Skocz do zawartości

Mechanik lotniczy - jego strój


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Szanownych Kolegów i Koleżanek posiada zdjęcia lub rysunki pokazujące mundur mechaników lotniczych schyłku II RP? Kilka fotek znalazłem w wątku:

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=357820&sid=11693443246f8e8b3cf6dbcf5e81695bde2103c6af

Nie wiem jednak co sądzić o np. kolorze (rysunek z jakiejś rosyjskojęzycznej publikacji z tego wątku pokazuje żołnierza w kombinezonie koloru szarego/stalowego, podczas gdy np. w Wojsko Polskie 1939-1945" na jednej z tablic naszkicowano mechanika w kombinezonie khaki... Kiedy noszono kombinezon, a kiedy kurtkę mundurową i spodnie? Czy ktoś dysponuje np. rysunkami kombinezonu mechanika?
Pozdrawiam - Fl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Przyznaję, że tego pierwszego, z pezetelkami w tle, nie znałem. Trzecie, z taśmowaniem amunicji, jest w monografii Karasia i zdumiewa mozaiką umundurowania. Ciekawie wygląda zwłaszcza pan drugi z lewej - w kombinezonie i - także w kontekście stroju - szerokie spodnie pana pierwszego z prawej.
O ile można domyślić się koloru kurtek mundurowych i drelichu (przynajmniej tak przypuszczam, że były w odcieniach wojskowej zieleni), to nie wiem nic o kolorze kombinezonu - zieleń, czy stalowoszary, jak sugeruje rysunek z cytowanego wątku o mundurze lotniczym. Czy ktoś może mieć jakieś sugestie? Pozdrawiam - Fl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie