Skocz do zawartości

wykrywacze a niska temperatura w smętku łamią się przełączniki


Arseon

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się że w taką pogodę mało kto chodzi z wykrywaczem ale może ktoś ma doświadczenia , w każdym razie dziś przy mniej więcej -15 w smętku pękł przełącznik wychyłowy plastikowy od Power" i to raczej od temperatury stał się taki kruchy bo nigdy to mi się nie zdażyło w 3 egzemplarzach które miałem, Stało sie to prawie od razu więc przestrzegam smętkowców jak by chcieli ryć w tych warunkach.
Teraz to tylko wizyta u pana Henia zostaje.
Jeżeli chodzi o kanarki spisywały się dzielnie i pod tym względem nic ich nie bierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smętka używałem ponad 8 lat. Oba przełączniki suwakowe to jest pięta tego wykrywacza. Na mrozie mi nie pękły, ale ulegały często zapiaszczeniu i się rozwalały.
Po stuningowaniu" wykrywki, a więc wymianie tych przełączników hulał mi bez najmniejszego problemu i to przy temp. ok. -20 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim tez nie zauważyłem różnicy przy chodzeniu w zime. Jedyne co było denerwujące-ale to nie wina wykrywki, to to że palce strasznie marzną i na cewce śnieg osiada :)
A Smętek bez zarzutów

Arseon napraw swojego i można coś pokopać :)
<pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tutaj podobnie przed złamaniem kilka dołków zrobił" i pracował normalnie to pewnie jakby nie przełącznik działał by dalej , włączyłem go ponownie i stało się,
O pękających przełącznikach wiele osób pisało jednak w tym przypadku jestem prawie pewny że temperatura spowodowała tą kruchość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku że ktoś chodzi przy tak ekstremalnych temperaturach :) ja po niżej zera juz nie kopie... podejrzewam że ma to spore znaczenie dla elektroniki w wykrywaczu i ogranicza jej skuteczność .. pomijając oczywiste właściwości materiałów (z jakich są zrobione są wykrywacze) użytkowanych w takich temperaturach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na mazowszu przy mniej więcej- 15 spokojnie można kopać w lasach ,miejscami ściółka trochę bardziej przymarznięta ale fiskarsik przebija się jak przez masło(w Warszawie wszyscy tym kopią) jedynym problemem jest dość wysoki śnieg ,więc raczej smętek zostaje najlepiej z dużą cewką .A co do obsługi zakłada ciepłe skarpety ,kalesony , rękawice i bierze termosik z gorącą herbatką i jazda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować wykrywacz z plastikowymi czy metalowymi przełącznikami?
Skoro mozna kupic z przelacznikami dotykowymi pod folia jak np. w GARRETTACH :) Tam sie nie da nic ulamac :)

Gdyby tak przydatnosc wykrywki zalezala wylacznie od przelacznikow to moze i mialbys racje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole kupic smętka" i szukać, znajdować, niż coś ze stajni Armanda i szukać ale czołgu pod dywanem. Sory ale dajesz takie porównania jakby wykonanie przełączników miało jaki kolwiek wpływ na wykrywacz. Przełączniki łamią sie naprawde bardzo rzadko i można to za nie duże pieniądze wymienić. Eh przepraszam ale jak czytam takie dyrdymały to mi sie nie dobrze robi.
<pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smętka" mam ponad rok, kupiłem go od znajomego który go używał około 5 lat, nic z przełącznikami, elektroniką sie nie działo.Jedyne co to pękła rurka plastikowa. Nie było to winą sprzętu tylko moja sprawka, gdyż wsadziłem cewke pod zwalone drzewo i raptownie szarpnąłem. Producent rurke dorobił, nie było najmniejszego problemu. Na Smętka" nikt z moich znajomych nie narzekał, nie narzeka, czego nie moge powiedzeć o wykrywkach firmy Armand.Bardzo dużo osób sie zraziło po kupnie Pańskich wyrobów,szczęście ze na forum nie można przeklinać, jeżeli by to było dozwolone naczytał by sie Pan dużo nie miłych słów. Niestety taka jest smutna prawda.Szkoda tylko że prawie każdy wątek o wykrywaczach zchodzi na płaszczyzne kłutni a to tylko za Pana sprawką.

Człowiek by sie nie chciał odzywać, ale tak jak napisałem niedobrze sie robi po czytaniu takich dyrdymałów.
Temat uważam za zamknięty.
<pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie