Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

landszaft1

regeneracja i odnawianie gumy

Recommended Posts

Witam . Mam pytanie . z uwagi że zdobyłem niemiecki celownik do Flaka Schwebkreisvisier niestety wykopek ale w stanie nadającym się do konserwacji i w miarę kompletny , niestety jest jeden element czyli okular gumowy ochrony oka . Okular gumowy zdemontowałem , guma nawet nie stwardniała jest podatna na wyginanie , praktycznie nie spękana ale już dosyć sztywna . Niestety Celownik leżał w ziemi i gumowa ochrona na oko była niestety dociśnięta do kamienia przez co leżąc w ziemi ponad 65 lat odkształciła się i ma kształt zdeformowany , zamiast okrągły jest mocno jajowaty. Pytanie zasadnicze czym i jak z powrotem doprowadzić do prawidłowego kształtu gumowej ochrony ie niszcząc jej i nie deformując , w czym zanurzyć aby guma z powrotem się uplastyczniła i była znowu miękka . Jeżeli uda mi się zmiękczyć gumę chociaż na kilka dni to zrobię stalowe kółka aby jej nadały z powrotem kształt okrągły i nawet jak po czasie znowu zacznie twardnieć to już w kształcie jaki jej nadam . czy ktoś regenerował gumowe elementy ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cipła woda pomaga przy formowaniu. Zobacz w motoryzacyjnym na preparaty do zmiękczania i konserwacji uszczelek. Troszke nie sezon na takie preparaty bo zwykle pojawiają się w sklepach z początkiem zimy ale ... .
Wojtek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kup sobie smar silikonowy do uszczelek, wazelina apteczna tez dobra jest na elestycznosść gumy, oszt praktycznie żaden, a można przywrocić elastyczność gumy, i broń panie boże byś to w jakiś rozpuszczalnikach ropopochodnych przemywal, bo guma sparcieje i sie będzie kruszyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information