Skocz do zawartości

hełm holenderski wz.23


tommywywrota

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Potrzebuję fachowej pomocy. Co mam zrobić z takim hełmem :
Ma ok. od 2 do 4% farby. Zasadniczo znikome ilości. Reszta to jedna wielka rdza, nie wiem czy jest sens ruszać to wszystko, żeby nie narobić dziur.
Jedynie co mogę doprowadzic do stanu idealnego,to wykonane z mosiądzu godło Holandii.
Hełm zamierzam wystawic na aukcję, ponieważ jest to rarytas.
Przeszukałem wszystkie aukcje światowe i nigdzie nikt nie posiada takiego zabytku
Może się ktoś orientuje, ile można krzyknąć za taki hełm, w takim stanie.
Zdjęcia wystawiam na zawołanie
Pozdrawiam



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 16:53 08-02-2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już znalazłem :)

http://www.historycy.org/index.php?s=deeda61546d4f6773cb38c2b2e4875db&showtopic=64896&pid=672985&st=0&#entry672985

zasadniczo większość odpowiedzi już znasz
co do czyszczenia - może lepiej nie, skoro obawiasz się o efekt. niech kupujący to zrobi.
chyba, że liczysz na wyższą cenę.........


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 17:07 08-02-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheh chceta się tam wybrać, pogrzebać i poszukać?? Będzie niezmiernie ciężko. Hełm ten znaleziony został w woj. lubuskim pod Zieloną Górą, na terenie starego wiezienia(obok obecnego) w Krzywańcu. Na tym terenie byłego więzienia teraz jest jakiś zakład który prowadzi niemiaszek, na terenie zakładu czyli byłego więzienia są jeszcze jakieś stare napisy w j.niemieckim. Hełm był ok. 2 metry pod ziemią, zostały znalezione stare butelki,niemieckie i tak mi się wydaje, że może też francuskie, jakieś stare pojemniki po lekach, oraz potłuczone talerze z jakimiś emblematami swastyk i orła od spodu, niestety potłuczone.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak szczegółowe informacje. Osobiście nie jestem jeszcze zainteresowany grzebaniem w ziemi, kolega mój dobry i owszem. Natomiast ciekaw jestem co tam robia ślady pobytu holenderskich żołnierzy. Moja wiedza na temat hełmów po za wz. 31 nie jest az tak bardzo szeroka, więc może mógłbyś powiedzieć, napisać, czy to jest hełm pierwszowojenny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie