Skocz do zawartości

Riese - płonne nadzieje


Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś pod nogami się znalazło. Rwące rzeki odsłaniają różne ciekawe rzeczy. Twarz? Nie będę zasłaniał jak wszyscy którzy wszystkiego się boją. Stary znajomy który opowiadał jak to tu było dawniej, powiedział że ten pojazd był zaatakowany pod koniec wojny, i zniszczony leży tu do dziś. Spadł z urwiska i to jest jego miejsce spoczynku. Ciekaw jestem co to jest? Trzeba by go było wygrzebać, ale po co? Nie jestem hieną jak wszyscy którzy wygrzebują wszystko i wszędzie jak się tylko da, i mają pretensje jeszcze że to nielegalne.
Może ktoś wie co to mogło być, co to za pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Chyba koło napędowe? Jak ktoś wie co to, to proszę o podpowiedz. Pozdrawiam i innym razem pokażę więcej fotek z wycieczki. Tylko czemu tylko ja pokazuje? Gdzie profesjonaliści od tych klimatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro większość pisze że Riese to już tylko jedno wielkie bla,bla bla.To może powiecie co nie co o tych obiektach. Czy ktoś je widział,czy jeszcze istnieją. Piszę z daleka i nie mogę sam po myszkować. A kiedyś mieszkałem blisko tych tajemnic.
Możecie mieć kłopot z mapą , bo jest duża 2 MB.To ją zapiszcie osobno ,a potem powiększyć,chyba ???.
Chodzi tu o oznaczenie z n" i mały kwadrat.
Obiekty 1 i 2 to wszyscy znamy. A co z resztą od 3 do 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszedłeś na spacerek. Jeżeli prawdą jest to co podałeś w Poznajmy się" to nie są to zdjęcia z obszaru Riese". I jakoś nie kojarzę tego miejsca.
Więc jeśli tych zdjęć nie zrobiono na terenie wiązanym z Riese to po co je tu zamieściłeś. Daj do działu ID.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości Twoje Janowicz co do zdjęć lezora" nabierają sensu, biorąc pod uwagę chociażby rodzj skały, w rumoszu której leżą szczątki zaatakowanego pojazdu"(-walki w G.Sowich?!?!?!?!?!)W zupełności nie wyglądają one na gnejs*?!.
----------------------------------
*Patrz:
http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ry_Sowie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gnejs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tekstura skały (łupkowa) wskazywałaby na łupek. Min. ta skała buduje podłoże geologiczne Wzg. Wyrębińskich. Stąd już blisko do sztolni na stoku Gontowej, które jeżeli się nie mylę drążone były iestety" w piaskowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
Hej..

Nie wiem czy wiecie ale sztolnie tzw.projektu Riese to 100% fuszerki górniczej.Fuszerki która wyszła spod kontroli Todta co jest już samo w sobie absurdalne biorąc pod uwagę oczywiście perfekcjonistów jakich skupiali wokół siebie.

Wiec mamy dwa logiczne i multum nielogicznych wyjsc.

- przykrywka , wejście ?
- lewizna zeby zapewnic sobie pieniadze po wojnie odsprzedajac np. zwycięzcom" materialy budowlane do odbudowy
powojennych zniszczeń.Materiały które nigdy nie miały być zużyte.

- nielogiczny - ocenia każdy sam.

Pytanie podstawowe , czy coś tam nadal jest ?.Śmiem twierdzić iż tak , biorąc pod uwagę np.system tuneli podziemnych wychodzących z Fürstenstein zbudowanych na długo przed pojawieniem się tam III Rzeszy potrafi wiele wyjaśnić z jak wielkim labiryntem możemy mieć do czynienia.
Co ? .. Naprawdę nie mam zielonego pojęcia , może to być wszystko lub znacznie więcej niż wszystko.

Inna sprawa jest taka że, po dziś dzień istnieją miejsca
w których nie był żaden polski eksplorator , natomiast wycieczki 'mercedesami' do tych miejsc były w latach 90'ych dość notoryczne.Zawsze wiało grozą , ciekawe dlaczego.
Zbadam to dokładnie jak nadejdzie odpowiedni czas , ponieważ mimo upływu lat nadal wiem zbyt mało.

tyle ode mnie.

pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kolejny rok się skończył. I było tak jak przewidywałem.
Tajemnica Riese" nie rozjaśniła się ani o kilowat.
Na rynku prasowym zapewne ktoś gdzieś coś o Riese" opublikował, powielając stare legendy, zarabiając nieco grosza ( co z gruntu nie jest niczym złym) i promując turystycznie cały kompleks (co BARDZO mi się podoba).
Nawiedzeni,wtajemniczeni eksploratorzy Riese (którzy ponoć dużo więcej wiedzą niż mogą i chcą powiedzieć) będą dalej przekonani o swojej wyższości nad innymi entuzjastami tajemnic. Mityczni strażnicy kompleksu dalej będą funkcjonować w wyobraźni grupki osób.
I niech tak się dzieje, bo tego typu miejsca potrzebują takiej fantastycznej otoczki jak tlenu. Warto cały kompleks promować, bo to niewątpliwa atrakcja turystyczna na skalę europejską. Ale poza tym co tam widać NIC tam nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Riese- płonne nadzieje,a może nie.

Witam.

http://www.youtube.com/watch?v=H0an0C8vwjo&feature=related

Temat już przeminął na forum,ale warto coś dorzucić.
Ktoś powie, to nie na temat.Ale posłuchajcie od 11.00 do 13.00 minuty.
Gdzie mógł pojechać,aby nieć możliwość prowadzenia doświadczeń. Wrocław? Lubiąż? Książ? Riese?. A może gdzieś indziej?.
Jeżeli faktycznie pojechał do Polski,to miał już przygotowane miejsce pracy.Czyli,spokój i swobodę.
Projekt grawitacji, musiał być bardzo rozwinięty,i moim zdaniem na ukończeniu.Np:chłodnia kominowa Muchołapka"- po coś powstała. Góry Sowie,podziemia Książa to naturalny unkier". Organizacja Todt kopała,budowała a potem zamaskowała.Gdzie podziali się robotnicy?? Schauberger,Kammler,jakoś po wojnie ocaleli" inni też.I pojawiło się UFO,(widziałem! i wiem co widziałem!). Wiemy że Amerykanie i Rosjanie co ważniejszych naukowców zabierali,ukrywali aby pracowali dla nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Spoko, czy na Gontowej, czy gdzie indziej i tak wszędzie tylko sztolnie robocze lub nieukończone fragmenty kompleksów.
Tyle i az tyle.
Nawet pod zamkiem Książ ( gdzie jest przecież jest najbardziej ukończony kompleks) Niemcom sporo jednak brakowało do całkowitego ukończenia obiektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie