Skocz do zawartości

łudzkie


sandra4321

Rekomendowane odpowiedzi

...Z herbu Łodzia", panna Lodzia
mówiąc łudzkie" - myśli - ludzkie"?
Bądź" (-czy ąć" zgadnąć skąd ?)
- bo od łodzi - Łódź - pochodzi,
łódzkie, łódzkim, nie - Łuck, - łuckie...
Wojna straszna była tam
lecz jak trafić - powiem wam,
by przypadkiem nie wpaść w gratkę
- i do Łucka na herbatkę
- tam gdzie okna - takie w kratkę...
taki wierszyk - daję Wam:
..Z herbu Łodzia", panna Lodzia
mówiąc łudzkie" - myśli - ludzkie"?
Bądź" (-czy ąć" zgadnąć skąd ?)
- bo od łodzi - Łódź - pochodzi,
łódzkie, łódzkim, nie - Łuck, - łuckie...
da capo al fine...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilaj jestem z luckiego )))))))) w okolicznych lasach jest multum okopow i w nich sa helmy i inne graty tych helmow nikt juz nie zbiera bo paski nie maja klamerek a bron ma wyszczerbione muszki czyli szroty jedz szukaj i zycze powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez szukam czegos w okolicy zgierza.bo w lodzi jest lipa.ozorkow i okolice modlnej ,sladkow tam niemcy sie starli w kampani wrzesniowej z naszymi wojskami.piekny jest cmentarz naszych zolnierzy wojenny 68pp.69pp 70pp .moze ktos wie cos wiecej na ten temat zna ciekawe miejsca do odwiedzenia pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie sa to ciekawe rejony:)Polecam pochodzic po okolicy i popytac ludzi mieszkajacych tam.Polecam mieszkajacego w modlnej bylego dyrektora szkoly.Duzo mi powiedzial gdzie co i jak.Pod wsia jakies 5-6 lat temu np stal jeszcze czolg w bagnie tylko ogniwo mi po nim zostalo bo juz ktos zdazyl go wyciagnac.A jaki to byl to sie tego nie dowiedzialem.Mam ogolnie tam pare ciekawych jeszcze miejsc ale to by sie trzeba bylo kiedys spotkac w terenie a to nie bedzie takie proste bo przebywam w Holandii.Ale jak cos to pisac na priv to moze cos podpowiem.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie