Skocz do zawartości

Wykrywacz ramowy z alle... ktoś taki używał??


Faku

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem nim zainteresowany i zasiegalem kilku opini.To PI Now. z taką ramą daje to samo.A prady wirowe- kazdy pracuje na takiej zasadzie.Natomiast ten ekranik to juz troche postep w stosunku do PI.Dowiedzialem sie tez skad taka wysoka cena.
K.z K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten filmik kilka razy i jestem prawie pewien, że ten wyświetlacz nie daje żadnych informacji o obiekcie. Moim zdaniem jest to po prostu analizator widma audio wmontowany w tor akustyczny.... taki graficzny obraz dźwięku.
Zwróćcie uwagę, że obraz jest prawie taki sam dla obydwu przedmiotów.
Nie jest wart tej ceny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego dziadka mi szkoda,bo robi za popychadło,madmax78 masz chyba rację,mi to też wygląda na analizator widma audio i nic więcej poza tym,co ty za komentarz tam wstawiłeś,że ci go wykasowali?,podłączyć do Jabla analizator widma audio i będzie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klucznika :-) i czemu taka wysoka cena??
do madmax78 :-)masz gdzieś pokazany swój asortyment.
Czyli na razie z tego wychodzi że nie warto go brać, a o zasięgu co myślicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg wystarczający,najgorzej,że brak jakiejkolwiek dyskryminacji,taka sama reakcja na aluminiową puszkę po piwie jak i na pordzewiałą puszkę po farbie,a ten analizator widma audio daje tylko tyle,że można odróżnić czy ma się do czynienia z większym przedmiotem,czy mniejszym,no i cena 2500 to niewątpliwie za dużo za takie ustrojstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchomor-
nie jesteś w stanie określić wielkości przedmiotu. Wydaje Ci się tak, bo widzisz co jest wykrywane. Zasada dzialania ''PI'' jest taka, że mały przedmiot blisko cewki jest sygnalizowany podobnie jak duży przedmiot -daleko od cewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jednak w bardziej zaawansowanych detektorach typu PI jak: Goldscan czy TDI istnieją bardzo wydajne systemy dyskryminacji, które pozwalają odrzucać drobne śmieci żelazne. VLF, szczególnie ten ruchowy(motion) też nie jest pod tym względem(dyskryminacji)idealny.

Co do ramy to faktycznie trzeba mieć stalowe nerwy - jednak to sprzęt przeznaczony do konkretnych zastosowań.

Pozdrawiam
Taktyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskrymą jest tak, że mozliwość pomijania małych
''śmieci'' jest okupiona ogólnym spadkiem zasięgu. Lepszym rozwiązaniem jest sygnalizacja rodzaju znaleziska. Mała przeróbka pikacza daje możliwość np. odróżnienia koloru od aluminium, bez ingerencji w czułość. Da sie zrobić również tak, żeby mały ''złom'' był wskazywany inaczej niż duży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To są oczywiście detektory z wydzielonymi kanałami dla żelaza i złota. Oczywiście w dużej mierze ma tutaj znaczenie opóźnienie w próbkowaniu sygnału ale także inteligentna ich obróbka. Wszystko po to, żeby z krzywych od celu, najczęściej metalu, wydobyć więcej informacji niż może się komuś wydawać...;)

Ja wierzyłem kiedyś w proste rozwiązania..:)

P.S. W załączniku prototyp detektora PI, który potrafi rozróżniać metale...:)

Pozdrawiam
Taktyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są na miarę naszych czasów...:)Myślę, że będzie lepiej - w sensie dokładniej ale to już kwestia przyszłości. Zasadniczo i tak najważniejsza jest dla nas informacja informacja: Żelazo - Kolor..;)

W załączniku PCB rozpracowanego TDI...:)

Pozdrawiam
Taktyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie