Skocz do zawartości

smętek, problem ze stabilnoscią


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Jakis czas temu kupilem wykrywacz metalu hs 3 smętek. Wszystko bylo dobrze do czasu zamoczenia na deszczu. Wykrywacz po dostrojeniu do gruntu szybko sie rozstrajal, po podniesieniu do gory milczał calkiem (powiniem dawac sygnal kiedy nie ma pod cewka gruntu, tryb dyskr.) Na szczescie wszystko wrocilo do normy po wysuszeniu suszarką, wykrywacz pracowal poprawnie do momentu kiedy snow sie delikatnie zamoczyl. Myslalem ze ponowne wysuszeniu pomoze, ale pomoglo tylko w pewnym stopniu - wykrywacz sie rozstraja ale wolniej. Wyglada to tak, ze po dostrojeniu do gruntu pracuje normalnie, ale po uplywie juz kilku sekund cichnie i nie daje sygnalu po podniesieniu do gory. Trzeba go resetowac przyciskiem w rekojesci co 2 kroki.

Nie wiem czy dobrze wytlumaczylem moj problem, mysle ze znawcy tego sprzetu beda wiedzieli o co chodzi. Dodam ze ponowne dlugotrwale suszenie nie pomoglo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli doszło do zamoczenia eklektroniki to suszenie nic nie pomoże. Jedynym wyjściem będzie telefon do producenta i przedstawienie problemu. Wtedy Pan Henryk zadecyduje co dalej z tym problemem zrobić.

Taka rada z mojej strony, w czasie deszczu zakładać torebki foliowe na elektronike. Wtedy na pewno się nic nie stanie.
<pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie pracy dyskryminacja nie ma możliwości dostrojenia do gruntu. Albo Ground Ballance albo Disc. Skręć dyskryminację na 0. Zobacz czy problem pojawia się nadal. Sprawdź w trybie Ground Ballance - jeżeli problem występuje na wszystkich ustawieniach to usterka, jeżeli tylko na Dyskryminacji to wpływ gruntu. Sprawdź ustawienie Ground Ballacne z włączoną automatyką - ustaw poziom sygnału odpowiedni do danego terenu i zacznij przemiatać cewką - powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem używkę ktoś się jej pozbył bo jak się okazało wzbudzał się jak głupi . Po pierwszym wymarszu miałem ochotę śmignąć nią o drzewko ;). Pomyślałem chwilę , otworzyłem delikatnie cewkę i suszyłem na kaloryferze ok 24 godz. Po uszczelnieniu silikonem i złożeniu wykrywka śmiga jak marzenie .Pamiętaj że elektronikę trzeba suszyć długo i delikatnie a nie przywalić przez 15 min. suszarą i po sprawie !!! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie