopuszczalne tylko w tym przypadku. Administrator ma prawo usunąć każdy wątek/post który uzna za specjalnie spreparowany w celu umieszczenia reklamy.

Za reklamę będzie również uznany każdy link zamieszczony w odpowiedzi a prowadzący do strony komercyjnej lub niekomercyjnej jeżeli nie będzie kierował bezpośrednio do strony/podstrony będącej odpowiedzią, jak również linki do trwających aukcji ( dowolnego serwisu aukcyjnego)"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
michal nasza rozmowa jest jak najbardziej na temat.
Sam mam kanarka i to na duzej cewce jako drug sprzet i ma on swoje zalety.Natomiast jego osiagi sa poprostu mizerne.Dobrze zbiera spora czesc drobnicy do 20 cm. Na glebokosc ten sprzet calkowicie odpada.
Maksymalnie co nim kopalem to bylo 50 cm.
Mnie chodzi tylko o to zeby nie robic ludziom wody z mozgu ze kanarkiem beda kopac doly na metr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorax masz racje.
Kanarek ma slaby zasieg. Owszem niby trafialy sie rzeczy na glebokosciach powyzej 50 tak jak pokazal kolega tyfus. Ja np potrzebuje zasiegu na drobnice. Kanarkiem udawalo mi sie wychwycic drobnice z max. 25-26 cm. Inne wykrywki potrawfia wykryc glebiej ale pamietajmy ze kanarek to tani wykrywacz wiec nie mozna zadac od niego wiele :)/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal ja bym bardzo chcial aby moj kanarek siegal fanty jak Tyfusa miski na metr-poltora.
Moze moj jest made in china i to last sort nie wiem.
Jednak kolegi 250 tka podobnie byla slaba.
Mimo wszystko uwazam ze w tej cenie to dla poczatkujacych super sprzet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal na wiekszych glebokosciach nie trafia sie tylko militarka.
Ace raczej nie trafisz np depozytu.
To dobry sprzet na lesna droge czy pole.
Wowczas sprawny operator Ace moze w tym samym czasie wyciagnac z 70-80% tego co druga osoba duzo mocniejszym sprzetem.Tak wiec wynik w porowaniu do ceny nie jest zly
Ja uzywam kanarka m.in jako sprzetu wspomagajacego i dobrze sie w tym sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)
Kilka innych roznic o ktorych malo kto pisze.

Wezmy np ruiny starej chalupy-masa zelastwa ale i kolorku .
Fanatyk bedzie odkopywal wszystko-ja hardcorem nie jestem.
Kanarek bedzie dzwonil co chwila obojetnie czy to bedzie duze zelazo czy kolor.

Podobno sa specjalisci co rozrozniaja dzwieki ktore wydaje kanarek ja moze jednak nie mam sluchu muzycznego i dla mnie gong bije praktycznie tak samo.

W takiej sytacji(ruiny) kanarek sie nie sprawdza,potrzebny jest wykrywacz ktory po 1 wyluska" kolor a po 2 wskaze precyzyjnie jego miejsce zalegania oddzielajac" niejako dany przedmiot od zelaznego smiecia a nie interpretujac to wszystko jako jeden sygnal.

Kanarek(szczegolnie 150tka) ma czesto duzy problem z precyzyjnym zidentyfikowaniem gdzie jest fant-wiadomo nie ma pinpointa no i to dynamik a nie statyk.
Jesli fant jest jeden a dookola niego nie ma innych to sprawa jest prosta-damy rade.
Ale wezmy pod uwage ze np na przestrzeni 3 metrow kwadratowych jest kilkadziesiat monet np niemieckich cynkowych 1 fenigowek;).
Zaczynamy to rozkopywac...czesto w takiej sytuacji kolega prosil mnie jak juz mial dosc abym mu pomogl swoim sprzetem namierzyc o co chodzi.
Gwarantuje ze mozna dostac szalu i zglupiec gdzie i co sie kopie.
To co pisze nie ma na celu dyskredytowania kanarka a jedynie wskazanie jego zalet i wad.Pozdrawiam Vorax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.
czy przy zastosowaniu osłony na cewkę nie zmniejsza się i tak małego zasięgu wykrywacza? Mam od niedawna ACE150 i zauważyłem, że cewka się od spodu bardzo rysuje. Jeden z forumowiczów pewnie w ramach oszczędności zastosował osłonkę wykonaną bodajże z plastikowej pokrywy od wiadra, ale czy osłonka fabryczna od GARRETTa nie zmniejszy jego zasięgu? Czy warto inwestować w taką osłonkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie