Skocz do zawartości

muzeum lotnictwa - Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ciężko orzec. Po odwołaniu Kropiwnickiego nie wiem czy pomysł nadal jest realizowany, czy zmieniła się strategia miasta. W ogóle jest bajzel.
Szkoda tej kolekcji Lewandowskiego, niszczeje w oczach. A są tam ładne rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej aby wojsko jednak zabrało te samoloty, przynajmniej ktoś by się nimi opiekował i chronił przed zniszczeniem. Łask w końcu nie jest zbyt odległy od Łodzi więc pozostały by w regionie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to, że przy odrobinie dobrej woli ze strony radnych miasta Łodzi nie da się pozyskać z Unii środków na pokrycie przynajmniej 80 % ewentualnej inwestycji w budowę budynku muzeum. Późniejsza renowacja maszyn to już tylko kwestia czasu i cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj rolę grają tylko dwie kwestie - dobra wola i dobrze napisany projekt działań do przedłożenia odpowiednim instytucjom. Nie wierzę w to, że można zbudować basen, czy szkołę za unijne pieniądze, a nie można sfinansować budowy muzeum, które jakby nie było także jest placówką edukacyjną. Pomijam tutaj oczywiście kwestie prawno spadkowe związane z łódzką kolekcją, które naturalnie muszą zostać uregulowane.
jacenty2004 - nie rozumiem po co ta zjadliwość; Twoja wypowiedź ma się do tematu za przeproszeniem jak dupa do tarniny, bo akurat w kwestii historii konstrukcji lotniczych używanych przez polską armię po 1945 r. łódzka kolekcja ma naprawdę wiele do zaoferowania oglądającym i nie ma potrzeby szukania eksponatów do mającego powstać muzeum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z dupą i tarniną polega tylko na tym ,że powstanie nowy piękny iurowiec" miód będzie płynął rzeką , a potem jak zwykle nie będzie nawet kasy na farbę żeby odmalować rdzewiejące eksponaty lub to co z nich zostanie. Zacznie się płacz lament i pytania dlaczego tak się dzieje , a odpowiedź będzie jedna ...brak kasy i prywatnych sponsorów ,bo pieniądze z budżetu wystarczają tylko na pensje i prąd .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacenty nie bądż zgryżliwy niech powstanie a potem myślę że będzie funkcjonowało.
Bo jak nie powstanie to co?Huta,sprzedaż czy też darowizna do innego miasta.A wola właściciela? Jest taka?
Myślę że byłby to dobry interes dla miasta,a resztę czas pokaże.
Ps Atomowe łodzie podwodne też dobry pomysł,a że ich nie ma trudno ale samoloty są i dobrze by było przechować je pod dachem.Nie wiem czy mam rację ale tak myślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jeżeli powstanie budynek, to logiczne, że w ślad za tym pójdzie restauracja obiektów, a w stworzeniu kilku nowych miejsc pracy nie widzę problemu... jacenty2004 może być bileterem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacenty a czemu nie,może parę pań będzie miało pracę co też jest ważne ale i parę starych samolotów będzie miało schronienie,i może paru młodych ludzi zamiast do parku na piwo pójdzie do tego muzeum aby je zobaczyć.
Jacenty dawno mówiono tak ,,chcesz uratować budżet zwolnij się z pracy,,Ja to zrobiłem i nie żałuję.Ale czy wszyscy muszą wyjechać za granicę?.Ja myślę że niech jadą Ci co chcą,a reszta niech pracuje nawet w muzeum Lotnictwa w Łodzi a czemu by nie?.Niech pracują a nie siedzą w domu.
Acha nie obawiaj się nie mam zamiaru kandydować na dyrektora tej placówki.Ja pozostanę wierny mojej wsi galicyjskiej./ha ha/
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co tak to ciężko dyskutować,ja myślałem że jest to dyskusja co zrobić ze zbiorem samolotów,ty się oferujesz za takie pieniądze.Ja myślę że można by znależć chętnych za znacznie niższą gratyfikację.
Podobno w Łodzi jest duże bezrobocie szczególnie wśród kobiet w średnim wieku/tak mi mówił kolega który z tego miasta pochodzi.
Jest to więc argument za, w tym temacie.
A reszta jest w tzw rękach decydentów.
Czy im się zechce nie wiem,trzeba by znać języki obce a ztym w naszych urzędach cieńko.
A pozatem przy nastawieniu psa ogrodnika,,co sam nie zje ale innemu też nie da,,to pewnie z tego nic nie będzie,a samoloty jak to samoloty rozjadą się po świecie.
I może za jakiś czas ktoś na tym forum zapyta ,,Co się stało z kolekcją samolotów w Łodzi,,to im odpiszcie że została rozsprzedana bo nie ustalono właściwych zarobków Paniom pracującym w przyszłym muzeum/tak więc wszystko przez kobiety zarówno te prawdziwe jak i przebrane.
Będąc optymistą wierzę że to muzeum powstanie,a życie moją wiarę zweryfikuje.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie