Skocz do zawartości

moneta srebrna chińska


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm.... może inni koledzy bardziej sprecyzują, a monetami chińskimi i ichnimi wężykami......trochę ciężko się połapać :)

co przypuszczam, tak na 70 % :

Kraj : Chiny
Prowincja : Foo-Kien (Fukien)
Waga : 5,4 g
Materiał : srebro 0.8200
Lata w których moneta była bita : 1898-1903.

nominał : 20 CENTS

to na tyle.....

-pozdro-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie, chociaż różnie to bywa..ale dlaczego uważasz że ta jest zrobiona ze srebra? :). Wojtek nie napisał z jakiego materiału, a ze jest srebrna na zdjęciu( które jest zresztą słąbo oświetlone) nie oznacza że jest ze srebra ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była z niklu albo z miedzi (a te monety ze smokiem najczęściej są obecnie tłoczone dla turystów z miedzi) to Wojtek by chyba od razu poznał, że to nie srebro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli ta moneta jest współczesna i nie dawno zgubiona? Jak rozpoznasz...nie rozpoznasz na oko czy srebrne to srebro czy stop. Prawda jest taka ze dużo jest podróbek takich monet i to może być jedna z nich, tyle w temacie. Tak jak pisałem zważyć i będzie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miko - z racji tego iż nie jestem numizmatykiem, ani fachowcem od monet - powiem ci tylko jedno :

waga monety może (czasami) odbiegać od tej którą podają nam katalogi - juz się wielokrotnie o tym przekonałem.

co innego katalog, co innego serwisy aukcyjne, często powołujące się właśnie na katalogi monet ...... i o co kaman ?

zbliżona waga do katalogowej i tak nie będzie świadczyć o oryginalności.

żeby nie było zwykłego ble, ble, ble - monetka wojtek2508" jest dla mnie OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moneta jest srebrna i to na tyle co się znam to dość dobrej próby.Leżała na głębokości 15cm w lesie i jest w bardzo dobrym stanie praktycznie jej nieczyściłem.Ja też myśle że to jest orginał.Nie mam wagi ale w najblizszym czasie postaram się ją zważyć.Nikt by nie podrabial monety i to w srebrze.Nie wiem może się mylę.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wojtek mając monetę w ręku napisał jak jest. A mnie się rozchodzi irhabi o to że, ze zdjęcia nie można odróżnić czy to srebro czy też nie. Więc nie powołuj się na próbę, bo nie wiesz jakiej jest jakości i czy jest. Cały czas nawiązuję do twojego stwierdzenia: Oryginał, nie podróba", ot co. A cały czas piszesz jakbyś miał twarde dowody i był pewien swojego stanowiska, mając tylko 2 zdjęcia kiepskiej jakości.

Co do wagi to między podróbką( konkretnie tą monetą!), a oryginałem jest spora różnica i ważąc da się ją zauważyć. Ja na numizmatyce się nie znam, dopiero wchodzę w świat monet :), ale o tych monetach chińskich czytałem bardzo dużo...bo sam mama taką ;].

pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie