Skocz do zawartości

informacje, ksiazki, mapy, dane, świetokrzyskie


Rrrush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. chcialem zapytac i poprosic o wszelakie iformacje ktore posiadacie o terenie na tej mapie zaznaczone. Prosze o kierunki natarcia z II wojny swiatowej, moga byc dane o kamieniolomie ogolnie wszystko o tym terenie czas moze siegac nawet 1900 roku. z gory dzieki jezeli czegos potrzebujecie to sluze pomoca !
moge tylko powiedziec ze w okolicy wojkowice wierzbica bylo lotnisko w czasie II wojny swiatowej a takze jakis front szedl tylko nie wiem jak to dokladnie sie dzialo bo tylko z opowiadan slyszalem. Jest kamieniolom w okolicach siedlec takze w II wojnie byl aktywny, nakierujcie mnie na ksiazki i jakies informacje
interesuje mnie dokladnie teren zaznaczony na mapce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej proponuję przejrzeć forum. Sporo było o rejonie Morawicy i o okopach nad Nidą. Jak dobrze poszukasz znajdziesz też info o Sobkowie, Korytnicy i Lścinie. Skąd jesteś?? Ja z okolic Jędrzejowa, jak pogoda się poprawi to możemy razem wyskoczyć na jakieś miejscówki
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z książek polecam też:
Moja służba w brygadzie-Składkowskiego,
W jędrzejowskim obwodzie AK- Ropelewskiego
Lotnisko w czasie IIw.s w tamtych rejonach??To ciekawe. Z tych okolic znam lokalizacje lotnisk Luftwaffe w Warzynie i Nagłowicach. Wiesz może gdzie ono było umiejscowione??
A min. przez twoje okolice przechodził 1 Front Ukraiński pod koniec wojny.
Biegasz z wykrywką po tamtych terenach? Jakie efekty?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zaczne tak, powiesz szczerze ze zainteresowalo mnie wszystko zwiazane z wojna w moich terenach poniewaz duzo slyszalem z opowiesci od mojego dziadka ktory mial 99 lat jak zmarl wiec troche w zyciu widzial... lotnisko bylo tylko takie bez zadnych pasow startowych ani hangarow poprostu byl odpowiedni teren umiejscowiony na gorze, na ktorym ladawaly samoloty i startowaly tyle wiem.
Mam bardzo ciekawe przedmioty ktore moga kogos naprowadzic na jakis slad sa to m.in luski tylko nie wiem jakie jutro wrzuce fotki, wiadomo mi tyle ze jest na spodze jakis orzelek jakby niemiecki czy bardziej moze ptak. Jeszcze wiem gdzie sie znajduja pistolety i amunicja ale nie mam do nich dostepu poniewaz jestem niepelnoletni i nie chca mi powierzyc takiej informacji. U sasiada jest czesc od czolgu, dokladnie od gasiennicy. To sa slady po ktorych chce sie czegos dowiedziec wiecej. A i w moim domu jest taki schron pod podloga w pokoju ma moze 2 metry wysokosci i jest wielkosci pokoju nad nim.
piszcie jak trzymacie w sobie jakies informacje !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja zapytam jeszcze raz, macie jakies informacje, wiadomosci, ksiazki itd. piszcie bo napewno mi sie to przyda ! interesuje mnie czas 1939-1946 ! nie trzymajcie tego dla siebie podzielcie sie informacjami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOBKÓW, MOKRSKO - LINIA OKOPÓW NIEMIECKICH Z 44R., A JEŚLI CHODZI O DĘBSKĄ WOLĘ, ZBRZE, CHMIELOWICE I ŁUKOWĄ TO SPORO WIADOMOŚCI ZNAJDZIESZ W KSIĄŻCE PARTYZANTA AK- ROPOLEWSKIEGO W JĘDRZEJOWSKIM OBWODZIE AK", KTÓRY PRZEZ CZĘŚĆ WOJNY MIESZKAŁ WŁAŚNIE W DĘBSKIEJ WOLI.

wyłącz, poszę, Caps Locka


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 17:31 04-03-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie