Skocz do zawartości

Poligony i tereny ćwiczeniowe Krakowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pierwszy post na forum i od razu pytania. Próbuję usystematyzować jakąś swoją wiedzę i stąd to wszystko. W związku z funkcjonowaniem Krakowa jako twierdzy i stacjonowaniem tu rozmaitych jednostek przez lata istniało tu naprawdę sporo wszelakich terenów ćwiczeniowych, poligonów i strzelnic. Poniżej przedstawiam listę znanych mi i od razu proszę o informacje jeżeli mielibyście o nich jakieś informacje, tudzież znali obiekty przeze mnie przeoczone.

1. Zakrzówek/Pychowice
Teren ćwiczeniowy leżący po obu stronach rowu melioracyjnego oddzielającego Zakrzówek od Pychowic. Po stronie Pychowickiej ocalały maszty oświetleniowe, okopy umocnione płytami betonowymi i stanowisko obserwacyjne/strzeleckie. Teren nie zaznaczony na starych mapach, ale z informacji własnych dowiedziałem się iż jakiś czas działały tam tak zwane służby".
Google Maps: 50.032764,19.902644

2. Zakrzówek
Potężnych rozmiarów strzelnica wojskowa, po której zbyt wiele nic nie zostało, a w ciągu kilku kolejnych lat ma zostać całkowicie zabudowana.

3. Wola Justowska
Najlepiej zachowana strzelnica wojskowa w obrębie Krakowa. Pozostały kulochwyty i znajdujące się w nich dziwne tunele. Ostatnio zauważyłem coś takiego mijając je podczas terenowych biegów.

4. Błonia
Teren ćwiczeniowy Kawalerii. W tym wypadku akurat wątpliwości nie ma.

5. Przegorzały
Poligon pionierów zlokalizowany w pobliżu dawnych glinianek. Lokalizacja dokładniejsza nastręcza jednak sporo problemów. Z racji tego iż były to oddziały wodne" nie wiem czy nie będzie to teren kolejowego" klubu wioślarskiego.


Z góry dzięki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie