Skocz do zawartości
  • 0

Tłok do motocykla?


Obsi90

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykły tłok,a taka kołomyja.Po pierwsze jak już wcześniej pisałem nie jest to tłok do dwusuwa(brak kołków blokujących pierścienie oraz widoczne otworki w ostatnim rowku).Czyli nie może być od Panoni,czy Csepela.Brak nagaru nie będzie świadectwem tego,że tłok pochodzi od silnika czy sprężarki ponieważ jest nowy nieużywany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja sugestia odnośnie żeliwa to kolor tłoka odcieniem przypominający białe żeliwo no i widoczne ślady po odróbce na ściankach tłoka, słabo było widać denko ale są tam jakby rdzawe naloty co mnie również ku temu skierowało, poszukałem troszkę w necie i jest to tłok do silnika spalinowego i kompresory odpadają, świadczy o tym fakt posiadania nacięcia umożliwiającego rozszerzanie się tłoka bez zmiany jego średnicy podczas pracy w warunkach podwyższonej temperatury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłok jak mniemam jest wykonany z żeliwa i do silnika smarowanego bezpośrednio co zawęża obszar poszukiwań, z tego co widzę tłok jest płaskodenny co może sugerować dwie sprawy, pierwsze co mi przychodzi do głowy to kompresor ( płaskie dno i żeliwo ), inne możliwe zastosowanie to diesel, w dieslach zwłaszcza starych bądź w okrętownictwie stosowane były lub są tłoki z żeliwa, może być od jakiegoś stacjonarnego diesla, albo do silnika z łodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co to znaczy smarowany bezpośrednio?Pierwsze słyszę.Kształt denka tłoka NICZEGO nie sugeruje,tym bardziej,że diesle często mają grube denko z zagłębieniami(nie pod zawory).Rowkowe nacięcie na płaszczu tłoka też nie przemawia za kompresorem,może to być silnik stacjonarny(agregat lub pompa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie poszukaj jakie rodzaje tłoków wychodziły w silnikach w panoni która wzorowała sie na silnikach csepla i porównaj wymiary tłoków z wymiarami które kolega podał, i zobacz że wymiary jednego tłoka sie zgadzają. jak sie porównuje tylko wizualnie to tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni mój post był do zapominacz "

@sla1971,
Tłoki z żeliwa stosowane były w silnikach spalinowych w początkach motoryzacji i jeszcze w połowie lat 20-tych.

Żeliwne tłoki w kompresorach , bardziej po polsku sprężarkach zwanymi, występują po dzień dzisiejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie