Skocz do zawartości

Reforma rolna- strzał w stopę komuny ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Gruby Rycho, zaczepiłeś o Wielkopolskę, a gdzie kombinaty Jarosławiec i Bieganowo ? Ze zmizerniałych mająteczków włodarze zrobili wspaniałe kombinaty,Jarosławiec miał swój własny śmigłowiec do oprysków, za Gierka budowano bloki, budynki gospodarcze i kupowano maszyny. Ktoś powie, kredyty, może i tak, ale dlaczego obecny właściciel Jarosławca (potomek poprzedniego dyrektora) trzepie kasiorę na tych samych gruntach ? Owszem, pracowników administracyjnych zostało może 1/4, ale można.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem porządek w ksiązkach i znalazłem dzieło wydane w 1968 roku przez Wydawnitwo Poznanskie zatytułowane:
Jaśnie oświeceni i ciemniacy". Nowe życie w byłych magnackich włościacha, autor Maciej Gryfin.

Taki cytat Pegierowcy mają dwie namiętności: myślistwo i jeżdziectwo"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
He,he z tą jazdą to chyba nie po pijaku,tylko na jeżdżca.Tu po pijaku nie tylko można a nawet trzeba.
To z tfórczości M.Wisłockiej.
Panowie już Wam pisałem nie odnoście ekonomii do polityki.
Wszystkie pieniądze miał jeden człowiek i czy płacił z lewej górnej czy prawej dolnej kieszeni było ,,wsio rybka,,
Tym człowiekiem było państwo.
Na zachodzie Europy tą reformą rolną był tzw Plan Marschala czyli wpompowanie w gospodarki krajów zachodnich grubych milionów dolarów przez Rząd USA.
Dlaczego on to zrobił? bo na Łabie stały radzieckie czołgi,i trzeba było walczyć z komuną o władzę.
U nas reforma rolna u nich plan marschala.Czyli tak różnie a tak podobnie.
Yeti porównanie rolnictwa Polski do rolnictwa francuskiego to tak jak porównanie małego fiata do merca klasy S.
To świadczy o piszącym nie o rolnictwie.Poziom rolnictwa jest wypadkową poziomu rozwoju gospodarczego kraju.
Ja myślę że mógłbyś porównać nasz poziom do np hmmm ,,Peru,,
Nie obrażając Peru.A dlaczego Peru ?to jak chcesz to Ci wyjaśnię/ha,ha/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie