Skocz do zawartości

Miejsca po rozbiciu się samolotu. Pospolite znaleziska?


Rekomendowane odpowiedzi

Ile razy trafiły się kolegą miejsca po rozbiciu się samolotu?
Ja osobiście trafiłem trzy takie miejsca.
Każde miejsce przypadkiem ,bez wcześniejszych namiarów.
Każde w lesie, w każdym miejscu tylko drobne elementy np.kawałki aluminiowej blachy ,kabelki , stopione aluminium ,rozerwana amunicja itp.
W każdym przypadku samolot radziecki, identyfikacja po sygnaturach rozerwanych łuskach.
W dwóch przypadkach miejsce wcześniej już odwiedzone przez nieznanych mi kolegów po fachu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoloty nie trafiaja sie juz zbyt czesto ale nie sa jakos wybitnie rzadkie.
Czesciej trafiaja sie radzieckie niz niemieckie.
Przewaznie wychodza drobne czesci,grubsze juz dawno zostaly rozszabrowane badz tez zaorane.
Trafienie DUZEGO dobrze zachowanego elementu szczegolnie niemca to rzadkosc.
To niektore z elementow moje i kolegi trafione w zeszlym roku:
http://www.odkrywca.com/samolot-niemiecki-dornierjunkers-czesci-fl-mescofranc-langeargus,664716.html#664716
Pozdrawiam Vorax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczątki samolotów dość powszechnie się trafiają, jednakże z nie każdego zostaja elementy które można zindentyfikować. Wszystko zależy od miejsca w którym się rozbił czy był to las czy pole. Z lasu zazwyczaj zachowują się lepiej zachowane elementy jak i większe fragmenty. Także wazny jest sposób w jaki udezył w ziemie, kąt upadku itp.
Trzeba też pamiętac, że szczatki były zbierane albo przez wojsko lecz najczesciej przez okoliczną ludność. Według mnie są to dośc powszechne znaleźiska sam znam lokalizacjię około 30 takich katastrof a sie tym zbytnio nie zajmuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie trafiaja sie.W moim przypadku jedno takie znalezisko ,pare lat temu(radziecki mysliwiec)-znaleziony wraz ze szczatkami pilota.Zgłoszony do ambasady Rosyjskiej.Interwencja w tym przypadku była prawie natychmiastowa.Szczatki pilota zostały zabrane.Po numerze znalezionej gwiazdy Bohatera Zwiazku Radzieckiego -zidentyfikowano owego pilota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi się trafiło nie było większe niż środkowa część dłoni. Miejsce zresztą bardzo uczeszczane - ogródki działkowe. Trochę alu, trochę plexy. Nic nie można było zidentyfikować do czego to było. Jesli chodzi o teren to górka miała niewielkie wgłębienie -coś na wielkość leja po 120mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znalezienie szczątków samolotu to nie wyciąganie popularnych moniaków", ale trafienie do rzadkości też nie należy :) Mi osobiście same iemce" się trafiały i tylko jeden uski" :)
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie