Skocz do zawartości

IS-2 na opolszczyźnie..


Rujewit

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuję mnie czy na Opolszczyźnie w walkach brały udział ciężkie czołgi IS-2/2m.
Jeśli tak to w jakich jednostkach były na wyposażeniu i w jakiej ilości, ile czołgów zostało zniszczonych w walkach i gdzie. Czy istnieją zdjęcia upamiętniające pobyt tych czołgów na śląsku opolskim ?
Lub jakieś informacje które mogłyby nakierować mnie, gdzie szukać takich informacji.

Z góry bardzo dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie jestem pewień ale wydaje mnie sie że owy strzał miał miejsce koło Sobótki a nie w rejonie Grodkowa. Ale bym musiał zajżeć i sprawdzić. A w rejonie Sobótki napewno działały Is 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy Raciborza na pewno nie, gdyż oddział ten tam nie walczył. Był on podporządkowany 20 Dywizji Pancernej.
Do końca stycznia działał w rejonie Mikołowa na Górnym Śląsku. Na początkiem lutego przerzucony pod Grodków gdzie walczył kilka dni od 4 lutego. Następnie próbował odblokować Festung Breslau razem z 20 P.D w rejonie Węgry oraz Sobótki. W marcu znowu Grodków i Nysa. Na początku kwietniu przebywał w rejonie Lwówka Śl. a od 16 kwietnia aż do końca wojny Łużyce rejon Budziszyna. Więc albo jakiś zabłąkany pojazd znalazł się w rejonie Raciborza albo si8ę koledze pomieszały jednostki.
Wracając do tematu o Is 2 na Opolszczyźnie to pewnie działały, gdzieś czytałem w kilku publikacjach, o ich stosowaniu przez rosjan jednakże w związku z tym, że były to relacje niemieckie niejest mi wiadome do jakich jednostek nalezały i czy rzeczywiście były to IS2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie