Skocz do zawartości

Pudło na zimę


banderas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Kupiłem sobie gitarę akustyczną,od miesiąca torturuję rodzinę brzdąkaniem na tym pudle,wyganiają mnie zawsze do łazienki.
Proszę doświadczonych wirtuozów tego instrumentu o porady dla początkującego ,jakieś akordy do efektownych kawałków itp.
ps .jak to jest z tym G ,kciuk i wskazujący,środkowy wskazujący i serdeczny czy mały serdeczny środkowy i wskazujący,który akord jest prawidłowy?
pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nylony to klasyk. Ja uczyłem się ze strony http://www.chords.pl/
Mimo to najlepiej uczyć się gry a dwie gitary" z kimś obeznanym w temacie. Życzę wytrwałości i cierpliwości, początki są zawszę ciężkie, potem to już czysta przyjemność ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens dla odkrywcy uczyc sie tak wielkiego i nieporecznego instrumentu, ktorego ze soba na wykrywke i tak nie zabierze ? Oczywiscie mozna, ale sens taki sobie :)
Ja nie bede namawial, ale jest wspanialy instrument ktory zmiesci sie w kazdej kieszeni, nauczyc sie troche grac mozna juz w kilka dni, lekki, latwy przyjemny i lubiany. Ja mysle ze harmonijka ustna powinna sie bardzo w naszym srodowisku przyjac. Taka wedrowna, kowbojska troche - ot bluesowa. Dobrej firmy chocby niemieckiego dziewietnastowiecznego klasyka HOHNER-a BluesBand mozna kupic juz za 25zl, a ile radosci :) Polecane do nauki gry. Reszta w internecie. Gitara fajna jest, ale jakze nieporeczna jak w drugim reku wykrywka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze...
potencjalnie ważne: - zanim - auczysz się" kłaść paluchy na struny - obu rąk...
umów się na piwo - przy gitarze, z grającym - nie tylko przy ogniskach...

niech Ci łapy poustawia"... co byś złych przyzwyczajeń" nie nabrał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynałem od klasyka,pełen dobrej myśli,grałem ucząc się jakiś niecały rok i niestety przestałem bo przez wypady do lasu bolały mnie palce,dłonie i potem jeszcze brać się za struny gdzie trzeba mieć czucie w palcach to był zły pomysł..
więc mając do wybory las czy pudło wybrałem las:)ale nadal gram:)
na nerwach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie