Skocz do zawartości

Rozkopane mogiły.


mazic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dziadek mi powiedział gdzie są radzieckie mogiły postanowiłem się tam wybrać i oto co zastałem.
Chodził ktoś tam z wykrywaczem- to na pewno ponieważ są małe dołki, świeże, niezasypane, jest jeden jakieś 1.5m na 1.5m trochę starszy ponieważ jest już w nim trochę liści ten wyglądał mi na robotę już kogoś bez wykrywacza.
Szczerze to przeżyłem osobisty szok.
Jak tak można?
Są tam pochowani żołnierze z pierwszej wojny. Mogiły są w lesie jest kilka krzyży, jakieś znicze, ktoś się tym opiekuje ale to co zobaczyłem przeszło moje oczekiwania.
Na zdjęciu w oddali krzyż, przed krzyżem dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ograbia zwłoki, grób lub inne miejsce spoczynku zmarłego podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8." - Art.262 paragraf 2 kodeksu karnego. zgłoś bydlaków nalezy im się nauczka. ile czasu mamy być zbieraczami niewybuchów i hienami cmentarnymi niech to się kurcze kiedyś skończy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tej kwestii zostanie zrobione,jedyny problem-brak czasu, w niedziele wracam do siebie" czyli za wodę ale dziadka poinstruuję i mamę oni coś zrobią-może brzmi to dziwnie ale uwierzcie dzieckiem nie jestem. Dorzucam fotki z dołków po wykrywaczu- tu widoczny ślad buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trafił biedaka w okopie, postawił mu krzyż, zapalił świeczkę i zapomniał zakopać? Proszę...

Aż brak słów na takie k..stwo. Oby temu komuś, kto świadomie rozkopał mogiłę ręce zaczęły gnić albo coś w tym stylu!

Słyszałem o takim przypadku, więc może powtórka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazic te krzyże tam dawno stoją? Czy ludzie w tej wsi wiedzieli dawno o mogiłach czy dopiero teraz to zauważyli? Czy to miejsce byłom oznaczone w jakiś sposób? Wg mnie jeżeli ktoś znalazł mogiłę powinien ją zakopac spowrotem jeśli to zrobił nieopatrznie ( albo pozostawić jak natrafił i wezwać kogo trzeba). Jednak z tego co widać to heiny trzeba ich kurcze tępić zostawili na wierzchu ludzkie szczątki i potraktowali je jak śmieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu ogólny widok,jest tam dużo więcej krzyży na zdjęciu widać tylko część dużego terenu,to pierwsze zdjęcie jakie zrobiłem,dokładnie widać mogiły.
Dodam jeszcze,nawiązując do słów dziadka,że żołnierze byli zebrani z lini frontu,okopów i razem pochowani.Opowiadał mi jeszcze,że jak był mały to nauczycielka ich tam zabierała żeby oczyszczać groby było to podczas drugiej wojny.
Tereny dziewicze tylko komuś się nie chciało pójść 500 metrów dalej na okopy gdzie łuski leżą zaraz pod ściółką.
Przykre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feld tam są mogiły dobrze widoczne i są krzyże i dołki też są ale nie tam gdzie powinny być na mogiłach-zresztą nigdzie nie powinno ich być bo trzeba zasypywać każdy to chyba wie no ale żeby na groby??Teren jest dziewiczy dookoła piękne lasy okopy stanowiska artyleryjskie.. tyle że tych biednych żołnierzy jakiś durny łeb okrada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sailer wcale nie. załózmy hipotetycznie ,że wybrałeś się na tamte okopy w poblizu z wykrywaczem a tamta menda rozkopała groby, teraz jakby cię ktoś(np policja straż lesna) spotkał chodzącego z wykrywaczem to by ie wcale nie zastanawiała tylko połaczył te dwa zdarzenia i juz by sobie podniesli statystykę wykrytych sprawców przestępstw. tobie by wcale nie było do smiechu albo komuś innemu beknac za takiego cymbała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie