Skocz do zawartości
  • 0

Koński " klucz.


Autsajder68

Pytanie

Dziś na złomowisku, na samym dnie kolejnej, piątej, kany po mleku ze śrubami, gwożdziami i innymi duperelami...w zalewie ze starego przepalonego oleju...na dnie powyższej kany. W ostatniej chwili wyrwany z transportu przed hutniczy pluton egzekucyjny. Mała rzecz a cieszy oko stanem i historią. Mniemam, że polski... A może nie polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

O'key, przekonałeś mnie do swojej wersji, dzięki. A może jednak ta torba juczna z polskiej kawalerii jest????? Dobra, to był żart z tą polską kawalerią... ;-) A więc zagadka wyjaśniona. Pozdrawiam i dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na złomowisku, na samym dnie kolejnej, piątej, kany po mleku ze śrubami, gwożdziami i innymi duperelami...w zalewie ze starego przepalonego oleju...na dnie powyższej kany. W ostatniej chwili wyrwany z transportu przed hutniczy pluton egzekucyjny. Mała rzecz a cieszy oko stanem i historią. Mniemam, że polski... A może nie polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co to jest i do czego służy ( służyło )... A poczym wnosisz, Kobieras, że to niemiecki? Jak dla mnie, jedyne bicie, które sie na nim znajduje, przypomina polskiego orła... może to tylko moja wyobrażnia, ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niemieckie wojskowe hacele były zupełnie inne niż polskie cywilne hacele. A tak na poważnie-być może jest to niedobity (przepraszam za skojarzenia!) orzełek ale raczej wygląda to na jakieś litery lub znak producenta. W takim stanie trudno jednoznacznie ocenić-co to. Ale kluczyk ogólnie w dobrym stanie. I to cieszy, bo wkrótce takich dupereli nie będzie nawet w skupach złomu.

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyż ten nie jest właśnie niemiecki ? A więc mój to inny model niemieckiego? Czy może jednak poprostu polski... Nie wiem czy mi wolno, ale pozwoliłem sobie wstawić zdjęcie z wątku SzefuWWy. http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=558916#558916 Czyli nadal nie wiadomo czy mój jest polski, czy niemiecki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie