Skocz do zawartości

ełk i okolice gdzie kopac ???


skullmen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
ładnie ładnie,u mnie wychodzi pierwsza wojna.mam takie pytanko do poszukiwaczy z ełku i okolic,szukam iformacji na temat; jaka niemiecka jednostka stacjonowała w ełckim zamku,gdyby ktoś wiedział to proszę o info.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pochwal sie na co natrafiłes, zamek nareszcie znalazł nabywce i jest to moj znajomy wiec sa szanse ze podczas remontu bede mógł tam poganiac w piwnicach itp :D co do wojsk nie mam pojęcia musiał bys pytac w grajewie w muzeum tak sa strzelcy itp oni maja duzo informacji z racji wieku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę powiem o co mi chodzi z tą jednostką wojskową w Ełckim zamku.Ta jednostka zjmowała się grabieżą dóbr w czasie wojny.Przed zblizającącymi się sowietami,zapakowali skrzynie na samochody i w pośpiechu wywieżli je do lasu,gdzieś w pobliżu Ełku.Najprawdopodobnie całego tego ukrytego skarbu miał pilnować gajowy.W latach 80,zjawił się w Ełku były niemiecki żołnierz,zapewne świadek tamtych wydarzeń. W czasie pobytu tego niemca,gajowy został zamordowany.Pare lat temu pewni pasjonaci z Ełku szukali tych skrzyń w Ełckim zamku.Znależli skrzynie zakopane obok zamku,ale były w nich cegły.Może ktoś coś słyszał na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
ze swoją chodzę od tego roku..wcześniej latałem z ziomkiem bo on posiadał piszczałke..ostatnio wyskoczyła mi drl w pięknym stanie hak pruski mundurowy,chyba guzik ss,łuski,pare groszków i dwa guziki z pierwszej wojny... dwie obrączki i kupa zakrętek od rozmownej wody he he..a wszystko wyskoczyło koło cichego..pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie